INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 19. rokem

Česko-vietnamská společnost vítá zájem Svazu průmyslu ČR o pracovníky z Vietnamu, jak to sdělil na sněmu této organizace na MSV v Brně její prezident Jaroslav Hanák.

Jako první a zatím jediní u nás jsme loni v červenci získali písemné potvrzení vietnamského ministerstva práce a sociálních věcí o oficiálním zájmu Vietnamu legálně k nám vysílat pracovníky, podle požadavků našich firem. Tento doklad jsem již loni v srpnu osobně předal MZV ČR se žádostí, aby okamžitě zahájili potřebná bilaterární jednání v této věci s Vietnamem.

Vládě a všem zainteresovaným ministerstvům jsem již loni v květnu předal náš pilotní zkušební projekt "Vy pomůžete nám a my pomůžeme vám", zaměřený pro personální pomoc výhradně pouze našim kolektivním členům, například exportujícím českým výrobcům Triole a.s. Praha, nebo firmě Svitap J.H.J. s.r.o. Svitavy. I když si zástupci obou těchto výrobců v rámci našeho projektu sami vybrali při praktických zkouškách v Hanoji své budoucí kmenové zaměstnance, tak žádosti těchto vybraných vietnamských pracovníků o pracovní vízum, spolu s uzavřenými pracovními smlouvami a smlouvami na zajištěné ubytování, ode mne loni v červenci odmítlo velvyslanectví ČR v Hanoji převzít.

Odkaz na Visapoint byl nesmyslný, protože nemožnost získat termín k návštěvě konzulátu ČR v Hanoji na Visapointu v Hanoji dokazuje i loňské sdělení Nejvyššího správního soudu, který konstatoval, že na špatný stav Visapointu v Hanoji upozorňuje MZV ČR pravidelně již od roku 2012. Proto jsem letos v červenci poslal výzvu vládě, aby kvůli dohodě s odbory nepoškozovala ekonomiku ČR a umožnila příchod pracovníků z Vietnamu.

Jsem rád, že prezident Svazu průmyslu ČR Jaroslav Hanák veřejně před premiérem Sobotkou jako současný hlavní problém našeho hospodářství a zejména průmyslu jmenoval nedostatek kvalifikovaných i nekvalifikovaných pracovníků a vyzval vládu, aby urychleně umožnila okamžité přijetí zahraničních pracovníků, například i z Vietnamu. Rádi nové vládě i Svazu průmyslu ČR při realizaci rychlého získání potřebných pracovníků z Vietnamu pomůžeme.

Marcel Winter
Předseda Česko-vietnamské společnosti
www.cvs-praha.cz 

Slovo ke dni

  • Pivaři utíkají z hospod

    Ukazuje se, že opatření vlády fungují. Díky mnoha restrikcím a povinnostem se mění zvyky českých štamgastů. Opouštějí hospody a míří do privátů. Vypovídá o tom statistika o spotřebě alkoholu. Z roku na rok vytočili hostinští o 4,2 procenta piva méně. Ale holdování pivu se lidé nevzdávají, pije se stejně. Jenže v restauraci si k pivu už cigaretu nezapálíte. A kvůli zavedení EET, kontrolních hlášení a dalších administrativních opatření otevřených pohostinství, a to hlavně na venkově, ubývá. Pivaři také nevidí důvod, proč vysedávat mezi poloprázdnými stěnami a zaplatit za to víc. Stát asi tento vývoj neočekával, alespoň politici byli optimističtí a tvrdili, že opak se stane skutečností, navzdory selskému rozumu. Zajímavé, že teď v předvolební kampani se už k těmto svým činům vládní koaliční strany nehlásí. Pavel Kačer

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Říjen 2017

INZERCE

Partneři

Generální partner:

TOSlogo 172

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

gascontrol 175logo KOB

Vyšlo u nás 

 

Partneři plus:

tsoft VSPAP 160 EON EG 2017 107
         

Partneři:

logo-grada3 logo_zts_87_2 ca2 logo-dtocz

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

Hlavní odborný partner: logo-npk Odborní partneři: csj105 sok67 cia 60 svaz obchodu103 logo-kzps acto cma_web_iprosperita Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105

INZERCE