• Média
  • Časopis Prosperita
   Měsíčník pro podnikatele, manažery, investory a profesní uskupení. Na trhu již 14. rokem! Distribuce v tištěné i elektronické podobě.
  • Prosp. Madam Business
   Žena, která se neztratí!
   Prosperita Madam Business vznikla v roce 2007 jako příloha měsíčníku Prosperita.
  • Prosperita Fresh Time
   Prosperita Fresh Time oslovuje zejména podnikatele a manažery, kteří vědí, že zdravé sebevědomí je významný prvek jejich životního úspěchu, mají odvahu se prezentovat a považují vystupování v médiích za nedílnou součást dotváření vlastní image.
  • iprosperita.cz
   Portál www.iprosperita.cz představuje internetový komunikační titul, který doplňuje svými možnostmi aktuálního sdělování tištěný měsíčník Prosperita. Jeho cílem je informovat uživatele, zejména firemní klientelu, členy profesních podnikatelských a manažerských uskupení, o dění na trhu, o činnosti firem, názorech podnikatelů a manažerů, publikovat tiskové zprávy, analýzy, průzkumy a další zajímavá sdělení.
  • madambusiness.cz
   Server věnovaný nejenom ženám. Přinášíme zajímavé informace každý den. Inspirující rozhovory, novinky, články, ale i soutěže.
  • freshtime.cz
   Server o podnikatelích, manažerech, jejich názorech. Zprávy a články o atraktivních výrobcích.

Archiv 2011 a 2010 Archiv 2014 Aktuální ročník Archiv 2009 a 2008 Archiv 2013 a 2012 Archiv 2015 Archiv 2007 a 2006 Archiv >>

Časopis Prosperita a jeho přílohy včetně Prosperita Madam Business ke stažení v PDF.Časopis Prosperita

Prosperita Madam Business

Prosperita Fresh Time

Prosinec 2016 | 6. 12. 2016

rnProsincová Prosperita je z velké části věnovaná kvalitě, a to především v souvislosti s Listopadem Měsícem kvality, kdy vrcholí stěžejní aktivity celého roku právě na toto téma. Titulní strana patří Petru Kotenovi, výkonnému řediteli České společnosti pro jakost. Vaší pozornosti doporučujeme článek Značka Osvědčeno pro stavbu slaví úspěch a dobře slouží svému poslání, najdete jej na straně 3. Na Večeru s Českou kvalitou byla oceněna řada firem, jejich seznam najdete na straně 5. Na čím přemýšlí šéf Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů ČR Jan Wiesner, se dočtete v rozhovoru s ním na str. 7. Asociace českého tradičního obchodu ústy Miloše Škrdlíka informovala o aktivitách na půdě domácího maloobchodu i nové certifikaci prodejen. Kdo uspěl v Diamanové lize kvality, aktivitě Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR, se dočtete na str. 12. Na straně 16 získáte informace o nejlepších firmách na poli kvality a společenské odpovědnosti, ocenění se udělovala na Pražském hradě pod záštitou prezidenta ČR Miloše Zemana.

Stáhnout PDF stáhnout pdf

Prosincové vydání Prosperity Madam Business zamířilo do firmy U&Sluno za majitelkou Martou Novákovou. Ta totiž v listopadu zvítězila v kategorii největších firem soutěže Ocenění českých podnikatelek. Ivana Vaněčková je manažerkou Fyziologického ústavu ČSAV a zkoumá krevní tlak potkanů a nedávno získala za své práce výjimečný doktorský titul. Manny Ngoka se v roli jednatele společnosti A-B HELP zamýšlí nad společenskou odpovědností v praxi a posláním firem. Madam Business oslavila 10. narozeniny, bylo z toho hodně radosti i veselí. Co všechno má na starost technolog Alena Smolková ve firmě Prantl Masný průmysl? Především to, aby se na váš stůl dostaly dobroty v souladu se všemi pravidly, až po letáčky, které upozorňují na novinky.rnSoučástí tohoto vydání je rovněž blok věnovaný poezii Evy Brixi, na jehož vytvoření se podílela řada firem, jimž za jejich vstřícnost patří velké poděkování. Přečtěte si, jaký mají osobnosti vztah k poezii.

