INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

Společnost MasterCard®, jednička v inteligentních, pohodlných a bezpečných platbách, představila svou vizi on-line plateb bez hesel, které by díky ní mohly být pro držitele karet jednodušší a současně bezpečnější.

Společnost vyvíjí nový autentizační standard, který bude představovat největší jednorázovou modernizaci zabezpečení on-line plateb. Neviditelná autentizace a výrazné snížení případů, kdy je vyžadováno zadání hesla, bude přínosné pro spotřebitele stejně jako pro banky a obchodníky.

Očekává se, že do roku 2018 budou platby mobilními zařízeními představovat 30 % veškerého on-line maloobchodního prodeje[1], a nový standard, podporující nové technologie a měnící se potřeby spotřebitelů, tak posune zabezpečovací infrastrukturu do nové éry.

Záměrem MasterCard je využívat rozsáhlejší údaje o držitelích karet, čímž se v prodejním místě sníží počet přerušení procesu kvůli zadání hesla. Pokud bude třeba provést autentizaci, držitelé karet se již nebudou identifikovat statickým heslem, které si musejí pamatovat, ale spíše něčím podobným jednorázovému heslu nebo biometrickému otisku prstu.

„Všichni chceme platit bezpečně, ale i jednoduše tak, aby jedno nebylo na úkor druhého. Chceme identifikovat lidi tím, čím jsou, ne tím, co si pamatují. Člověk si musí pamatovat tolik hesel, že to spotřebitele i firmy zbytečně zatěžuje,“ uvedl k tomu Ajay Bhalla, ředitel divize zabezpečovacích řešení společnosti MasterCard.

Nový protokol by mohl být přijat v roce 2015 a postupně tak nahradit současný 3D Secure. Mezi další kroky, které MasterCard podniká na cestě k prostředí bez hesel, patří:

·vývoj programu SecureCode podporujícího nový standard, jehož výsledkem bude jednodušší, plynulejší a bezpečnější prostředí pro držitele karet;

·pilotní testy autentizace držitelů karet pomocí aplikací pro rozpoznávání tváře nebo hlasu;

·zkoušky autentizace pomocí zápěstních pásků, které odečítají jedinečný srdeční rytmus držitele karty. Více informací o tomto tématu nabízí naše nejnovější video o zabezpečení.

[1] Juniper Research, leden 2014

Slovo ke dni

  • Obrat k přirozené stravě nebo zdravému selskému rozumu?

    Není to tak dávno, co vyšla souhrnná zpráva pod hlavičkou OSN upozorňující na nebezpečí vysoce zpracovaných potravin. A čím že jsou nebezpečné? Mají souvislost s výskytem a rozvojem některých chorob včetně těch obávaných civilizačních a duševních. O posledně jmenovaných se dokonce hovoří čím dál častěji jako o epidemii. Není se co divit. Evoluce člověku trvala léta. Jak by mohlo být lidské zažívání zvyklé na látky nebo technologické zpracování surovin, které není starší než století? Zažili jsme boom ztužených tuků, tuků na smažení, průmyslových cukrovinek obohacených o kukuřičný sirup, glukózovo-fruktózový sirup, modifikované škroby, emulgátory, sladidla, přídavky mléčných bílkovin, hrachového proteinu…Ve výčtu by se dalo pokračovat. Otázka tedy zní, když je možné restrikcemi potírat kde co, nebylo by nasnadě také něco zvýhodnit? Třeba...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Duben 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3