• Média
  • Časopis Prosperita
   Měsíčník pro podnikatele, manažery, investory a profesní uskupení. Na trhu již 14. rokem! Distribuce v tištěné i elektronické podobě.
  • Prosp. Madam Business
   Žena, která se neztratí!
   Prosperita Madam Business vznikla v roce 2007 jako příloha měsíčníku Prosperita.
  • Prosperita Fresh Time
   Prosperita Fresh Time oslovuje zejména podnikatele a manažery, kteří vědí, že zdravé sebevědomí je významný prvek jejich životního úspěchu, mají odvahu se prezentovat a považují vystupování v médiích za nedílnou součást dotváření vlastní image.
  • iprosperita.cz
   Portál www.iprosperita.cz představuje internetový komunikační titul, který doplňuje svými možnostmi aktuálního sdělování tištěný měsíčník Prosperita. Jeho cílem je informovat uživatele, zejména firemní klientelu, členy profesních podnikatelských a manažerských uskupení, o dění na trhu, o činnosti firem, názorech podnikatelů a manažerů, publikovat tiskové zprávy, analýzy, průzkumy a další zajímavá sdělení.
  • madambusiness.cz
   Server věnovaný nejenom ženám. Přinášíme zajímavé informace každý den. Inspirující rozhovory, novinky, články, ale i soutěže.
  • freshtime.cz
   Server o podnikatelích, manažerech, jejich názorech. Zprávy a články o atraktivních výrobcích.

Archiv 2011 a 2010 Archiv 2014 Aktuální ročník Archiv 2009 a 2008 Archiv 2013 a 2012 Archiv 2015 Archiv 2016 Archiv 2007 a 2006 Archiv >>


Časopis Prosperita a jeho přílohy včetně Prosperita Madam Business ke stažení v PDF.Časopis Prosperita

Prosperita Madam Business

Prosperita Fresh Time

Červen 2017 | 6. 6. 2017

Červnovou Prosperitu otvírá rozhovor s Janem Wiesnerem, prezidentem Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů ČR, který tvrdí, že by vláda měla plnit to, co slíbila. Připomínáme, že naše příloha Prosperita Madam Business získala ocenění v soutěži Marketér roku, Růžového delfína, za neobvyklé pojetí prosincového vydání 2016, kdy jsme pátrali po vztahu k literatuře a poezii mezi osobnostmi českého businessu. RENOMIA se potřetí stala Pojišťovacím makléřem roku a její zakladatelka Jiřina Nepalová obdržela titul Osobnost pojistného trhu. Na 9. červen připadá Světový den akreditace, jak o tom hovoří Igor Tyleček, náměstek ředitele Českého instutu pro akreditaci. Jiří Kopáček, předseda Českomoravského svazu mlékárenského, představil nový projekt na podporu zdravé výživy. Centrum excelence při České společnosti pro jakost přiblížila Klára Fousková, která za jeho činnost zodpovídá. O kvalitu řízení na stále větší úrovni usiluje Český dům Moskva, který je významnou platformou pro business v rámci Českých center, o tom je rozhovor s Jiřím Podholou, jeho ředitelem.rn

Stáhnout PDF stáhnout pdf

Martina Děvěrová je ředitelkou Magistrátu hlavního města Prahy a letos získala za svou inspirativní manažerskou práci ocenění v soutěži MANAŽER ROKU 2016, stala se manažerkou odvětví Veřejná správa – představitelé. Tvrdí, že ve veřejné správě jsou ženy výjimečné a že je potřeba, aby se o jejich schopnostech dobře vědělo. Ředitelkou komunikace je v České spořitelně Marta Ťok. Myslí si, že komunikace je o vytváření dobrých vztahů mezi lidmi a naznačuje, že se v bance snaží vidět klienta jako osobnost. Petra Kolínská je náměstkyní primátorky hlavního města Prahy, které vadí byrokracie a nadměrné množství razítek, což je nedůstojné dnešní společnosti. Ředitelkou zahraniční kanceláře CzechTrade v Itálii je Ivana Třosková a má opravdu velký přehled o tom, co dělá business businessem. Otázky pro Marii Zemanovou, generální ředitelku ČSOB Penzijní společnosti, mířily i tentokrát k možnostem spoření a plnění ženských snů i v důchodovém věku. Marcela Syrovátková vede marketing ve společnosti ROSSMANN a má velké cíle i nároky. Jana Hubálková reprezentuje značku Kores, která nás provází od dětských let a letos slaví 130. výročí na trhu. rn