Stáhnout přílohu Madam Business v PDF stáhnout pdf

Prosincové vydání Prosperity Fresh Time otevřel Jiří Štětina, Zone director pro střední a jihovýchodní Evropu a ředitel firem Rémy Cointreau Czech Republic a Rémy Cointreau Slovakia, jež na našem trhu exkluzivně distribuuje například likér Jägermeister. Značka sklízí jeden úspěch za druhým a dnes je tento bylinný likér nejprodávanější na světě. K Vánocům patří Pohořelický a Třeboňský kapr, reprezentanti umu českých rybářů i tradice. Petra Dezertová šéfuje firmě DortyDomu.cz a ví, jak mohou muži ženám před svátky ulehčit – její cukrárna napeče za ně a také pro firmy dokáže připravit vánoční večírek na klíč. O tom, jak sociální služby nabývají na významu i kvalitě, hovořil Jiří Horecký, šéf Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR. Pavel Pastorek, předseda představenstva, připil na úspěchy v roce 2017 vínem z Templářských sklepů, vinařského družstva Čejkovice. Floristé jsou odborníci, kteří nás v prosinci těší nádhernými vánočními hvězdami, a po celý rok pak květinami ve všech možných kreacích, o tom je rozhovor s tajemníkem Svazu květinářů a floristů ČR Tomášem Svobodou. Mnozí z nás mají každoročně stromeček ozvláštněn skleněnými ozdobami z výrobního družstva Vánoční ozdoby DUV ze Dvora Králové nad Labem, s křehkou krásou to však není vůbec jednoduché, jak předeslal předseda družstva Miroslav Šorma.

Stáhnout přílohu Fresh Time v PDF stáhnout pdf


Časopis Prosperita

Prosperita Madam Business

Prosperita Fresh Time

Listopad 2016 | 8. 11. 2016

Listopadová Prosperita zavítala úvodní stranou do Penny Market, který se zavázal ještě více podporovat české výrobce a dodavatele potravin. Na naše otázky odpovídal Martin Peffek, jednatel. Významnou roli v akreditačních službách hraje Český institut pro akreditaci, který je Evropskou komisí notifikován jako jediný národní akreditační orgán ČR. Pavel Ráliš, obchodní ředitel spořitelního družstva Artesa, hovoří o efektivnosti svého týmu a také významu korektnosti a profesionality. TOS VARNSDORF je jednou z prvních českých firem, kde začali využívat výhod 3D zobrazovacích metod, o tom v rozhovoru Tomáš Kozlok, vedoucí vývojových projektů a zkušebny. Článek pod titulkem Vietnam nabízí českým firmám mnoho příležitostí přináší cenné informace z CzechTradu. Inovátorská společnost GASCONTROL se zaměřuje nejen na využití CNG, ale nově i biometanu. Životní pojištění na trhu finančních produktů komentuje Ondřej Poul, ředitel úseku Pojištění osob v pojišťovně Kooperativa. Pokračuje seriál Česká kvalita – jak sdělit zákazníkům, že jste dobří. Česká republika v prodeji a nákupu firem předstihla Polsko i Turecko.

Stáhnout PDF stáhnout pdf

Listopadové číslo Prosperity Madam Business otvírá Marie Zemanová, generální ředitelka ČSOB Penzijní společnosti, která se nevyjadřuje jen k tomu, jak se vyvíjí zájem o penzijní připojištění u nás, ale také k postavení podnikatelek a manažerek ve společnosti, jejich prioritám i harmonii života exponovaných žen. Lenka Tomešová vede Klub manažerek při ČMA již 20 let, tentokrát se obdivně vyjadřuje k tomu, co všechno ženy ve vrcholových pozicích dokázaly a jak inspirativní je možnost jejich seberealizace. Obdobný názor na něžné pohlaví i úctu těm, které na sebe vzaly velkou manažerskou a podnikatelskou odpovědnost, vyjadřuje Kateřina Benešová, ředitelka Asociace profesních účetních. Renata Soukupová je ředitelkou lidských zdrojů společnosti ROSSMANN a práce s lidmi ji nesmírně baví; také tvrdí, že obchodníkem se člověk nemusí narodit, přesto však může být v oboru úspěšným. Energický Dušan Kunčický v roli provozního ředitele příbramské pekárny PAC Hořovice hledá cesty, jak se ještě více přiblížit chuti zákazníků, a tak se na pulty prodejen dostaly Pohádkové buchty. O pracovních oděvech i konkurenci a postavení výrobního družstva Vkus Frýdek-Místek na trhu hovořila předsedkyně Zdeňka Děcká. Tchibo je značka, která má zvuk a u nás více než úspěšně získává srdce zákazníků již 25 let.

Stáhnout přílohu Madam Business v PDF stáhnout pdf

Listopadové vydání Prosperity Fresh Time zahájil Tomáš Milich, jednatel společnosti OVUS, a to informacemi o vejcích, která jsou dnes hodnocena jako superpotravina; například Indiánská vejce, která jeho farmy produkují, patří k vyhledávané lahůdce v celém světě. Trachea je firmou, která se od začátku své existence orientuje na špičkovou kvalitu nábytkových dvířek, zvyšující se výroba a zájem odborníků jsou toho důkazem, potvrdil Martin Dusík, vedoucí obchodního oddělení. Evžen Reitschläger je majitelem firmy METALKOV, která se zaměřila na povrchovou úpravu obřích konstrukcí. Dnes je vlašimská společnost etablovaná na celosvětovém trhu. Jak je to s businessem a uměním? Tomáš Töpfer, ředitel Divadla na Vinohradech, na to má jasná názor. Ondřej Poul, ředitel Úseku pojištění osob v pojišťovně Kooperativa, se mimo jiné zamýšlí nad životním pojištěním manažerů a podnikatelů. Martin Šimek nám ve zkratce představil osobité BMW Alpina B7 Biturbo.

