• Média
  • Časopis Prosperita
   Měsíčník pro podnikatele, manažery, investory a profesní uskupení. Na trhu již 14. rokem! Distribuce v tištěné i elektronické podobě.
  • Prosp. Madam Business
   Žena, která se neztratí!
   Prosperita Madam Business vznikla v roce 2007 jako příloha měsíčníku Prosperita.
  • Prosperita Fresh Time
   Prosperita Fresh Time oslovuje zejména podnikatele a manažery, kteří vědí, že zdravé sebevědomí je významný prvek jejich životního úspěchu, mají odvahu se prezentovat a považují vystupování v médiích za nedílnou součást dotváření vlastní image.
  • iprosperita.cz
   Portál www.iprosperita.cz představuje internetový komunikační titul, který doplňuje svými možnostmi aktuálního sdělování tištěný měsíčník Prosperita. Jeho cílem je informovat uživatele, zejména firemní klientelu, členy profesních podnikatelských a manažerských uskupení, o dění na trhu, o činnosti firem, názorech podnikatelů a manažerů, publikovat tiskové zprávy, analýzy, průzkumy a další zajímavá sdělení.
  • madambusiness.cz
   Server věnovaný nejenom ženám. Přinášíme zajímavé informace každý den. Inspirující rozhovory, novinky, články, ale i soutěže.
  • freshtime.cz
   Server o podnikatelích, manažerech, jejich názorech. Zprávy a články o atraktivních výrobcích.

Archiv 2011 a 2010 Archiv 2014 Aktuální ročník Archiv 2009 a 2008 Archiv 2013 a 2012 Archiv 2015 Archiv 2007 a 2006 Archiv >>

Časopis Prosperita a jeho přílohy včetně Prosperita Madam Business ke stažení v PDF.Časopis Prosperita

Prosperita Madam Business

Prosperita Fresh Time

Květen 2016 | 18. 5. 2016

Květnová Prosperita nabídla titulní stranu Martě Novákové, prezidentce Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR, která přiznala, že vláda podnikatelům moc nepomáhá. Jan Wiesner, prezident Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů ČR, rekapituloval význam soutěže MANAŽER ROKU 2015. Té je věnován blok materiálů na stranách 4 a 5, kde najdete také výsledky. Zdeněk Juračka, předseda představenstva Asociace tradičního českého obchodu upozornil na pokles malých prodejen. Jak je to s korupcí a jejím potíráním na mezinárodním poli, o tom vypovídá zajímavý výzkum na straně 14. Ze stejného zdroje publikujeme také informace o cenách vody.

Stáhnout PDF stáhnout pdf

rnKvětnové vydání Prosperity Madam Business jde ve stopách výsledků soutěže MANAŽER ROKU. Titulní strana patří absolutní vítězce Radce Prokopové stejně tak jako prostřední dvoustrana. Alca plast, firma již se svým manželem vybudovala z nadšení, je tou, jejíž příběh vás může dobře inspirovat. Čtvrtstoletí značky GERnétic na českém trhu představili tři aktéři: Ladislav Kavan, Alena Kimlová a Andrea Trčková. Ke stálicím na našich stránkách patří firma ROSSMANN, tentokrát jsme představili provozní ředitelku Hanu Jarošovou. Seberealizace žen a udržitelnost je téma více než žhavé, vracíme se jím ke konferenci Gender Gap v Praze.

Stáhnout přílohu Madam Business v PDF stáhnout pdf

Květnové číslo Prosperity Fresh Time zavítalo titulní stranou a následujícím rozhovorem do Kovodružstva v.d. Strážov, jehož předseda představenstva Václav Valter uspěl v soutěži MANAŽER ROKU na výbornou a stanul v TOP 10 a stal se rovněž manažerem odvětví hutní a kovodělné výrobky. Miroslav Kotík jako nominovaný do zmíněné soutěže a majitel Efko-Karton vypráví o čtyřicetileté historii postavičky Igráček, již vylepšil a vyrábí pro radost i poučení dětí dál. Michal Vaněček v roli spolumajitele firmy T-SOFT se snaží vysvětlit, proč mají informační systémy na míru význam. Ondřej Lukeš se ve svém volnu stal marmeládníkem.

Stáhnout přílohu Fresh Time v PDF stáhnout pdf


Časopis Prosperita

Prosperita Madam Business

Prosperita Fresh Time

Duben 2016 | 19. 4. 2016

TOS VARNSDORF nespoléhá v přípravě mladých odborníků na stát, raději založil vlastní Střední průmyslovou školu. O tom je hlavní rozhovor dubnové Prosperity s předsedou správní rady společnosti Ing. Janem Rýdlem. Aktuální vydání se věnuje nejen personalistice, ale také dalším stěžejním tématům ekonomiky: minimálním mzdám na venkově, digitální ekonomice, zvyšování kvality, akreditaci, finišující soutěži MANAŽER ROKU 2015, firmám, jejich sdružením i finančnictví.

