iprosperita

iprosperita

Logo GC noveČlánky věnované: společnosti GASCONTROL GASCONTROL GROUP

Na této podstraně, věnované hlavnímu partnerovi portálu www.iprosperita.cz, najdete přehled článků, rozhovorů a fotografií publikovaných v Prosperitě, Madam Business a Fresh Time od roku 2011 do současnosti.


GASCONTROL nejlepším dodavatelem energetické skupiny innogy
Úterý, 23 Květen 2017 08:49

Svarî automat_ext3Havířovská společnost GASCONTROL se stala nejlepším dodavatelem energetické skupiny innogy (dříve RWE) za uplynulý rok v kategorii: Plynárenské aktivity a výstavba sítí. Firma získala ocenění už podruhé za poslední tři roky. „Skupina innogy je naším dlouhodobým seriózním a důležitým obchodním partnerem. Ocenění je pro nás důkazem, že naše úsilí v oblasti kvality dodávek má smysl a může přinést i stabilní konkurenční výhodu v pozitivním vnímání firmy nejen u skupiny innogy, ale i u jiných odběratelů,“ uvedl Mieczyslaw Molenda, vlastník společnosti GASCONTROL.

pokračování »
 
Začala rekonstrukce plynovodu na Karvinsku: GASCONTROL nasadil americké svařovací automaty
Čtvrtek, 13 Duben 2017 06:25

Svarî automaty_int2S příchodem jara se rozbíhají stavební projekty a venkovní instalace sítí. Společnost GASCONTROL začala pracovat na další etapě významné rekonstrukce páteřního plynovodu Stonava – Žukov na Karvinsku. Trasa nového plynovodu o průměru DN 500 mm se částečně odklání od původní trasy, v části tedy proběhne výměna, větší úsek se nově vybuduje. Pracovníky firmy čeká tentokrát náročnější členitý terén, ve kterém jsou hluboké rokle a les. Součástí rekonstrukce bude i tzv. biologická rekultivace území.

pokračování »
 
Máme za sebou složitý rok, ale i úspěšné projekty, a před sebou velké plány
Čtvrtek, 06 Duben 2017 09:48

MolendaLoňský rok nebyl pro řadu firem nikterak jednoduchý, přestože si ve výsledku vedly dobře. Tuto zkušenost má také havířovská firma GASCONTROL, společnost s r. o. – která je významným výrobcem a dodavatelem zařízení a technologií pro energetiku i další obory – a spolu s ní i sesterské firmy ze skupiny GASCONTROL GROUP. Jaký tedy konkrétně byl rok 2016 pro firmu i skupinu z pohledu vedoucích manažerů, o tom mnohé napověděla nedávná beseda, které se zúčastnil majitel a jednatel společnosti Mieczyslaw Molenda, výkonný ředitel Ing. Radim Vaško a obchodní ředitel Ing. Milan Slamečka.

Mieczyslav Molenda, majitel GASCONTROL GROUP

pokračování »
 
GASCONTROL se zaměřuje na využití CNG, a nově i biometanu
Úterý, 29 Listopad 2016 12:32

cngSkupina GASCONTROL z Havířova je odborníkem na plynárenské technologie a má za sebou několik významných projektů. Vybudovala například nové potrubní systémy pro modernizovanou teplárnu společnosti ArcelorMittal Ostrava. Kromě produktovodů se zaměřuje i na další oblasti v plynárenské energetice. Je specialistou na projektování a výstavbu bioplynových stanic a CNG plnicích stanic. V současné době se zaměřuje také na zpracování a využití biometanu.

pokračování »
 
Naše osvědčená cesta? Vše pro udržitelný rozvoj firmy!
Pondělí, 29 Srpen 2016 07:16

molendaO flexibilitě českých firem, úspěších, ale i potížích a způsobu jejich překonávání, jsme přinesli v minulých letech na našich stránkách řadu rozhovorů s cílem podělit se s vámi čtenáři o dobré nápady a osvědčené zkušenosti. Mezi oslovenými podnikateli a vrcholovými manažery nechyběli také představitelé firem sdružených v konsorciu GASCONTROL GROUP, které se profilují v energetice, strojírenství, výrobě plastických hmot, ale i dalších oborech, kde vynikají technickými novinkami, trvalou inovací, zkrátka se udržují na špici. Není proto náhodou, že jsme k tématu naznačenému titulkem i tentokrát dali opět slovo Mieczyslawu Molendovi, spoluzakladateli tohoto seskupení a majiteli mateřské společnosti GASCONTROL, společnost s r. o. (na snímku).

pokračování »
 
Firma GASCONTROL postavila na Karvinsku jedinečnou bioplynovou stanici
Pondělí, 01 Srpen 2016 06:41