Stáhnout přílohu Fresh Time v PDF stáhnout pdf


Časopis Prosperita

Prosperita Madam Business

Prosperita Fresh Time

Říjen | 12. 10. 2016

Říjnová Prosperita připomněla slovy Radomila Doležala, generálního ředitele, poslání vládní agentury CzechTrade i to, jak významný je export pro českou ekonomiku. Robert Szurman hovořiĺ o kvalitě z mnoha úhlů pohledu za Radu kvality ČR, již řídí. Bedřich Danda za Společenství autodopravců Čech a Moravy poukázal děsivou administrativu EU, která se váže k českým řidičům kamionů. Jiří Matula, šéf UniCredit Leasing poznamenal, že obor čelí novým výzvám. Se zkušenostmi se založením soukromé školy TOS VARNSDORF se rozdělil Jan Rýdl st.arší, předseda správní rady zmíněné firmy.

Stáhnout PDF stáhnout pdf

Říjnové vydání Prosperity Madam Business otevřela Karolína Topolová, generální ředitelka AAA AUTO International, jako jedna z oceněných v soutěži MANAĚR ROKU 2015, právě tématem manažerské řízení. Podnikatelský příběh poutavě vyprávěla Ladislava Fialová, majitelka společnosti ALTRO Management Consultants. Květa Halanová v roli starostky Jílového u Prahy potvrdila, že jí starostování opravdu baví; nejen za to získala i ona právě letos významné ocenění ve zmíněné soutěži. Vladimíra Ondráková jako předsedkyně představenstva Hasičské vzájemné pojišťovny vysvětlila vztah k soutěži českých výrobců potravin Česká chuťovka a vyjádřila všem upřímný obdiv. Jarmila Podhorná, zakladatelka a majitelka firmy Naděje, prosazuje nové pojetí bylinných přípravků v boji proti civilizačním chorobám. Zakladatelka společnosti yourchance Jana Merunková naznačila řadu aktivit, které pomáhají mládeži v jejich cestě životem.

Stáhnout přílohu Madam Business v PDF stáhnout pdf

Říjnové vydání Prosperity Fresh Time zahájil rozhovorem o velkém úspěchu své přednášky v USA Jaroslav Pejčoch, spolumajitel firmy T-SOFT, odborníci totiž vyvinuli software, který poslouží zvládat katastrofy. Jaké skvělé uzeniny umí vyrábět Miroslav Hakala, majitel Řeznictví Hakalík z Lanžhotu, ocenilií všichni, kteří ochutnali. Publikace La Buchta může inspirovat i muže k tomu, aby zkusili péct sladká pokušení. Pavel Kusý, marketingový ředitel společnosti Edenred, sklízí body s projektem, který učí zaměstnance ve firmách zdravě se stravovat. Veronika Vinterová, majitelka seznamky Náhoda, tvrdí, že za své štěstí je zodpovědný každý sám, tedy záleží jen na něm, co chce a nechce pro svoji spokojenost udělat.

Stáhnout přílohu Fresh Time v PDF stáhnout pdf


Časopis Prosperita

Prosperita Madam Business

Prosperita Fresh Time

Září 2016 | 12. 9. 2016

Zářijová Prosperita přinesla ústy Jiřího Rouska, ředitele projektu Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně, významnou informaci: letošní MSV bude největší od roku 2008. Miroslav Dvořák, generální ředitel MOTOR JIKOV Group, představil nadčasovou inovační strategii firmy. Mieczyslav Molenda, majitel firmy GASCONTROL, vysvětlil, co napomáhá úspěchu v podnikání a konkurenceschopnosti. Zdeněk Juračka, předseda představenstva Asociace českého tradičního obchodu, naznačil, jaké souvislosti má obchodní podnikání v Čechách. Marcel Winter, předseda Česko-vietnamské společnosti, patří ke znalcům vietnamského trhu, tentokrát představil aktivity, jež by poslopužily českým firmám. Tým České společnosti pro jakost přiblížil své služby pro automobilový průmysl.