Stáhnout přílohu Madam Business v PDF stáhnout pdf

Milan Baxa je jedním z oceněných v soutěži MANAŽER ROLKU 2016 v kategorii Vývoj a výroba smart technologií. Firma APPLYCON, již vede, je špičkou smysluplnosti podnikání, dokáže vyrobit sedáky do lavic v kostele, aby nestudily, vyhrát tendr v mezinárodním konkurenci nebo nadčasově obléci hasiče či záchranáře. Generální ředitelka AAA Auto Karolína Topolová upozorňuje na podvody na trhu ojetých aut. Muzikantem byl Miroslav Dvořák, generální ředitel MOTOR JIKOV Group odmalička, dnes je kromě jiného kapelníkem nejlepší české dechovky Jižani. Děčínský zámek je ideálním místem pro firemní akce a právě k jejich uspořádání v atraktivním prostředí zve ředitelka Iveta Krupičková. A do světa fantazie a srdečnosti pod jménem Mirakulum si můžete zajet do Milovic nedaleko Prahy, kde podnikatel Jiří Antoš vybudoval něco, nad čím užasnete. Pavel Smítal, ředitel společnosti Johann Malle Production, zase hovoří o tom, jak důležité je vybrat správnou postel. Zaměstnanci a benefity, to je téma pro Zbyňka Vystrčila z firmy Edenred CZ.\r\n

Stáhnout přílohu Fresh Time v PDF stáhnout pdf


Časopis Prosperita

Prosperita Madam Business

Prosperita Fresh Time

Květen 2017 | 10. 5. 2017

O štěstí přemýšlím každý den, říká Alena Nováková, předsedkyně představenstva firmy LUKA z Vysokých Studnic na Jihlavsku, jedna z finalistek soutěže MANAŽER ROKU. Její vztah k podnikání a řízení týmu se opírá o fakta a filozofii z praxe i vztah k přírodě. S výsledky zmíněné prestižní soutěže se můžete seznámit v květnovém vydání Prosperity na stranách 4 a 5. Zajímavý je průzkum o předávání rodinných firem v ČR, čtěte na str. 9. Hospodářské výsledky innogy publikujeme na str. 10, naznačují i to, že symbol úspěšného podnikání v energetice hodně znamená. Života na venkově a funkce menších prodejen se dotýká v rozhovoru Zdeněk Juračka, předseda Asociace českého tradičního obchodu. Jak zdůraznil, má toto téma význam mnohosmyslný, nejde totiž zdaleka jen o to, aby si lidé měli kde nakoupit.

Stáhnout PDF stáhnout pdf

Marta Nováková, předsedkyně představenstva firmy U & SLUNO, se letos stala absolutní vítězkou soutěže MANAŽER ROKU 2016, obdržela titul Manažerka roku. Jak ji charakterizují kolegové z managementu firmy? Přečtěte si v květnovém vydání Prosperity Madam Business. Penzijní společnost ČSOB je na finančním trhu stále více vidět – Marie Zemanová je jeho generální ředitelkou a ráda hledá nové cesty ke klientům. Andrea Šifnerová se svým partnerem zařídila špičkovou kliniku plastické chirurgie v Praze, stihla být matkou dvou dětí a ještě se postarat o výtečné jméno FORMÉ clinic v zahraničí. Lenka Tomešová je autorkou projektu Inspiromat, který nabízí vzájemnou podporu manažerkám a podnikatelkám prostřednictvím příběhů. Letos se odehrálo již 5. setkání. Moderoval opět Luděk Pfeifer, partner společnosti M.C. TRITON, který nad vším, co ženy dokáží, upřímně žasne. Michaela Dolinová zve na divadelní představení v pražském Semaforu, kde bude přítomna i francouzská kosmetika GERnétic.

