INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem
Čeští exportéři stále více využívají individuální služby zahraničních kanceláří agentury CzechTrade. „V posledním roce výrazně vzrostl zájem o dlouhodobé exportní asistence a služby spojené s průzkumem trhu, ověřováním bonity zahraničních klientů či poskytováním informací o technických překážkách vstupu na zahraniční trh," uvedl k výsledkům za loňský rok generální ředitel CzechTrade Ivan Jukl. Kromě rostoucího zájmu o individuální služby se společnosti více zajímají o design a vzdělávání. Vyplývá to ze statistik agentury.

„Výrazně narůstá zájem českých exportérů o Rusko a další země BRICS, což dokládá i největší vytíženost našich zahraničních kanceláří v Rusku a Číně co do počtu poskytnutých individuálních služeb," dodává k současným trendům Jukl.

Mezi úspěšné exportní obory patří elektronika a elektrotechnika, strojírenství a zdravotnická technika.

Nová služba CzechTrade pomůže inovativním exportérům k rychlejší expanzi

Současně je v České republice řada inovačních firem, které mají geniální myšlenky s potenciálem poměrně rychlého komerčního úspěchu na trhu, protože zaplňují tržní mezeru. Často není tento potenciál využit, protože tito inovátoři již nezvládnou dostat svůj nápad včas a v odpovídající podobě na trh. Právě na překonání těchto bariér se zaměřil CzechTrade svým novým programem Export Plus.

Export Plus zahrnuje všechny potřebné kroky od samotného aktivního vyhledávání perspektivních inovativních firem, přes úlohu externího kouče v oblasti strategického řízení a plánování (sestavení byznys plánů a strategie jejich implementace) až po konkrétní služby v zahraničí, spojené s ověřením tržního potenciálu nového výrobku nebo služby, založení pobočky, vybudování distribuční sítě, pomoc při zajištění ochrany duševního vlastnictví. V neposlední řadě nabízí ve spolupráci například s ČEB nebo se soukromým rizikovým kapitálem pomoc při zajištění odpovídajícího financování. Průměrná délka služby Export plus se odhaduje na jeden rok, a také proto se očekává, že počet zájemců bude řádově spíše v desítkách.

V zahraničí fungují podobné programy už delší dobu, ať už se jedná o britský „Export Passport" nebo finský „Export Navigator". Ten je odborníky uznáván jako jeden z nejmodernějších, protože jeho předností je schopnost sledovat, sbírat a analyzovat po celém světě tzv. měkké signály, které napovídají, jakými trendy se budou trhy ubírat v příštích letech a jakým směrem tedy jít po nových příležitostech.

„Tuto metodiku foresightu jsme ještě podrobněji rozpracovali a těžíme z prvních výsledků. Věřím také, že osvojení této dovednosti povede v českých firmách ke zlepšení schopnosti vyrovnat se s nástrahami okolního prostředí, což je v době světových turbulencí naprosto zásadní," řekl Ivan Jukl.

Zájemci o službu Export Plus se mohou obrátit přímo na ředitele Centra vztahů s klienty CzechTrade Milana Ráže: tel. 224 907 541, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

(tz)

Slovo ke dni

  • Obrat k přirozené stravě nebo zdravému selskému rozumu?

    Není to tak dávno, co vyšla souhrnná zpráva pod hlavičkou OSN upozorňující na nebezpečí vysoce zpracovaných potravin. A čím že jsou nebezpečné? Mají souvislost s výskytem a rozvojem některých chorob včetně těch obávaných civilizačních a duševních. O posledně jmenovaných se dokonce hovoří čím dál častěji jako o epidemii. Není se co divit. Evoluce člověku trvala léta. Jak by mohlo být lidské zažívání zvyklé na látky nebo technologické zpracování surovin, které není starší než století? Zažili jsme boom ztužených tuků, tuků na smažení, průmyslových cukrovinek obohacených o kukuřičný sirup, glukózovo-fruktózový sirup, modifikované škroby, emulgátory, sladidla, přídavky mléčných bílkovin, hrachového proteinu…Ve výčtu by se dalo pokračovat. Otázka tedy zní, když je možné restrikcemi potírat kde co, nebylo by nasnadě také něco zvýhodnit? Třeba...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Duben 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3