Stáhnout PDF stáhnout pdf

Zářijová Prosperita Madam Business rozhovorem měsíce s Vlastou Mayerovou, tajemnicí České obuvnické a kožedělné asociace, dala jasnou odpověď na věčnou otázku – jak nosit vysoké podpatky a přitom ctít zásady zdravého obouvání: nejde to. O úloze managementu kvality hovořila Elena Stibůrková, předsedkyně České společnosti pro jakost. Šárka Dolanská je krajskou ředitelkou Praha II České pojišťovny a manažerkou, která se zapojila do aktivit soutěže Ocenění českých podnikatelek. Takovým ženám nesmírně fandí, jejich příběhy ji inspirují. Jana Kotková, majitelka a ředitelka stavební firmy Romex, loni v uvedené soutěži obsadila významnou příčku, a o svých zaměstnancích tvrdí, že by neměli být jen položkou v účetnictví. Jarmila Janurová založila firmu JaJa Pardubice, její perníčky jsou pohádkovým světem. Jméno Hany Ševčíkové patří značce CCS již hodně dlouho, spojila s ní svůj kariérní růst, i kdy je vystudovanou učitelkou. O dobré jméno vynikající francouzské kosmetiky GERnétic, která na českém trhu letos slaví 20. narozeniny, pečuje manažerský tým pod vedením výkonné ředitelky Andrey Trčkové a hlavní kosmetičky Aleny Kimlové.

Stáhnout přílohu Madam Business v PDF stáhnout pdf

Zářijové číslo Prosperity Fresh Time otvírá otázku ochrany duševního vlastnictví, jejíž úloha ve světě s rostoucí konkurenceschopností nabývá na významu i pro podnikání v ČR. O chytrosti a možnostech, jak know-how chránit, hovořil Josef Kratochvíl, předseda Úřadu průmyslového vlastnictví. Jaromír Heřmanský, ředitel B2B Peugeot, Citroën & DS, přiblížil jeden z nových modelů značky Citroën pro početné osazenstvo a podnikatele. Pro náročné trhy je určena keramika společnosti Ideal Standard z Teplic, cíle ozřejmil výrobní ředitel Pavel Šlamora. Jiří Jemelka, výkonný ředitel poradenské společnosti JIP pro firmy naznačil, jak postupuje při tvorbě strategie, jež má jednotlivým klientům pomoci růst. Že zákazníci chtějí auta hned, o tom není pochyb, a potvrdil to také Stanislav Perkner, marketingový manažer skupiny Auto Palace, předního dealera 8 automobilových značek. Že jsou Češi v grilování špička, o tom je přesvědčen Jiří Souček, obchodní ředitel firmy Uzeniny BETA. Amway se na našem trhu etablovala již dávno a dobře, o nové kosmetice pro muže vypovídal Filip Moravec, manažer pro vnější vztahy společnosti.

Stáhnout přílohu Fresh Time v PDF stáhnout pdf


Časopis Prosperita

Prosperita Madam Business

Srpen 2016 | 10. 8. 2016

Srpnová Prosperita přinesla obsáhlý rozhovor o tom, jak odborníci nahlíží na mléko v naší výživě, i o tom, čím se zabývá Českomoravský svaz mlékárenský, prostřednictvím jeho předsedy představenstva Jiřího Kopáčka. O problematice tabákového průmyslu hovořil Kamil Provazník, jednatel společnosti Imperial Tobacco ČR. Na trh vstoupila nová značka kvality Komfortní obuv, která přispěje k jasnější orientaci spotřebitele. Elektronická evidence tržeb je jedním z důležitých témat Asociace tradičního českého obchodu. RWE v Česku mění tvář, o tom v rozhovoru Tomáš Varcop, šéf obchodu RWE v ČR. Výsledky Asociace českých pojišťovacích makléřů jsou rok od roku lepší. Firma GASCONTROL postavila na Karvinsku jedinečnou bioplynovou stanici. Zahájili jsme další seriál na str. 12: Česká kvalita – Jak sdělit zákazníkům, že jste dobří. Podniky mají zájem o nové formy spolupráce, o tom je analýza EY Barometru investiční důvěry.

Stáhnout PDF stáhnout pdf

Srpnové vydání Prosperity Madam Business zavítalo titulní stranou a rozhovorem měsíce k Monice Nebeské, předsedkyni představenstva Zemědělského družstva Všestary, která se letos v dubnu dostala mezi nejlepší manažery roku 2015 prostřednictvím soutěže MANAŽER ROKU. Dověděli jsme se, že do stáje se může chodit i v lodičkách. O elektronické evidenci tržeb nám řekla mnoho zasvěcených slov Zuzana Pšeničková, místopředsedkyně Komory certifikovaných účetních. A jak je to se štěstím v partnerských vztazích, o tom hovořila majitelka seznamky Náhoda Veronika Vinterová. Co všechno dokáží s naším životním stylem, především v oblékání, barvy, to rozkryla Dagmar Gabulová, první certifikovaná expertka na styl pro ČR a SR. S manažerem závodu Tour de Feminin Jiřím Víchem jsme si povídali o cyklistice pro ženy.

