iprosperita

iprosperita

Mladí Vietnamci chtějí lobbovat za svá práva
SocialTwist Tell-a-Friend
Čtvrtek, 11. října 2012
Předseda Česko-vietnamské společnosti Marcel Winter získal podporu skupiny mladých Vietnamců, kteří chtějí podpořit cíle ČVS. Je to zejména české občanství pro narozené děti a uznání Vietnamců za národnostní menšinu.

1.) Uzákonit možnost pro narozené vietnamské děti v ČR, aby získaly po narození dvojí občanství a teprve při dosažení 18. roku se mohly samotné rozhodnout, zda si ponechají pouze české, nebo vietnamské občanství. Zatím o jejich občanství rozhodují při jejich narození jejich rodiče, ale za 18 let se může mnohé v životě v dané zemi změnit. Již 6 let se nejvíce dětí cizincům v ČR narodí Vietnamcům, protože oproti Slovákům, nebo Ukrajincům, zde žijící celé vietnamské rodiny. Vietnamské děti se velmi dobře učí v našich školách a absolvují u nás střední i vysoké školy.

2.) Uzákonit možnost pro slušné a pracovité i řádně zde žijící Vietnamce, kteří jsou v ČR více jak 10 let a mají čistý trestní rejstřík, aby byli uznáni za národnostní menšinu a získali tak kromě povinností ( platit daně, sociální i zdravotní pojištění ) i některá práva z toho vyplývající, například mít své plnohodnotné zástupce v Radě vlády pro národnostní menšiny i své zastoupení v Domech pro národnostní menšiny v celé ČR. Vietnamci pobývají na našem území již od roku 1955, tedy již 57 let.

(tz)

 

Další články

Doporučujeme

 • 04. 08. 2015

  Chystá se Management 2020+

  Sdružení Czech Top 100 a poradenská společnost M.C. TRITON uspořádají 12. listopadu 2015 odbornou konferenci, která se bude zabývat sdílením trendů řízení v soukromém, veřejném a neziskovém sektoru

  pokračování »
 • Kurzy bezpečné jízdy v ČR
  09. 09. 2015

  Kurzy bezpečné jízdy v ČR

  Kurz bezpečné jízdy neboli škola smyku je teoreticko-praktický program určený pro všechny řidiče. Jejich účel je jednoduchý – připravit řidiče na nestandardní situace za volantem a přispět tak k všeobecné bezpečnosti na silnicích. Bonusem je navíc to, že kurz vás bude bavit. Často se proto poukazy na zážitkové školy smyku dávají darem k nejrůznějším příležitostem.

  pokračování »