INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

Zákon o mininimální mzdě, který vstoupil v platnost v Německu 1. ledna 2015, přináší pro firmy z České republiky, jež zaměstnávají pracovníky v Německu, celou řadu změn. K nim patří především ohlašovací, evidenční a archivační povinnosti zaměstnavatele, u kterých musí být dokumenty k dispozici v německém jazyce. Firmy tak musí počítat se zvýšenými náklady a administrativní zátěží.

Při nedodržení těchto povinností hrozí firmám pokuta až do výše 30 000 EUR, v případě nevyplácení německé minimální mzdy 8,50 EUR za hodinu je to až 500 000 EUR. Česko-německá obchodní a průmyslová komora (ČNOPK) shrnula to nejdůležitější ve volně dostupné informační brožuře.

Oblast působnosti německého zákona o minimální mzdě je velmi široká a zahrnuje také zaměstnance, jež vykonávají svoji činnost na území Německa pouze dočasně. Dotčeny jsou zejména dopravní společnosti, které do Německa jezdí, nebo územím Německa jenom projíždějí. „ČNOPK považuje německý zákon o minimální mzdě se všemi administrativními a finančními dopady na zahraniční podniky za problematický. České dopravní a logistické odvětví roste právě také díky zeměpisné blízkosti k Německu. Nová opatření proto rozhodně nejsou dobrou zprávou pro česko-německé hospodářství,“ prohlásil Bernard Bauer, výkonný člen představenstva ČNOPK. Zákon se ale týká i ostatních firem v ČR, jejichž zaměstnanci budou plnit své pracovní povinnosti na území Německa například v rámci služební cesty.

Informační brožura, kterou zpracovala ČNOPK společně s advokátní kanceláří Dvořák, Hager & Partners, je volně dostupná na internetových stránkách ČNOPK www.cnopk.cz.

(tz)

Slovo ke dni

  • Obrat k přirozené stravě nebo zdravému selskému rozumu?

    Není to tak dávno, co vyšla souhrnná zpráva pod hlavičkou OSN upozorňující na nebezpečí vysoce zpracovaných potravin. A čím že jsou nebezpečné? Mají souvislost s výskytem a rozvojem některých chorob včetně těch obávaných civilizačních a duševních. O posledně jmenovaných se dokonce hovoří čím dál častěji jako o epidemii. Není se co divit. Evoluce člověku trvala léta. Jak by mohlo být lidské zažívání zvyklé na látky nebo technologické zpracování surovin, které není starší než století? Zažili jsme boom ztužených tuků, tuků na smažení, průmyslových cukrovinek obohacených o kukuřičný sirup, glukózovo-fruktózový sirup, modifikované škroby, emulgátory, sladidla, přídavky mléčných bílkovin, hrachového proteinu…Ve výčtu by se dalo pokračovat. Otázka tedy zní, když je možné restrikcemi potírat kde co, nebylo by nasnadě také něco zvýhodnit? Třeba...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Duben 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3