Stáhnout PDF stáhnout pdf

„Miluji nakupování, přináší mi radost“, říká na stránkách dubnové Madam Business šéf drogerií a parfumerií ROSSMANN Vladimír Mikel. O tom, co ženy spojuje na klubových setkáních, hovoří jejich organizátorka Lenka Šťastná. V dámské příloze Prosperity můžete nahlédnout do tajů vitariánství, „ochutnat“ produkty společnosti Lifefood, jedinečný Matcha čaj nebo oplatky Manner, dozvědět se novinky z oblasti módy, i o nápadech, jimiž získává mladé talenty ropný koncern MOL.

Stáhnout přílohu Madam Business v PDF stáhnout pdf

Dubnová příloha Fresh Time nemůže začít jinak než vrcholící soutěží MANAŽER ROKU 2015. O skromných a pokorných pokušitelích vlastního osudu hovoří výkonný ředitel České manažerské asociace Ing. Ivo Gajdoš. Dále vás zveme k návštěvě Templářských sklepů Čejkovice, jimiž vás v roce jejich výročí provede předseda představenstva Ing. Pavel Pastorek. Napovíme, jaké roztomilé „maličkosti“ se skrývají za firmou zelenadomacnost.com, že RUDOLF JELÍNEK už švestky jen nepálí a že se značka Český výrobek trefila do černého.

Stáhnout přílohu Fresh Time v PDF stáhnout pdf


Časopis Prosperita

Prosperita Madam Business

Prosperita Fresh Time

Březen 2016 | 21. 3. 2016

Březnovou Prosperitu otvíráme rozhovorem s předsedou představenstva České leasingové a finanční asociace Liborem Bosákem. Věnujeme se také factoringu a výsledkům společnosti UniCreditLeasing, slavící čtvrt století existence. Dozvíte se, proč lidé nechtějí pracovat v obchodě a o době hojnosti v cestovním ruchu a maloobchodu. Opět se věnujeme prestižní soutěži MANAŽER ROKU, informujeme o radostech a strastech, které provázejí firmy a podnikání v České republice.

Stáhnout PDF stáhnout pdf

Neumíte odpočívat? Nechte si poradit od koučky Marcely Roflíkové, s níž jsme připravili hlavní rozhovor březnové Madam Business. Víte, že firmám budou vládnout personalisté? Dozvíte se v dalším rozhovoru stejně jako o rostoucím významu prevence ve zdravotnictví, o údělu manželky úspěšného podnikatele, nebo otvírání zámeckých zahrad v Děčíně. A zkoumali jsme také, jak manažerky a podnikatelky pečují o svou pleť.

Stáhnout přílohu Madam Business v PDF stáhnout pdf

Vzduch, vodu, půdu, hračky i pyrotechniku zkoumá Český institut pro akreditaci. Jak je to potřebná a náročná činnost, o tom hovoří v březnové příloze Fresh Time jeho ředitel Ing. Jiří Růžička, MBA. Další témata jsou neméně zajímavá: Informace jako strategická komodita, uzeniny k jídlu i mazlení, neobvyklý Festival Evolution, poctivá pekařina, operativní leasing vozidel, luxusním nábytku, skvělých automobilech a špičkovém pivu.

Stáhnout přílohu Fresh Time v PDF stáhnout pdf


Časopis Prosperita

Prosperita Madam Business

Prosperita Fresh Time

Únor 2016 | 20. 2. 2016

Únorovou Prosperitu otvírá rozhovor s prezidentem zaměstnavatelských a podnikatelských svazů Janem Wiesnerem o nedostatku kvalifikovaných zaměstnanců i odvážných manažerech. Seznámíme vás s faktem, že firmy čerpají víc prostředků z leasingu, úvěrů a factoringu, ale také, že si neplní informační povinnosti. Poradíme, jak zpracovávat smlouvy, a že AXA pojistí bez papírování. Věnujeme se Manažerovi roku, společenské odpovědnosti, podpoře podnikání a dalším aktuálním tématům.

Stáhnout PDF stáhnout pdf

„Jsem rozený optimista se srdcem na dlani,“ říká šéfka Hasičské vzájemné pojišťovny Vladimíra Ondráková v hlavním rozhovoru únorové Madam Business. Druhé vydání roku 2016 se věnuje také manažerkám ve veřejné správě, péči o zrak a marmeládovým příběhům. Zavede vás do světa parfémů a drogerie, a seznámí s kvintetem dobrých rad, jak získat sebedůvěru. Nechybí Valentýnská povídání, módní detaily z butiku a verše na závěr.