Stáhnout přílohu Madam Business v PDF stáhnout pdf


Časopis Prosperita

Prosperita Madam Business

Prosperita Fresh Time

Červenec 2016 | 11. 7. 2016

Červencová Prosperita se opět vrací k soutěži MANAŽER ROKU, a to titulkovým rozhovorem s jednou z oceněných osobností - Ottou Daňkem ze společnosti ATAS elektromotory Náchod. Upozorňuje rovněž na význam vašeho hlasování v soutěži Ekologický oskar, který vyhlašuje již tradičně společnost E.ON. Jak se zdravě stravovat, zkoušejí ve společnosti Fortuna. V jakých souvislostech lze chápat prvky světové udržitelnosti, o tom je článek nazvaný Prostor pro vize, myšlenky, nápady, systémová řešení i drobné činy v praxi. Česká společnost pro jakost seznamuje s personální certifikací v oblasti ICT. Co nového přinese letošní Mezinárodní veletrh v Brně? Bude největší od roku 2009.

Stáhnout PDF stáhnout pdf

Červencové vydání Prosperity Madam Business zamířilo titulní stránkou a rozhovorem měsíce k bylinkám a do tajů výroby i podnikání Jarmily Podhorné. Její životní příběh je o pomoci spoustě lidem prostřednictvím unikátní kombinace účinků rostlin, například výtažků z pupenů. Odstartoval další ročník soutěže Ocenění českých podnikatelek, kterou založila Helena Kohoutová především proto, aby ženy ještě lépe dokázaly rozpoznat svůj potenciál. Jana Novotná stojí včele týmu, který vede Mlékárnu Valašské Meziříčí, jež boduje nejen před samotnými spotřebiteli, ale také v nejrozmanitějších soutěžích, proslula zejména Valašskou kyškou a jogurty. O trvale udržitelném myšlení je rozhovor s Martinou Horkou z dm drogerie markt, firma svůj úspěch zakládá na vynalézavosti v komunikaci se zákazníky i na stále se rozšiřujícím sortimentu zboží. O domácím násilí v návaznosti i na život podnikatelek či manažerek se zmiňuje člen vedení ROSY, společnosti, jež pomáhá ženám, Jiří Vavroň.

Stáhnout přílohu Madam Business v PDF stáhnout pdf

Červencové číslo Prosperity Fresh Time otevřela ikona českého potravinářství, řeznictví i rodinného podnikání, František Dolejší z firmy Řeznictví a uzenářství U Dolejších z Davle. Jeho slova patří kvalitě uzenin, chuti i tradici. Jiří Halbrštát ze společnosti ManpowerGroup ČR představil unikátní průzkum mezi mileniány – ti si myslí, že pracovat budou až do konce života. Miloš Škrdlík, jednatel sítě Brněnka, je osobností českého maloobchodu, a z rozhovoru s ním je znát, jak si váží poctivé práce, která lidem přináší užitek. Jan Urban není jen spoluvlastník poradenské firmy Consilium Group, Management Consultants, ale také spisovatel, který ve svých publikacích radí, jak vyzrát na nedostatek času a stres. Milan Škoda založil značku FotoŠkoda, jejíž prodejnu a provozovnu unikátních služeb pro milovníky fotografie najdete ve Vodičkově ulici v Praze, letos slaví jeho podnik již 25. narozeniny. Jan Tykvart vede mlékárnu Kromilk v Kroměříži a prostřednictvím obchodní společnosti Alimpex zásobuje český trh vynikajícími sýry.

Stáhnout přílohu Fresh Time v PDF stáhnout pdf


Časopis Prosperita

Prosperita Madam Business

Prosperita Fresh Time

Červen 2016 | 14. 6. 2016

Červnová Prosperita přála kvalitě. Titulní strana informuje v rozhovoru s Pavlem Mikoškou, ředitelem kvality obchodního řetězce Albert, o tom, jak kráčí k Evropské ceně kvality. Zdeněk Juračka jako šéf Asociace českého tradičního obchodu se vyjadřuje k legislativě, která podnikatelům někdy přidělává spíše vrásky, než aby je povzbudila. O tom, že trh ojetin míří aktivněji k firmám i živnostníkům, hovoří Jan Dobiáš, manažer společnosti AAA Auto International. Lubomír Ondroušek, první místopředseda Společenství autodopravců Čech a Moravy se zamýšlí nad pozdními odchody do důchodu, které trápí profesionální řidiče. Byl vyhlášen již 8. ročník soutěže Česká chuťovka pro české výrobce potravin. Operativní leasing hledá cestu k soukromým osobám.

