INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

Ostrava validátor bez kartyOd minulého roku mají cestující ostravské hromadné dopravy unikátní možnost uhradit jízdu pomocí bezkontaktní platební karty bez nutnosti tištění papírové jízdenky. Ostrava se tak stala po Londýně teprve druhým městem v Evropě s tímto vyspělým systémem.

Po ročním provozu sklízí pozitivní ohlasy a neustálý nárůst počtu odbavených cestujících. Bezkontaktně lidé zaplatí téměř 5000 jízdenek denně. Jak to funguje, vysvětlí krátké video, které vzniklo ve spolupráci ČSOB s ostravským dopravním podnikem, městem Ostrava a Koordinátorem ODIS.

Ostrava spustila nový odbavovací systém ve spolupráci s ČSOB a dalšími partnery v červnu 2016. Občané jsou s ním spokojeni, o čemž svědčí téměř 5000 prodaných bezkontaktních jízdenek každý den. Rekordním dnem byl letos 30. červen, kdy bylo prodáno 8 174 jízdenek. Nejčastěji pak lidé tuto službu využívají na linkách 2 a 8 vyjíždějících z Hlavního nádraží, což je způsobeno přijíždějícími turisty i dojíždějícími, kteří ve městě pracují. Nové video podporuje městskou hromadnou dopravou a bezkontaktní placení, chce zvýšit povědomí o tomto inovativním systému, a rovněž snížit počet automobilů v centru města s ohledem na životní prostředí.

Ostravský systém je unikátní díky své plné automatizaci a eliminaci papírových jízdenek. V Evropě funguje odbavení na stejném principu pouze v Londýně. „Pro cestující je to nejpohodlnější možný způsob dopravy – nemusí mít u sebe připravené drobné na jízdenku, a dokonce ani nemusí předem zjišťovat, jakou cenu jízdného mají uhradit, aby se dostali tam, kam potřebují. Při nástupu cestující pouze přiloží platební kartu k terminálu, čímž si pořídí elektronickou jízdenku a dál už se může spolehnout na inteligentní systém, který zvolí optimální jízdné,“ říká Jan Kubíček, ředitel Rozvoje obchodu ČSOB.

(tz)

Slovo ke dni

  • Obrat k přirozené stravě nebo zdravému selskému rozumu?

    Není to tak dávno, co vyšla souhrnná zpráva pod hlavičkou OSN upozorňující na nebezpečí vysoce zpracovaných potravin. A čím že jsou nebezpečné? Mají souvislost s výskytem a rozvojem některých chorob včetně těch obávaných civilizačních a duševních. O posledně jmenovaných se dokonce hovoří čím dál častěji jako o epidemii. Není se co divit. Evoluce člověku trvala léta. Jak by mohlo být lidské zažívání zvyklé na látky nebo technologické zpracování surovin, které není starší než století? Zažili jsme boom ztužených tuků, tuků na smažení, průmyslových cukrovinek obohacených o kukuřičný sirup, glukózovo-fruktózový sirup, modifikované škroby, emulgátory, sladidla, přídavky mléčných bílkovin, hrachového proteinu…Ve výčtu by se dalo pokračovat. Otázka tedy zní, když je možné restrikcemi potírat kde co, nebylo by nasnadě také něco zvýhodnit? Třeba...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Duben 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3