Stáhnout přílohu Madam Business v PDF stáhnout pdf

Únorové vydání Fresh Time vás v úvodním rozhovoru s Martinem Růžičkou (Coface Czech) bude chtít přesvědčit, že do businessu patří i srdce. Dozvíte se o tom, čím dnes žijí města a obce, co je Firma na talíři, o umění komunikace, o nejdražší minci světa i jak zdravě jíst. Tradiční potraviny se mají vrátit na pulty obchodů České cechovní normy. O tom, že do panelákového bytu se vejde až 650 vozů Peugeot, vám sdělíme nejen slovy, ale i obrazem.

Stáhnout přílohu Fresh Time v PDF stáhnout pdf


Časopis Prosperita

Prosperita Madam Business

Prosperita Fresh Time

Leden 2016 | 25. 1. 2016

Lednové číslo Prosperity navazuje na řadu aktivit spojených s kvalitou, a to anketou s lidmi, kteří k ní mají velmi blízko a prosazují ji na všech úrovních své práce; kvalita patří také do jejich životní filozofie. Na titulní straně připomínáme vrcholící období pro nominace do soutěže MANAŽER ROKU. Jak přispět k vytvoření udržitelné ekonomické budoucnosti, na to odpovídá v rozhovoru Philip Staehelin, generální ředitel společnosti Rolad Berger v ČR. rnVracíme se k číslům, která vypovídají o loňské rekordní výrobě vozidel v ČR. Pavel Ryšánek, guru aktivit týkajících se kvality a jejího prosazování do strategie firem i organizací včetně státní a veřejné správy, obšírným článkem seznamuje s významem společenské odpovědnosti. Na str. 12 prezentujeme již v 5. dílu seriálu obdobné téma. Strana 13 bude místem, kde každý měsíc představíme jedno profesní uskupení patřící do rodiny Unie zaměstnavatelských svazů. – leden patří Konfederaci lesnických a dřevozpracujících svazů.

Stáhnout PDF stáhnout pdf

Letošní první vydání Prosperity Madam Business otvírá Radka Sokolová, místopředsedkyně ČMOKS, manažerka na svém místě: snaží se lidem vysvětlit poslání odborů v dnešním světě a zároveň uplatnit vrozenou kreativitu i činorodost. Na únorového Valentýna upozorňuje na titulní straně inzerce Hany Šindlerové, která pracuje pod značkou Marmelády s příběhem. Zajímavosti plynou z čísel, jež najdete na straně 6; váží se k soutěži Ocenění českých podnikatelek. Eliška Tomková je módní návrhářka, která má na odívání žen z businessu jasný názor; brzy se chystá otevřít butik v Praze. Hodina s EY je projekt, který pomůže podnikatelkám, které potřebují poradit; více se dovíte na str. 12 – 13. Milana Bialkovou potkáte v Praze v Sokolovské ulici mezi rámy na obrazy a obrázky. Co všechno se dá zarámovat a jak ji právě tato práce těší, se dočtete na str. 14 – 15.

Stáhnout přílohu Madam Business v PDF stáhnout pdf

Vladimír Pikora je nejen analytikem, ale také ředitelem, podnikatelem, populární osobností, která dokáže obhájit svůj názor. Jak vidí českou ekonomiku právě on? Čtěte v našem Fresh rozhovoru, kterým zahajujeme rok 2016. Generální ředitel ZPMV ČR David Kostka má radost; zdravotní pojišťovna, kterou vede, získala ocenění Nejlepší zdravotní pojišťovna; také by rád odměňoval klienty, kteří dbají o své zdraví. Ivo Toman patří mezi věhlasné kouče, čerpat z jeho zkušeností a názorů se vyplatí, více na stranách 6 – 7. Sazka hlásí – loni v ČR dalších 288 milionářů a jeden miliardář. Jiří Stabla z firmy Carun představil další hit z konopí – Hemp oil. Jak to vypadá v showroomu NH Car v Praze na Strahově, poznáte z výpovědi Marka Batelky a Petra Fabery téže společnosti. Šéf Central Group Dušan Kunovský předpovídá růst trhu rezidenčního developmentu o 10 procent. Reprezentanti GASCONTROL GROUP Mieczyslaw Molenda, Radim Vaško, Tomáš Milich a Roman Buryjan připomínají myšlenky z našich loňských rozhovorů.

Stáhnout přílohu Fresh Time v PDF stáhnout pdf