Stáhnout přílohu Madam Business v PDF stáhnout pdf

Jaroslav Mikoláš, jednatel firmy LUPOFYT, je jednou z osobností, která se zapsala do dějin soutěže MANAŽER ROKU 2016. Letos na pražském Žofíně sklidil potlesk hned několikrát. Byl zvolen Vynikajícím manažerem malé firmy a Manažerem odvětví zemědělská výroba. Salabka jako koncept mnoha nápadů se stala perlou české gastronomie, vypráví o ní podnikatel Jan Tomášek a zve vás k návštěvě. Aleš Aldo Koláček patří k české podnikatelské scéně už řadu let jako reprezentant značky Manner, obdivuhodný marketér se smyslem pro humor a vřelé lidské vztahy. Lukáš Vršecký se nyní více než seberealizuje a v rozhovoru odkrývá karty nové značky Rondo. Ivo Gajdoš, ředitel České manažerské asociace, komentuje grafy z průzkumu mezi šéfy firem, které opakovaně trápí byrokracie a proměnlivá legislativa. Jiří Růžička, ředitel Českého institutu pro akreditaci se snaží motivovat k zájmu o služby ČIA, které firmám přináší významnou přidanou hodnotu.

Stáhnout přílohu Fresh Time v PDF stáhnout pdf


Časopis Prosperita

Prosperita Madam Business

Prosperita Fresh Time

Duben 2017 | 12. 4. 2017

Posunout se od teoretizování k praktickému využití znalostního potenciálu, tak se jmenuje rozhovor s prof. Růženou Petříkovou, odborným garantem letitých konferencí KVALITA – QUALITY, jež se konají v květnu v Ostravě a prostor dávají bohaté diskuzi nad aktivitami, které ke kvalitě v podnikání i běžném životě vedou. Přečtěte si, jak firma GASCONTROL zahájila unikátní rekonstrukci plynovodu na Karvinsku. Informace, které se hodí exportérům, sděluje Oksana Antonenko, vedoucí zahraniční kanceláře CzechTrade v Kyjevě: Ukrajina jako lákavý evropský trh. Jak dnes vidí firmy marketing? Na to odpovídá v článku Běla Jašková, jednatelka firmy BEMARK. Titulek Pracující důchodci jsou pro ekonomiku v současné době stále důležitější avizuje materiál, který napovídá, že pohled zaměstnavatelů se bude muset změnit. Společenskou odpovědnost dnes chápeme jako průnik významných hodnot – tak zní článek z nedávné konference SYMA, již v Praze uspořádala již po dvacáté Česká společnost pro jakost. Pozornost věnujte rozhovoru pod titulkem Inovace z Izraele pro onkologické pacienty. Bohatí chtějí investovat bezpečně, vybírají si fondy a nemovitosti, to je název analýzy, kterou najdete na straně 16.

Stáhnout PDF stáhnout pdf

Hasičská vzájemná pojišťovna má bohatou a obdivuhodnou historii a letos slaví 25 let svých novodobých dějin. Nejen však o tom hovoří předsedkyně představenstva Vladimíra Ondráková, ale zmiňuje také, že je HVP ryze českým subjektem, jehož produktů mohou využít velmi dobře například firmy. Andrea Trčková reprezentuje na českém a slovenském trhu francouzskou kosmetickou značku GERnétic a letos se intenzivně zabývá tím, jak podpořit podnikavost kosmetiček. O společenské odpovědnosti je rozhovor s Marií Jírů, která loni jako majitelka rodinné firmy Centrum andragogiky převzala na pražském Hradě významné ocenění. Cibulák nejen při stolování nezná hranic a hodí se k jakékoli příležitosti, i to připomíná v novém katalogu Vladimír Feix, generální ředitel Českého porcelánu. Kristýna Báčová má na starost provozovnu Světa zdraví v pražských Dejvicích. Se svým týmem už pomohla spoustě lidem zhubnout a nastartovat zdravější životní styl.

