Přední podnikatelský časopis
Vychází již 19. rokem
Předseda Česko-vietnamské společnosti Marcel Winter získal podporu skupiny mladých Vietnamců, kteří chtějí podpořit cíle ČVS. Je to zejména české občanství pro narozené děti a uznání Vietnamců za národnostní menšinu.

1.) Uzákonit možnost pro narozené vietnamské děti v ČR, aby získaly po narození dvojí občanství a teprve při dosažení 18. roku se mohly samotné rozhodnout, zda si ponechají pouze české, nebo vietnamské občanství. Zatím o jejich občanství rozhodují při jejich narození jejich rodiče, ale za 18 let se může mnohé v životě v dané zemi změnit. Již 6 let se nejvíce dětí cizincům v ČR narodí Vietnamcům, protože oproti Slovákům, nebo Ukrajincům, zde žijící celé vietnamské rodiny. Vietnamské děti se velmi dobře učí v našich školách a absolvují u nás střední i vysoké školy.

2.) Uzákonit možnost pro slušné a pracovité i řádně zde žijící Vietnamce, kteří jsou v ČR více jak 10 let a mají čistý trestní rejstřík, aby byli uznáni za národnostní menšinu a získali tak kromě povinností ( platit daně, sociální i zdravotní pojištění ) i některá práva z toho vyplývající, například mít své plnohodnotné zástupce v Radě vlády pro národnostní menšiny i své zastoupení v Domech pro národnostní menšiny v celé ČR. Vietnamci pobývají na našem území již od roku 1955, tedy již 57 let.

(tz)

Slovo ke dni

  • Bakterie útočí

    Socializmus měl čtyři velké nepřátele – jaro, léto, podzim a zimu. Na náš kapitaliztický dnešek zase útočí nebezpečné bakterie. Ze všech, a často nečekaných, stran nám usilují o zdraví, životní pohodu a blahobyt. Podle informace z médií patří k nejšpinavějším místům, kde číhají celé armády bacilů, nákupní vozíky. Jejich držadla prý jdou z ruky do ruky. Že to nejsou ruce řádně umyté a dezinfikované, není pochyb. Velice se divím tomu, že stále ještě je národ relativně zdravý, když spoustu času tráví nakupováním, respektive osaháváním nákupních vozíků v obchodních centrech. Odborníci doporučí dva způsoby, jak se chránit. Buď používat neustále antibakteriální hygienické pomůcky a účinně likvidovat mikroorganizmy všude tam, kde s nimi přijdeme do styku. Nebo si vytvořit odolnost proti kontaminovanému prostředí a výzvám se postavit čelem....

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Červenec 2017

Partneři

Generální partner:

TOSlogo 172

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

gascontrol 175

Vyšlo u nás 

 

Partneři plus:

tsoft VSPAP 160 EON EG 2017 107
         

Partneři:

logo-grada3 logo_zts_87_2 ca2 logo-dtocz

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

Hlavní odborný partner: logo-npk Odborní partneři: csj105 sok67 cia 60 svaz obchodu103 logo-kzps acto cma_web_iprosperita Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105