iprosperita

iprosperita

mPůjčka s pojištěním dává víc benefitů
SocialTwist Tell-a-Friend
Pátek, 12. května 2017

Jen za loňský rok bylo podle Ústavu zdravotnických informací a statistiky více než 350 000 osob v pracovní neschopnosti, přitom u 40 % z nich pracovní neschopnost trvala více než 40 dní. Doposud užívaná čekací (tzv. karenční) doba pro možnost vyplacení plnění z pojištění schopnosti splácet půjčku je přitom obvykle 60 dnů. Po dobu trvání pracovní neschopnosti tedy z pojištění schopnosti splácet pro klienty často nevznikal vůbec žádný nárok.

„Ze zpětné vazby od klientů víme, že obvyklá tzv. karenční lhůta trvající okolo 60 dnů bývá pro plnění z pojištění schopnosti splácet příliš dlouhá. V mBank chceme našim klientům zajistit takové podmínky, aby byli schopni splácet svou mPůjčku Plus i v nepříjemných životních situacích,“ vysvětluje Jan Kamenský, produktový manažer pojišťovacích produktů mBank.

Do nabídky mBank proto nyní přibyla nová kombinace mPůjčky Plus s pojištěním schopnosti splácet – koncept „buďte bez obav“. Toto spojení přináší dvojité plnění a nižší úrokovou sazbu. Každý klient, který se nyní rozhodne pro mPůjčku s pojištěním schopnosti splácet, získá okamžitě úrokovou sazbu 7,9 % p.a. a bude mít pojištěné splácení půjčky pro případy pracovní neschopnosti trvající 30 a více dnů, pro případ úmrtí a také invalidity III. stupně., přičemž v posledních dvou uvedených případech pojištění uhradí zbývající část úvěru.

„Z našeho průzkumu mezi 300 klienty mBank, kteří již od ní spotřebitelský úvěr mají, totiž vyplynulo, že přibližně dvě třetiny z těchto skutečných zákazníků by preferovalo sníženou úrokovou sazbu 7,9 % mPůjčky Plus s pojištěním schopnosti splácet,“ komentuje nastavení základních parametrů nové varianty mPůjčky Plus Zuzana Greplová, manažerka úvěrových produktů mBank.

Produkt bude k dispozici ve dvou variantách, přičemž jedna je určena pro klienty, kteří jsou zaměstnáni na dobu neurčitou a umožňuje pojistit se pro případ nedobrovolné ztráty zaměstnání. Druhá varianta je určena pro všechny, tedy například podnikatele nebo zaměstnance s časově ohraničenou pracovní smlouvou, pro které je k dispozici pojištění pro případ hospitalizace namísto pojištění nedobrovolné ztráty zaměstnání.

Pojištění hospitalizace poskytuje plnění už od třetího dne pobytu v nemocnici, a to ve výši 10 % výše pravidelné měsíční splátky úvěru. Už za 10 dnů hospitalizace tak klient získá plnění ve výši 100 % měsíční splátky svého úvěru. Maximální délka hospitalizace, po kterou je možné toto plnění dostávat, je 30 dnů a klient tedy v takovém případě za měsíční pobyt v nemocnici obdrží částku odpovídající třem měsíčním splátkám své mPůjčky Plus.

Pro pojištění pracovní neschopnosti a pojištění nedobrovolné ztráty zaměstnání platí shodný model pro plnění. V obou případech platí minimální doba trvání pouze 30 dnů a v obou případech pojišťovna plní zpětně k datu začátku pracovní neschopnosti, respektive registrace na úřadu práce. A klient také shodně dostane vedle plného pokrytí měsíční splátky stejnou sumu k libovolnému využití. Sjednání pojištění schopnosti splácet stojí 0,25 % z počáteční výše úvěru měsíčně.

„Přestože se klient nachází v nepříjemné životní situaci, věříme, že mPůjčka Plus s vylepšeným pojištěním mu toto období pomůže výrazně ulehčit. Snažíme se nacházet řešení, která pro naše klienty budou výhodná a bezpečná. A jak jsme zjistili ze statistických údajů, je právě inovovaná podoba pojištění schopnosti splácet přesně tím, co našim klientům pomůže k většímu klidu i v nelehkém období,“ doplňuje Jan Kamenský z mBank.

(tz)

 

Další články

Doporučujeme

 • 04. 08. 2015

  Chystá se Management 2020+

  Sdružení Czech Top 100 a poradenská společnost M.C. TRITON uspořádají 12. listopadu 2015 odbornou konferenci, která se bude zabývat sdílením trendů řízení v soukromém, veřejném a neziskovém sektoru

  pokračování »
 • Kurzy bezpečné jízdy v ČR
  09. 09. 2015

  Kurzy bezpečné jízdy v ČR

  Kurz bezpečné jízdy neboli škola smyku je teoreticko-praktický program určený pro všechny řidiče. Jejich účel je jednoduchý – připravit řidiče na nestandardní situace za volantem a přispět tak k všeobecné bezpečnosti na silnicích. Bonusem je navíc to, že kurz vás bude bavit. Často se proto poukazy na zážitkové školy smyku dávají darem k nejrůznějším příležitostem.

  pokračování »