Stáhnout přílohu Madam Business v PDF stáhnout pdf

Střechy nebudou červené, ale modré, řekl Jaromír Řehák, ředitel a jednatel firem SOLARTEC HOLDING a Solartec MED a vysvětlil, že energie ze Slunce bude pro lidi stále užitečnější a její používání nezbytné. Obhájil mladý obor fotovoltaiku jako perspektivní, což dokazují i úspěchy jmenovaných firem v zahraničí. Zajímavými argumenty tak otevřel dubnové vydání Fresh Time. Jak se podniká na venkově a proč odsud mladší lidé odcházejí do měst? Na to částečně odpovídá rozhovor s Tomášem Kantorem, poradcem prezidentky Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR pod titulkem Život a podnikání na venkově – budou? Pro výrobce uzenin je příchod jara velkým povzbuzením, tvrdí Jiří Souček, obchodní ředitel firmy Uzeniny BETA. Jan Mühlfeit, známý kouč a někdejší prezident Microsoftu pro Evropu se zabývá odemykáním lidského potenciálu, o tom je i jeho publikace Pozitivní leader, kterou právě vydalo nakladatelství Albatros Media. Sazka v Praze otevřela první Kavárnu štěstí a vstoupila jako první ve svém oboru i do gastronomie. Co je cílem, o tom Robert Chvátal, generální ředitel. Rozhovor s Martinem Kinclem, marketingovým ředitelem společnosti ALIMPEX FOOD, je o cukrařině, dortech i příbězích.

Stáhnout přílohu Fresh Time v PDF stáhnout pdf


Časopis Prosperita

Prosperita Madam Business

Prosperita Fresh Time

Březen 2017 | 14. 3. 2017

Březnová Prosperita cílí k mnoha tématům. Titulní strana rozkrývá v rozhovoru s Janem Rýdlem jr., statutárním a generálním ředitelem TOS VARNSDORF, podstatu úspěchu této ojedinělé rodinné firmy. Mieczyslaw Molenda, majitel skupiny GASCONTROL GROUP, společně se svým týmem komentuje rok 2016, který se stal historickým předělem v jeho businessu. O složitostech života včetně seberealizace menších firem a živnostníků vypovídá článek na str. 4 nazvaný Malý venkov vymírá, podnikání také. O významu a rozšiřování podnikových služeb hovoří Jonathan Appleton, výkonný ředitel asociace ABSL. Blíží se 20. ročník konference ISSS, více na straně 8. Jan Koten, výkonný ředitel České společnosti pro jakost, si přeje, aby technologický pokrok vedl ke zkvalitnění života. A Petr Vodák, generální ředitel Miele technika potvrdil, že výrobky této značky musí vydržet dvacet let.

Stáhnout PDF stáhnout pdf

Březnové vydání Madam Business otvírá titulní stránka věnovaná tváři špičkové manažerky, generální ředitelky společnosti ABB Czech Republic; Tanja Vainio komentuje technologický pokrok v souvislosti se změnami našeho života, optimisticky obhajuje jeho opodstatněnost, a dává nahlédnout i do svého soukromí: jako matka tří dětí si přesto dokáže udělat i čas sama pro sebe. Světla Prokešová je lektorkou jógy a nabízí obohatit životní styl o jiný úhel pohledu. Elenka Mazurová v roli tiskové mluvčí České průmyslové zdravotní pojišťovny přiblížila atraktivní mobilní aplikaci, která vás může provázet životem, aniž jste klientem uvedené pojišťovny. Hana Lipovská je ekonomkou, jíž právě nyní vyšla v nakladatelství Grada zajímavá publikace nazvaná zbytečně skromně: Moderní ekonomie; stala se hitem nejen mezi mladými, ale zaujala i odbornou veřejnost. Děčínský zámek prochází řadou změn, o kterých v rozhovoru vypráví Iveta Krupičková, jeho ředitelka.

Stáhnout přílohu Madam Business v PDF stáhnout pdf

\r\nCestu ke kvalitě procesů v obchodním řetězci Kaufland zhodnotil generální ředitel této firmy Christian Karnath takto: Kvalitu zákazník nevnímá jako přidanou hodnotu, ale jako samozřejmost. Firma loni zvítězila v soutěži Národní cena kvality a potvrdila si, že jde již řadu let správným směrem. Hugo Kysilka nyní působí jako marketingový poradce, ale také jako malíř, který umí nacházet svébytný humor kolem nás; titulkem jsme ho poprosili, aby maloval dál... Kateřina Hemerle založila značku Florea Holland a představila trhu promyšlený způsob nabídky řezaných květin. Pražské Muzeum nočníků změnilo adresu, web i název, uvedl v rozhovoru majitel unikátní sbírky Jan Sedláček a pozval zájemce do Michalské 1 v Praze 1. Jawa je stále legendou a inovátorem, o tom vypovídal Jiří Kraft, obchodní manažer firmy Jawa Moto, u příležitosti nedávného veletrhu motocyklů na pražským Výstavišti.