Stáhnout PDF stáhnout pdf

Červnové vydání Prosperity Madam Business se opět váže k soutěži MANAŽER ROKU 2015. Titulní stránku jsme totiž věnovali Jitce Hurábové, ředitelce firmy LD SEATING, která je výrobcem kancelářských židlí a rozvíjí silnou spolupráci s designéry známých jmen. Naším hostem je Hana Machačová, náměstkyně generálního ředitele pojišťovny Kooperativa, jejíž jméno k uvedené soutěži také neodmyslitelně patří. Lenka Tomešová vede léta Klub manažerek při ČMA, jeho jedním projektem je Inspiromat – řada setkání exponovaných žen a vyprávění jejich osudových příběhů; o tom, který se uskutečnil v Praze 28. dubna, právě na našich stránkách. Co je nového ve firmě Kores, nastínila Jana Hubálková, obchodní a marketingová ředitelka. Publicista Jiří Vavroň nám napsal, proč obdivuje podnikatelky.

Stáhnout přílohu Madam Business v PDF stáhnout pdf

Červnové číslo Prosperity Fresh Time zahájil Manažer roku 2015 Miroslav Dvořák, generální ředitel společnosti MOTOR JIKOV GROUP, který charakterizoval osobnost manažera jako člověka s jasně definovanými osobními cíli. Josef Hendrych byl v MANAŽEROVI ROKU také oceněn. Přáním jeho týmu je, aby byl Rehabilitační ústav Kladruby, který vede, vnímán jako výkladní skříň české rehabilitace. O tom, že se muži nebojí utrácet za kvalitu, hovoří Lucie Záleská, ředitelka společnosti PartyLite pro ČR, Slovensko a Polsko. Václav Konvalinka a Renata Koloušková stojí v čele pekárny KOMPEK, která je neuvěřitelným inovátorem a také exportuje české dobroty do světa. Jak pomáhat těm, kteří to potřebují, vysvětluje Manny Ngoka ze společnosti A-B HELP a Petr Plocek ze společnosti UniCredit Bank a UniCredit Leasing. Andrew Krenek představil unikátní program péče o zaměstnance i nacházení talentů ve firmě L´Oreal. Muzeum olomouckých tvarůžků představil ředitel Pavel Pospěch. Pedagog, umělec i manažer v jednom Milan Knížák přinesl spoluprací se sklárnou Moser nový pohled na uchopení tvaru, barvy a funkce výrobku.

Stáhnout přílohu Fresh Time v PDF stáhnout pdf


Časopis Prosperita

Prosperita Madam Business

Prosperita Fresh Time

Květen 2016 | 18. 5. 2016

Květnová Prosperita nabídla titulní stranu Martě Novákové, prezidentce Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR, která přiznala, že vláda podnikatelům moc nepomáhá. Jan Wiesner, prezident Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů ČR, rekapituloval význam soutěže MANAŽER ROKU 2015. Té je věnován blok materiálů na stranách 4 a 5, kde najdete také výsledky. Zdeněk Juračka, předseda představenstva Asociace tradičního českého obchodu upozornil na pokles malých prodejen. Jak je to s korupcí a jejím potíráním na mezinárodním poli, o tom vypovídá zajímavý výzkum na straně 14. Ze stejného zdroje publikujeme také informace o cenách vody.

Stáhnout PDF stáhnout pdf

rnKvětnové vydání Prosperity Madam Business jde ve stopách výsledků soutěže MANAŽER ROKU. Titulní strana patří absolutní vítězce Radce Prokopové stejně tak jako prostřední dvoustrana. Alca plast, firma již se svým manželem vybudovala z nadšení, je tou, jejíž příběh vás může dobře inspirovat. Čtvrtstoletí značky GERnétic na českém trhu představili tři aktéři: Ladislav Kavan, Alena Kimlová a Andrea Trčková. Ke stálicím na našich stránkách patří firma ROSSMANN, tentokrát jsme představili provozní ředitelku Hanu Jarošovou. Seberealizace žen a udržitelnost je téma více než žhavé, vracíme se jím ke konferenci Gender Gap v Praze.

Stáhnout přílohu Madam Business v PDF stáhnout pdf

Květnové číslo Prosperity Fresh Time zavítalo titulní stranou a následujícím rozhovorem do Kovodružstva v.d. Strážov, jehož předseda představenstva Václav Valter uspěl v soutěži MANAŽER ROKU na výbornou a stanul v TOP 10 a stal se rovněž manažerem odvětví hutní a kovodělné výrobky. Miroslav Kotík jako nominovaný do zmíněné soutěže a majitel Efko-Karton vypráví o čtyřicetileté historii postavičky Igráček, již vylepšil a vyrábí pro radost i poučení dětí dál. Michal Vaněček v roli spolumajitele firmy T-SOFT se snaží vysvětlit, proč mají informační systémy na míru význam. Ondřej Lukeš se ve svém volnu stal marmeládníkem.