Logo GC noveV areálu skládky v Horní Suché byl slavnostně zahájen provoz bioplynové stanice - první svého druhu v Moravskoslezském kraji a jedné z mála v Evropě, která využívá nejmodernější technologii mikroturbín. Zařízení bude sloužit k využívání bioodpadu z celého Karvinska k výrobě elektřiny a tepla. Speciální technologii na principu suché fermentace postavilo pro společnost Depos Horní Suchá, a. s. sdružení GASCONTROL – TALPA.

pokračování »
 
Mateiciuc naplňuje cíle, které si předsevzal
Pondělí, 11 Červenec 2016 08:49

TISK LOGO_MAT_1Firma MATEICIUC, a. s. se se zaměřuje na výrobu stavebních profilů, ochranných trubek, potrubí pro rozvod vzduchu, hadic a podobného sortimentu z plastů, který se neustále rozšiřuje. Jak se jí zatím letos daříi a co ji čeká v nejbližší budoucnosti, jsme se zeptali předsedy představenstva Ing. Romana Buryjana:

pokračování »
 
GASCONTROL se podílí na modernizaci a ekologizaci energetiky v ostravské huti
Pondělí, 23 Květen 2016 07:19

IMG 8655Ocelářský podnik ArcelorMittal Ostrava, a. s., prochází rozsáhlou ekologizací. Napříč provozy staví nová zařízení k omezování emisí celkem za tři miliardy korun. Dohromady zachytí více než 510 tun prachu ročně a dojde k významnému odsíření a snížení emisí oxidů dusíku. Po dokončení investic se ostravská huť zařadí mezi nejčistší hutě na světě. Na jednom z hlavních projektů se podílí i havířovská společnost GASCONTROL společnost s r. o. Vybudováním nových potrubních systémů pro modernizovanou ostravskou teplárnu dokončila jednu ze svých největších zakázek.

pokračování »
 
Vajíčko jako nositel jedinečné chuti, inovací a ocenění
Úterý, 24 Listopad 2015 12:02

milich chutovkaIng. Tomáš Milich, jednatel a ředitel firmy OVUS – podnik živočišné výroby, spol. s r.o. (na snímku vlevo), není člověkem, který by vyhledával příležitosti, jak o sobě poskytovat nadmíru informací, i když je vynikajícím společníkem a vypravěčem a nezkazí žádnou legraci. A my, novináři, děláme pravý opak – přesvědčujeme i ty nejzarputilejší introverty, aby se dali cestou medializace, protože, jak je známo, když se o vás neví, jako byste neexistovali. A když se neprodáte, nikdo jiný to za vás neudělá.

pokračování »
 
Na papíru se dobře vymýšlí, ale k čemu to je, když to nikdo nepotřebuje?
Úterý, 24 Listopad 2015 10:39

molendČeskou ekonomiku zasáhla konečně po letech složitostí vlna radosti. Alespoň to plyne z různých výzkumů, úvah, analýz. To je povzbuzující, ale hodně relativní. Mezi ekonomy je totiž i řada těch, kteří pomyslně zdviženým prstem varují před nečekanými pády a nabádají přemýšlet komplexně, v souvislostech s případnými riziky, která se objevují v nejméně čekané okamžiky. O možnostech českých firem, úspěších i potížích a jejich překonávání jsme přinesli v minulých letech na našich stránkách mnoho rozhovorů např. s představiteli GASCONTROL GROUP. Tentokrát jsme opět dali slovo Mieczyslawu Molendovi, spoluzakladateli tohoto seskupení velkých i menších firem a spolumajiteli mateřské společnosti GASCONTROL, společnost s r.o., které se profilují v několika oborech, zejména v energetice, ale i stavebnictví či potravinářství. Jeho letité zkušenosti ho vedou k následujícím názorům:

pokračování »
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 Další > Konec >>

Strana 1 z 7

Doporučujeme

 • 04. 08. 2015

  Chystá se Management 2020+

  Sdružení Czech Top 100 a poradenská společnost M.C. TRITON uspořádají 12. listopadu 2015 odbornou konferenci, která se bude zabývat sdílením trendů řízení v soukromém, veřejném a neziskovém sektoru

  pokračování »
 • Kurzy bezpečné jízdy v ČR
  09. 09. 2015

  Kurzy bezpečné jízdy v ČR

  Kurz bezpečné jízdy neboli škola smyku je teoreticko-praktický program určený pro všechny řidiče. Jejich účel je jednoduchý – připravit řidiče na nestandardní situace za volantem a přispět tak k všeobecné bezpečnosti na silnicích. Bonusem je navíc to, že kurz vás bude bavit. Často se proto poukazy na zážitkové školy smyku dávají darem k nejrůznějším příležitostem.

  pokračování »