Stáhnout přílohu Fresh Time v PDF stáhnout pdf


Časopis Prosperita

Prosperita Madam Business

Prosperita Fresh Time

Únor 2017 | 8. 2. 2017

Únorová Prosperita dala titulkovým rozhovorem nahlédnout ústy Martina Ludvíka do starostí a práce Ovocnářské unie ČR, jak se ukázalo, Češi stále milují jablka. Česká podnikatelská pojišťovna nabídla významný produkt, pojistí podnikatele a veřejnou správu proti terorizmu a násilným činům. Svaz obchodu a cestovního ruchu ČR poukázal na významné téma, kterým je sdílená ekonomika. Lubomír Ondroušek, první místopředseda Společenství autodopravců Čech a Moravy upozornil, že obor u nás čelí patrně diktátu některých zemí pod hlavičkou EU. Kyberútoky se stávají samozřejmostí všedního dne, pozor na ně, každý třetí je úspěšný a naruší bezpečnost dotčené firmy, čtěte na straně 6. Pojišťovna Atradius se spojila s Crédito y Caución, o tom na straně 9. Možná jste nevěděli, že Češi jsou největšími vývozci kaprů v Evropě, více na straně 10. Průzkum naznačil, jak vnímáme společensky odpovědné chování firem, článek najdete na straně 16.

Stáhnout PDF stáhnout pdf

Kvalita psaná ženským srdcem, tak se jmenuje v Madam Business rozhovor měsíce s Klárou Fouskovou, ředitelkou Sdružení pro oceňování kvality. Její slova napovídají, že kvalita může být pro mnohé nekonečnou inspirací k tomu, jak se dívat kolem sebe. Lenka Kaška zastává ve společnosti Pfizer pozici Corporate Affairs Director, její náplní práce jsou projekty týkající se společenské odpovědnosti nebo firemní kultury. Autorkou knihy Život s vysokou inteligencí je Monika Stehlíková, publikací i rozhovorem v Madam Business otevřela téma, které je vysoce aktuální. Jak vnímají zaměstnavatelé zdravotní pojišťovny a jak se starají o své zaměstnance, na to odpovídá Šárka Goldbachová ze Škoda Auto a Pavla Havlíčková z České spořitelny. Resort financí a kontrolingu společnosti dm drogerie markt vede Veronika Skusilová, svůj tým oceňuje zejména pro přemýšlivost, iniciativu a zvídavost.

Stáhnout přílohu Madam Business v PDF stáhnout pdf

Spektrum představovaných oborů ve Fresh Time prostřednictvím osobností, které dané odvětví lidské činnosti reprezentují, je široké i nekonečné. Tentokrát můžete se známým šéfkuchařem Martinem Kortusem zavítat do Bageterie Boulevard a okusit z jeho názorů na stravování. O tom, jaké má postavení na trhu ryze česká Hasičská vzájemná pojišťovna, se dovíte z rozhovoru s Josefem Moravcem, ředitelem odboru tvorby pojistných produktů, atraktivní je pojištění pro podnikatele Fortel. Miroslav Culka, obchodní ředitel společnosti DAFE-PLAST Jihlava předal cenné rady těm, kteří uvažují o stavbě zimní zahrady, ta může být krásnou relaxační zónou i ve firmách. Jaroslava Rezlerová z pozice generální ředitelky společnosti ManpowerGroup se domnívá, že robotizace a digitalizace lidské práce znásobí potenciál tvořivosti. Petr Paksi, výkonný ředitel firmy J.A.P. z Přerova, přiblížil, jak lze chápat schodiště v interiéru, je to živý prostor, který nabízí rozmanitá pojetí designu i využití. Jan Gonda v roli jednatele firmy REDUCCIA zodpovídá za značku známé franchisy NATURHOUSE, její síť roste a lidí, kteří ztrácí kila, přibývá. Osobní a užitkové automobily Peugeot se loni hodně prodávaly, tento úspěch rekapituluje ředitel značky v ČR Marco Venturini.

