iprosperita

iprosperita

Inovace z Izraele pro onkologické pacienty
SocialTwist Tell-a-Friend
Úterý, 25. dubna 2017

Hledání cest užitečnosti – i tak se dá nazvat poslání Mezinárodní soutěže inovací Quality Innovation Award, jejíž 10. ročník nedávno skončil předáním cen vítězům v Praze. Původně finská soutěž inovací se v rámci Evropské organizace pro kvalitu rozšířila i do dalších zemí. Dnes se kromě Finska koná v Estonsku, Švédsku, Lotyšsku, Litvě, Maďarsku, Kazachstánu, Izraeli, Španělsku, Číně a v České republice.

U nás soutěž pořádá Česká společnost pro jakost za podpory Asociace inovačního podnikání. Přihlášeno bylo 352 inovací, 18 z nich bylo oceněno. V 8 kategoriích se porota zaměřila na originalitu, využitelnost, zákaznickou orientaci a efektivnost inovací. To mohli posoudit i návštěvníci přehlídky oceněných prací v pražském Michnově paláci. Mezi vítěznými týmy byla izraelská společnost NovellusDx sídlící v Jeruzalémě. Pro medicínské účely vytvořila unikátní řešení pomáhající onkologickým pacientům. Jejich metoda umožňuje lékařům zvolit optimální terapii pro každého pacienta zvlášť. Principem je poskytnout detailní profilování individuálních nádorů pacientů. Haim Gil-Ad, CEO společnosti, nám odpověděl na několik otázek:

Proč se vaše společnost zúčastnila této soutěže?

Stále se snažíme být výjimeční. Využíváme téměř každé příležitosti, která nám umožňuje posunout se dále. Díky konkurenci jsme se na sebe mohli podívat z jiného úhlu a hledat cesty ke zlepšení.

Myslíte si, že dnes ve světě vzniká více nebo méně inovativních řešení než v uplynulých dvou desetiletích?

V současné době existuje mnohem více příležitostí pro inovace vzhledem k tomu, že je tu mnohem více nástrojů a metod pro vylepšování stávajícího stavu i samotných inovací. Nahrává tomu nejen skutečnost, že je mladá generace mnohem chytřejší a mnohem kreativnější, ale rodí se do prostředí kritického uvažování, což je pro inovace zásadní.

Jakým směrem by se inovace měly vyvíjet? Na co je podle vás užitečné upřít pozornost? Na ochranu životního prostředí, do vývoje léků, které by neměly vedlejší účinky, nebo na produkci zdravých potravin?

Věřím, že všechny jsou velice důležité a celkově jsou světovou nenaplněnou potřebou.

více informací na www.novellusdx.com

připravil Martin Šimek



 

Další články

Doporučujeme

 • 04. 08. 2015

  Chystá se Management 2020+

  Sdružení Czech Top 100 a poradenská společnost M.C. TRITON uspořádají 12. listopadu 2015 odbornou konferenci, která se bude zabývat sdílením trendů řízení v soukromém, veřejném a neziskovém sektoru

  pokračování »
 • Kurzy bezpečné jízdy v ČR
  09. 09. 2015

  Kurzy bezpečné jízdy v ČR

  Kurz bezpečné jízdy neboli škola smyku je teoreticko-praktický program určený pro všechny řidiče. Jejich účel je jednoduchý – připravit řidiče na nestandardní situace za volantem a přispět tak k všeobecné bezpečnosti na silnicích. Bonusem je navíc to, že kurz vás bude bavit. Často se proto poukazy na zážitkové školy smyku dávají darem k nejrůznějším příležitostem.

  pokračování »