iprosperita

iprosperita

Svaz průmyslu a dopravy ČR nadefinoval 14 klíčových oblastí pro rozvoj české ekonomiky. Do voleb chce s těmito prioritami seznámit všechny politické strany, které v průzkumech dosáhly minimálně 4 % volebních preferencí. Priority definují požadavky českého businessu na budoucí vládu, od které Svaz chce například nový stavební zákon, přijetí eura či podporu spolupráce vědy a podniků. Na formulování priorit spolupracovalo přes 400 odborníků z firem pracujících v expertních týmech Svazu, odráží také zkušenosti Svazu z tripartity a dlouhodobého připomínkování české legislativy.

pokračování »
 
Prosperita Madam Business získala Růžového delfína

V podvečer 18. května 2017 se již tradičně v příjemném prostředí Divadelního sálu Klubu Lávka s historickým rámcem Karlova mostu a působivým výhledem na Hradčany odehrálo finále soutěže 12. ročníku Marketér roku 2016. Nás těší, že zvláštní cenu České marketingové společnosti Růžového delfína získala šéfredaktorka Madam Business PhDr. Eva Brixi za originální marketingovou komunikaci zaměřenou na ženy - manažerky v Prosperitě Madam Business.

pokračování »
 

Naši exportéři dobývají v posledních měsících Čínu s nebývalou intenzitou. Meziročně jsme vykázali za první čtvrtletí nárůst vývozů do nejlidnatější země planety o 34 %, což překračuje míru exportu do ostatních destinací více jak pětinásobně. Novým trendem se začíná stávat expanze čínských podnikatelek. Asociace malých a středních podniků a živnostníků (AMSP ČR) předkládá u příležitosti Česko-čínské obchodní konference analýzu vzájemných obchodních vztahů.

pokračování »
 
Jak velký význam má funkční obchod pro život na venkově

Venkov milujeme, utíkáme na chalupy a chaty, když je nám ouvej a potřebujeme příliv nové energie. Sbližujeme se s přírodou, rádi zajdeme do hospůdky za starousedlíky. Není to však trochu sobecké? Venkov nepotřebuje jen dávat, rád by totiž také bral.

pokračování »
 

Podnikání a rodina. Pro byznysmena často dvě základní věci, kolem kterých se točí jeho život. Ovšem zatímco život firmy si pro sebe krade celý pracovní týden a s nemalou pravděpodobností se překlopí i do víkendu, na nejbližší zbývá násobně méně času. Věřící podnikatelé však mají na celou problematiku jiný pohled – rodina je pro ně základní hodnotou, zatímco byznys spíše zajímavou příležitostí. Tomu také přizpůsobují svůj pracovní den.

pokračování »
 

Ve čtvrtek 11. května byl zahájen již 20. ročník soutěže Exportní cena DHL UniCredit, jež podporuje a hlavně oceňuje úspěchy českých exportérů. Soutěž založená společností DHL Express i letos ocení nejlepší exportéry v kategoriích Malá společnost, Středně velká společnost, Globální exportér nebo Exportér teritoria. Posledně jmenovaná kategorie se v aktuálním ročníku zaměří na ocenění firem, jež se svými produkty či službami uspěly na trzích USA a Kanady. Soutěž opět probíhá pod záštitou vládní agentury CzechTrade, která vyhlásí vítěze dalších dvou kategorií.

pokračování »
 
Čtvrtek, 11. května 2017
Podnikatelé si zvolí svého prezidenta

Nového prezidenta Hospodářské komory České republiky, který bude hájit a prosazovat zájmy živnostníků, malých i velkých firem následující tři roky, si podnikatelé zvolí úterý 16. května na celostátním sněmu konaného v Praze. Na prezidenta obě sněmovny Hospodářské komory – tedy zástupci okresních komor a společenstev – nominovaly současného prezidenta Hospodářské komory Vladimíra Dlouhého.

pokračování »
 

Nedostaneš proplacenou fakturu? Nezájem, DPH státu zaplať! Tak by se dala shrnout absurdita, která podnikatelům už dlouho leze krkem. Letošní absurdita není nějakou čerstvě uzákoněnou novinkou, mnozí se už s ní naučili žít. To ale neznamená, že jim nevadí. Alespoň to ukázalo letošní hlasování o největší byrokratický nesmysl. Odvod DPH státu z nezaplacených faktur bezkonkurenčně zvítězil. Platit daň z peněz, které jsem nedostal, to se zdravému rozumu skutečně příčí.

pokračování »
 

Květen je měsíc lásky, pohody, spokojenosti, ale také obdobím, kdy se vyhlašuje ocenění za největší marketingové počiny v uplynulém roce. 18. května 2017 se na Novotného lávce v Praze 1 již podvanácté sejdou úspěšní marketéři z celé naší republiky a budou dychtivě očekávat, zda jejich projekt, zaslaný do soutěže Marketér roku 2016, uspěl mezi mnoha dalšími.

pokračování »
 
Britská obchodní komora v ČR vyhrála
Čtvrtek, 04. května 2017
Britská obchodní komora v ČR vyhrála

Britská obchodní komora v České republice byla oceněna jako Komora roku 2017 v rámci evropské soutěže britských komor. Hlavní cena soutěže Chamber of the Year je udělována Radou britských obchodních komor v Evropě (COBCOE) za mimořádné úspěchy, inovace a kvalitu poskytovaných služeb.

pokračování »
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 1 z 159

Další články

Doporučujeme

 • 04. 08. 2015

  Chystá se Management 2020+

  Sdružení Czech Top 100 a poradenská společnost M.C. TRITON uspořádají 12. listopadu 2015 odbornou konferenci, která se bude zabývat sdílením trendů řízení v soukromém, veřejném a neziskovém sektoru

  pokračování »
 • Kurzy bezpečné jízdy v ČR
  09. 09. 2015

  Kurzy bezpečné jízdy v ČR

  Kurz bezpečné jízdy neboli škola smyku je teoreticko-praktický program určený pro všechny řidiče. Jejich účel je jednoduchý – připravit řidiče na nestandardní situace za volantem a přispět tak k všeobecné bezpečnosti na silnicích. Bonusem je navíc to, že kurz vás bude bavit. Často se proto poukazy na zážitkové školy smyku dávají darem k nejrůznějším příležitostem.

  pokračování »