Stáhnout přílohu Fresh Time v PDF stáhnout pdf


Časopis Prosperita

Prosperita Madam Business

Prosperita Fresh Time

Duben 2016 | 19. 4. 2016

TOS VARNSDORF nespoléhá v přípravě mladých odborníků na stát, raději založil vlastní Střední průmyslovou školu. O tom je hlavní rozhovor dubnové Prosperity s předsedou správní rady společnosti Ing. Janem Rýdlem. Aktuální vydání se věnuje nejen personalistice, ale také dalším stěžejním tématům ekonomiky: minimálním mzdám na venkově, digitální ekonomice, zvyšování kvality, akreditaci, finišující soutěži MANAŽER ROKU 2015, firmám, jejich sdružením i finančnictví.

Stáhnout PDF stáhnout pdf

„Miluji nakupování, přináší mi radost“, říká na stránkách dubnové Madam Business šéf drogerií a parfumerií ROSSMANN Vladimír Mikel. O tom, co ženy spojuje na klubových setkáních, hovoří jejich organizátorka Lenka Šťastná. V dámské příloze Prosperity můžete nahlédnout do tajů vitariánství, „ochutnat“ produkty společnosti Lifefood, jedinečný Matcha čaj nebo oplatky Manner, dozvědět se novinky z oblasti módy, i o nápadech, jimiž získává mladé talenty ropný koncern MOL.

Stáhnout přílohu Madam Business v PDF stáhnout pdf

Dubnová příloha Fresh Time nemůže začít jinak než vrcholící soutěží MANAŽER ROKU 2015. O skromných a pokorných pokušitelích vlastního osudu hovoří výkonný ředitel České manažerské asociace Ing. Ivo Gajdoš. Dále vás zveme k návštěvě Templářských sklepů Čejkovice, jimiž vás v roce jejich výročí provede předseda představenstva Ing. Pavel Pastorek. Napovíme, jaké roztomilé „maličkosti“ se skrývají za firmou zelenadomacnost.com, že RUDOLF JELÍNEK už švestky jen nepálí a že se značka Český výrobek trefila do černého.

Stáhnout přílohu Fresh Time v PDF stáhnout pdf


Časopis Prosperita

Prosperita Madam Business

Prosperita Fresh Time

Březen 2016 | 21. 3. 2016

Březnovou Prosperitu otvíráme rozhovorem s předsedou představenstva České leasingové a finanční asociace Liborem Bosákem. Věnujeme se také factoringu a výsledkům společnosti UniCreditLeasing, slavící čtvrt století existence. Dozvíte se, proč lidé nechtějí pracovat v obchodě a o době hojnosti v cestovním ruchu a maloobchodu. Opět se věnujeme prestižní soutěži MANAŽER ROKU, informujeme o radostech a strastech, které provázejí firmy a podnikání v České republice.

Stáhnout PDF stáhnout pdf

Neumíte odpočívat? Nechte si poradit od koučky Marcely Roflíkové, s níž jsme připravili hlavní rozhovor březnové Madam Business. Víte, že firmám budou vládnout personalisté? Dozvíte se v dalším rozhovoru stejně jako o rostoucím významu prevence ve zdravotnictví, o údělu manželky úspěšného podnikatele, nebo otvírání zámeckých zahrad v Děčíně. A zkoumali jsme také, jak manažerky a podnikatelky pečují o svou pleť.

Stáhnout přílohu Madam Business v PDF stáhnout pdf

Vzduch, vodu, půdu, hračky i pyrotechniku zkoumá Český institut pro akreditaci. Jak je to potřebná a náročná činnost, o tom hovoří v březnové příloze Fresh Time jeho ředitel Ing. Jiří Růžička, MBA. Další témata jsou neméně zajímavá: Informace jako strategická komodita, uzeniny k jídlu i mazlení, neobvyklý Festival Evolution, poctivá pekařina, operativní leasing vozidel, luxusním nábytku, skvělých automobilech a špičkovém pivu.

Stáhnout přílohu Fresh Time v PDF stáhnout pdf


Časopis Prosperita

Prosperita Madam Business

Prosperita Fresh Time

Únor 2016 | 20. 2. 2016

Únorovou Prosperitu otvírá rozhovor s prezidentem zaměstnavatelských a podnikatelských svazů Janem Wiesnerem o nedostatku kvalifikovaných zaměstnanců i odvážných manažerech. Seznámíme vás s faktem, že firmy čerpají víc prostředků z leasingu, úvěrů a factoringu, ale také, že si neplní informační povinnosti. Poradíme, jak zpracovávat smlouvy, a že AXA pojistí bez papírování. Věnujeme se Manažerovi roku, společenské odpovědnosti, podpoře podnikání a dalším aktuálním tématům.

