iprosperita

iprosperita

Češi jsou spokojeni, ukázal průzkum Poštovní spořitelny

Spokojeno se svým životem je v současné době celých 82 procent Čechů. 93 procent obyvatel České republiky pak snadno zvládá pokrýt základní výdaje. Necelá polovina z nás si dokáže bez problému i spořit. Peníze nejčastěji odkládáme na horší časy a také na dovolenou. Právě ta je pro Čechy fenomén – šetří na ni víc jak třetina domácností. Pravidelnou zahraniční dovolenou si může dovolit celá čtvrtina z nás. To vše vyplývá z rozsáhlého průzkumu Poštovní spořitelny o spokojenosti obyvatel v České republice, finančním chování českých domácností a dostupnosti finančních produktů a služeb.

pokračování »
 
Čtvrtek, 25. května 2017
Jak na rodinný business

Předat otěže rodinné firmy svému nástupci je pravděpodobně nejtěžší obchodní transakcí v životě podnikatele. Svědčí o tom fakt, že přestože jsou rodinné podniky jedním z pilířů evropské ekonomiky, přechod na druhou generaci jich zvládne jen asi třetina. U třetí generace se hovo-
ří již jen o 15 %, u dalších dokonce o pouhých 5 %.

pokračování »
 

Očekávanou novinkou v oblasti pracovního práva v roce 2017 je novela zákoníku práce, která by měla zásadním způsobem promluvit do některých zavedených institutů pracovního práva a také zavést některé nové pojmy v pracovním právu doposud neznámé. Její účinnost se zatím předpokládá na 1. července 2017.

pokračování »
 

Reinhard Madlencnik, ředitel útvaru Real Estate v UniCredit Bank Austria, komentoval analýzu banky: „Rok 2016 byl pro trh s komerčními nemovitostmi v Čechách i na Slovensku rekordní. Poptávka po komerčních nemovitostech rostla na obou trzích. Transakce v České republice zaznamenaly během čtvrtého čtvrtletí historické maximum. Silná poptávka pokračovala i v prvním čtvrtletí tohoto roku.“

pokračování »
 
Podporují firmy sport a tělěsnou aktivitu svých zaměstnanců?

Sport i pohyb přímo ve firmě a v pracovní době? Praxi, kterou před několika lety začaly zavádět některé evropské firmy s cílem snížit nemocnost, obezitu a zvýšit pracovní výkony svých zaměstnanců, tuzemští zaměstnavatelé přejímají jen velmi pozvolna.Vyplynulo to z průzkumu společnosti Edenred ve více než osmi stovkách tuzemských firem.

pokračování »
 
Kapitál firem je rekordní
Úterý, 23. května 2017
Kapitál firem je rekordní

Analýzu vlastnické struktury českých firem zveřejnila poradenská společnost Bisnode. Celkový objem českého kapitálu investovaného do základního jmění tuzemských firem se meziročně zvýšil o 66 miliard na 1 498 miliard korun, což představuje meziroční růst o 4,6 procent. Jeho podíl na celkovém jmění tuzemských firem se blíží 55 procentům. Zatímco objem českého kapitálu se od roku 2015 nepřetržitě zvyšuje a je na historickém maximu, zahraniční subjekty ovládají 37 procent z celkového základního kapitálu českých společností, což je nejnižší hodnota od roku 2011. Kapitál z daňových rájů se na základním jmění českých firem podílí 17 procenty.

pokračování »
 
Tři tisíce společností vydaly kmenové listy
 

Když v úvodu podotknu, že jsem značně otráven a znechucen současným politickým klimatem u nás, určitě vám neřeknu nic nového a mnozí se ke mně zajisté připojíte. Protože v politice a nebo lépe řečeno na jejím  těsném  okraji, pracuji již mnoho let a málo co nového mě může překvapit, přemýšlel jsem, co mě natolik nezvykle popudilo a zaujalo na stávající inovované politické a silně vyhraněné scéně. V podstatě jsem hledal a dokonce i našel co je aktuálně odlišného na pravidelně se opakujících předvolebních soubojích a nechutných tahanicích. Prostě téma, které je hodno zamyšlení.

pokračování »
 
 Smrtelné úrazy v logistice: nejhorší jsou letní měsíce

Nejčastější smrtelné pracovní úrazy se v oboru logistiky stávají na pozemních komunikacích. Nejvíce jich připadne na zaměstnance ve věkové kategorii 51 – 60 let. „Z hlediska četnosti je nejhorší měsíce červenec, srpen a září, z dnů pak pondělí kolem 10 hodiny,“ říká k výsledkům nového průzkumu Petr Kaňka z poradenské společnosti Bureau Veritas, konzultant pro bezpečnost práce. Kvůli snížení úrazovosti doporučuje logistickým firmám programy pro profesionální řidiče.

pokračování »
 

Znečištěné ovzduší v kombinaci s prachovými částicemi je příčinou 15 % diagnostikovaných karcinomů plic (uvádí zpráva World Health Organisation). Největší měrou se na špatné kvalitě vzduchu podílí domácnosti s kotli na tuhá paliva. Měření v České republice prokázala dlouhodobé překračování evropského limitu pro koncentraci benzo(a)pyrenu u 50 % tuzemské populace.

pokračování »
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 1 z 99

Další články

Doporučujeme

 • 04. 08. 2015

  Chystá se Management 2020+

  Sdružení Czech Top 100 a poradenská společnost M.C. TRITON uspořádají 12. listopadu 2015 odbornou konferenci, která se bude zabývat sdílením trendů řízení v soukromém, veřejném a neziskovém sektoru

  pokračování »
 • Kurzy bezpečné jízdy v ČR
  09. 09. 2015

  Kurzy bezpečné jízdy v ČR

  Kurz bezpečné jízdy neboli škola smyku je teoreticko-praktický program určený pro všechny řidiče. Jejich účel je jednoduchý – připravit řidiče na nestandardní situace za volantem a přispět tak k všeobecné bezpečnosti na silnicích. Bonusem je navíc to, že kurz vás bude bavit. Často se proto poukazy na zážitkové školy smyku dávají darem k nejrůznějším příležitostem.

  pokračování »