INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 19. rokem

Předseda Asociace českého tradičního obchodu (AČTO) Zdeněk Juračka komentoval tiskovou konferenci ministra zemědělství Mariana Jurečky na téma dvojí kvality potravin. Účastnil se i ředitel Evropského úřadu pro bezpečnost potravin Bernhard Url. 

"Domnívám se, že ministerstvo zemědělství tentokrát zvolilo správnou cestu k pozitivnímu ovlivnění kvality potravin na českém trhu. Stoprocentní řešení dle mého názoru u nás bohužel není možné. Prosazování a přijetí určitých normativů, které zaručí jednotnou kvalitu zboží na evropském trhu, je pozitivním krokem. Je potřeba si totiž uvědomit, že prodej dovozových komodit zcela zásadním způsobem ovlivňují zahraniční obchodní řetězce, které mají například v prodeji potravin více než 60 % trhu, o nepotravinářském zboží ani nemluvě. Bylo by naivní si myslet, že o obchodní politice, a to včetně výběru zboží z dovozu, které uvede řetězec na náš trh, rozhoduje sama česká filiálka.

Management českých poboček může sebevíce “milovat Česko“, ale pokud má zahraniční majitel jiné zájmy, což se samozřejmě stává, prosadí dle svého ekonomického zájmu dovoz a prodej takového sortimentu - nejen co do druhů - ale samozřejmě i co do výběru výrobce. S rostoucím časem bude bohužel podíl řetězců na našem trhu narůstat, a pokud nedojde k regulaci jejich expanze nebo alespoň k vydání opatření, které ochrání náš trh, budeme čím dále tím výraznějším smetištěm Evropy."

Ing. Zdeněk Juračka, AČTO

Slovo ke dni

  • Kde vládnou ženy a co z toho plyne

    Tak se jmenovalo setkání, jež se uskutečnilo 18. září v Praze z iniciativy agentury Helas, jež proslula organizováním originální soutěže Ocenění českých podnikatelek. Ta vyhledává a popularizuje osobnosti ženského businessu, firmy s českým kapitálem, jejichž majitelky jsou ženy. Téma onoho podvečera spojovaly čtyři příběhy, čtyři osudy těch, které našly odvahu a pustily se do podnikání po svém, originálně a bez předsudků. A co se za takovou odvahou skrývá? Nejen spousty času, osobní energie, odříkání, ale hlavně radost. Radost z nového poznání, výsledků, jež prokazují, že se věci i lidé dokáží dát do pohybu, pokud nechybí vůle, píle, chuť a sny. Obdiv patří ještě jedné maličkosti – že se tyto aktérky české podnikatelské scény nezdráhají mluvit o svých zkušenostech, pocitech, emocích před ostatními. Dar, který jim rozvazuje jazyk,...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Září 2017

INZERCE

Partneři

Generální partner:

TOSlogo 172

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

gascontrol 175

Vyšlo u nás 

 

Partneři plus:

tsoft VSPAP 160 EON EG 2017 107
         

Partneři:

logo-grada3 logo_zts_87_2 ca2 logo-dtocz

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

Hlavní odborný partner: logo-npk Odborní partneři: csj105 sok67 cia 60 svaz obchodu103 logo-kzps acto cma_web_iprosperita Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105

INZERCE