Stáhnout PDF stáhnout pdf

„Jsem rozený optimista se srdcem na dlani,“ říká šéfka Hasičské vzájemné pojišťovny Vladimíra Ondráková v hlavním rozhovoru únorové Madam Business. Druhé vydání roku 2016 se věnuje také manažerkám ve veřejné správě, péči o zrak a marmeládovým příběhům. Zavede vás do světa parfémů a drogerie, a seznámí s kvintetem dobrých rad, jak získat sebedůvěru. Nechybí Valentýnská povídání, módní detaily z butiku a verše na závěr.

Stáhnout přílohu Madam Business v PDF stáhnout pdf

Únorové vydání Fresh Time vás v úvodním rozhovoru s Martinem Růžičkou (Coface Czech) bude chtít přesvědčit, že do businessu patří i srdce. Dozvíte se o tom, čím dnes žijí města a obce, co je Firma na talíři, o umění komunikace, o nejdražší minci světa i jak zdravě jíst. Tradiční potraviny se mají vrátit na pulty obchodů České cechovní normy. O tom, že do panelákového bytu se vejde až 650 vozů Peugeot, vám sdělíme nejen slovy, ale i obrazem.

Stáhnout přílohu Fresh Time v PDF stáhnout pdf


Časopis Prosperita

Prosperita Madam Business

Prosperita Fresh Time

Leden 2016 | 25. 1. 2016

Lednové číslo Prosperity navazuje na řadu aktivit spojených s kvalitou, a to anketou s lidmi, kteří k ní mají velmi blízko a prosazují ji na všech úrovních své práce; kvalita patří také do jejich životní filozofie. Na titulní straně připomínáme vrcholící období pro nominace do soutěže MANAŽER ROKU. Jak přispět k vytvoření udržitelné ekonomické budoucnosti, na to odpovídá v rozhovoru Philip Staehelin, generální ředitel společnosti Rolad Berger v ČR. rnVracíme se k číslům, která vypovídají o loňské rekordní výrobě vozidel v ČR. Pavel Ryšánek, guru aktivit týkajících se kvality a jejího prosazování do strategie firem i organizací včetně státní a veřejné správy, obšírným článkem seznamuje s významem společenské odpovědnosti. Na str. 12 prezentujeme již v 5. dílu seriálu obdobné téma. Strana 13 bude místem, kde každý měsíc představíme jedno profesní uskupení patřící do rodiny Unie zaměstnavatelských svazů. – leden patří Konfederaci lesnických a dřevozpracujících svazů.

Stáhnout PDF stáhnout pdf

Letošní první vydání Prosperity Madam Business otvírá Radka Sokolová, místopředsedkyně ČMOKS, manažerka na svém místě: snaží se lidem vysvětlit poslání odborů v dnešním světě a zároveň uplatnit vrozenou kreativitu i činorodost. Na únorového Valentýna upozorňuje na titulní straně inzerce Hany Šindlerové, která pracuje pod značkou Marmelády s příběhem. Zajímavosti plynou z čísel, jež najdete na straně 6; váží se k soutěži Ocenění českých podnikatelek. Eliška Tomková je módní návrhářka, která má na odívání žen z businessu jasný názor; brzy se chystá otevřít butik v Praze. Hodina s EY je projekt, který pomůže podnikatelkám, které potřebují poradit; více se dovíte na str. 12 – 13. Milana Bialkovou potkáte v Praze v Sokolovské ulici mezi rámy na obrazy a obrázky. Co všechno se dá zarámovat a jak ji právě tato práce těší, se dočtete na str. 14 – 15.

Stáhnout přílohu Madam Business v PDF stáhnout pdf

Vladimír Pikora je nejen analytikem, ale také ředitelem, podnikatelem, populární osobností, která dokáže obhájit svůj názor. Jak vidí českou ekonomiku právě on? Čtěte v našem Fresh rozhovoru, kterým zahajujeme rok 2016. Generální ředitel ZPMV ČR David Kostka má radost; zdravotní pojišťovna, kterou vede, získala ocenění Nejlepší zdravotní pojišťovna; také by rád odměňoval klienty, kteří dbají o své zdraví. Ivo Toman patří mezi věhlasné kouče, čerpat z jeho zkušeností a názorů se vyplatí, více na stranách 6 – 7. Sazka hlásí – loni v ČR dalších 288 milionářů a jeden miliardář. Jiří Stabla z firmy Carun představil další hit z konopí – Hemp oil. Jak to vypadá v showroomu NH Car v Praze na Strahově, poznáte z výpovědi Marka Batelky a Petra Fabery téže společnosti. Šéf Central Group Dušan Kunovský předpovídá růst trhu rezidenčního developmentu o 10 procent. Reprezentanti GASCONTROL GROUP Mieczyslaw Molenda, Radim Vaško, Tomáš Milich a Roman Buryjan připomínají myšlenky z našich loňských rozhovorů.

Stáhnout přílohu Fresh Time v PDF stáhnout pdf