Stáhnout přílohu Fresh Time v PDF stáhnout pdf


Časopis Prosperita

Prosperita Madam Business

Prosperita Fresh Time

Leden 2017 | 18. 1. 2017

Lednová Prosperita otevřela své stránky rozhovorem s Jaroslavou Rezlerovou, generální ředitelkou Manpower Group ČR a SR, výzkum, který představila, vypovídá o tom, že velké firmy budou v prvém letošním čtvrtletí nabírat zaměstnance. Zmiňuje se také o tom, že důchodci nyní představují jistý potenciál, který se firmám může hodit. Miroslav Bukva, generální ředitel Clarion Congress Hotelu vysvětlil, co pro hotel znamená společenská odpovědnost v praxi a jak napomáhá vzájemným vztahů v místě působení. O nedostatku lidí s potřebnou kvalifikací vypovídá další materiál z nabídky Manpower Group, čtěte na straně 5. Jaromír Dřízal, předseda Svazu pekařů a cukrářů ČR, se podivuje nad nesmyslným pojetím „pamlskové“ vyhlášky. Jiří Kvasnička, majitel a ředitel AAA Radiotaxi, se v rozsáhlém rozhovoru zamýšlí nad řadou otazníků, které s provozováním korektního podnikání v oboru úzce souvisejí.

Stáhnout PDF stáhnout pdf

Lednové číslo Prosperity Madam Business otevřela Markéta Škutová, ombudsmanka Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra ČR, která tvrdí, že spousta věcí se dá vyřešit vhodnou komunikací. Její pozice otevírá prostor pro nápady a neobvyklá řešení. Ekonomka Ilona Švihlíková proslula svými jasnými názory na vývoj světa, do roku 2017 by si přála mír a vzdor. Co říkají čísla o podnikání žen v ČR, to si přečtěte na straně 5. Jarmila Podhorná se stala v roce 2016 jednou z vítězek soutěže Ocenění českých podnikatelek a její inovátorská firma Naděje vyrábí bylinkové preparáty, které člověku pomáhají utužovat i navracet zdraví na základě velkého know-how. Alena Plášková je od loňského listopadu nositelkou Ceny Anežky Žaludové za osudový směr – letitý vztah a propagaci kvality napříč obory. Pražský butik Martiny Kaňkové mARTina vypovídá o majitelce ihned, jakmile sem vstoupíte, tvořivost a energie vás inspirují. Začátek roku je pro kartářky náročný – Helen Stanku je vyložila pro naše čtenářky, podnikatelky a manažerky: schopné ženy budou mít úspěch!

Stáhnout přílohu Madam Business v PDF stáhnout pdf

\r\nLednové vydání Prosperity Fresh Time přineslo jako hlavní rozhovor slova Luboše Chaloupky, rektora Univerzity Jana Amose Komenského, například tvrdí, že dnešní studenti přesně vědí, kam chtějí v životě i kariéře směřovat. Zabývá se také otázkou, jak by měla vypadat budoucnost stárnoucí společnosti, zajímají ho nápady v péči o tělo i ducha seniorů. Management kvality má neexistující hranice, myslí si Pavel Mikoška, který zasvětil zavádění norem kvality v Ahold Czech Republic i jako viceprezident Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR kus života. Za to obdržel cenu Manažer kvality roku 2016 loni na Pražském hradě v rámci programu Národní cena kvality ČR. Stanislava Koprdová ze spolku Český modrý mák vysvětlila, proč obhajuje pěstování i využívání českého máku. Eduard Koranda je generálním ředitelem společnosti ZEMAN maso-uzeniny, provedl nás historií úspěchu této značky na českém trhu výroby a prodeje čerstvých uzenin a masa. O lahodných sýrech zase hovořil Stanislav Coufal, předseda představenstva, sortiment jihlavské mlékárny Moravia Lacto je i pro ty, kteří trpí intolerancí na laktózu. Co v naší mluvě znamená Jít na jedno? Hospodská matematika říká, že to jsou tři velká piva!

Stáhnout přílohu Fresh Time v PDF stáhnout pdf