INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

Nejdéle fungující český akcelerátor spouští přihlašování pro rok 2016. Letošní, už osmý běh, se zaměřuje na rozšířenou a virtuální realitu, analýzu big data, senzory a kyberbezpečnost. Týmy z celého světa se můžou přihlásit do 7. srpna a během podzimu projít třemi intenzivními měsíci plnými seminářů a konzultací s mezinárodními experty.

Přihlášku může vyplnit začínající startup s týmem o minimálně dvou lidech. Kromě projektů ze čtyř zmíněných technologických oblastí hledá JIC STARCUBE 2016 začínající podnikatele přinášející řešení z pěti aplikačních oblastí, kterými jsou Industry 4.0, Retail 2.0, Paperless office, Smart city/home/office a Secured home/family.

„Stojíme o týmy, které mají globální ambice a chtějí budovat udržitelný byznys. S jeho rozvojem jsme jim připraveni pomoci nejenom my, ale i letošní technologičtí partneři,“ uvádí JIC STARCUBE manažerka Hana Šudáková, která akcelerátor vede. Partnery akcelerátoru se podobně jako v minulém roce stalo AVG, Y Soft, Microsoft a Konica Minolta a letos se k nim připojil i Honeywell, který s JIC dlouhodobě spolupracuje. „Oceňujeme aktivity, které JIC dělá nejen pro startupy, ale i zavedenější firmy v regionu. JIC vnímáme jako hub pro znalostní ekonomiku a jsme hrdí na to, že můžeme být jeho součástí,“ podotýká viceprezident a generální ředitel brněnského Honeywellu Jiří Tomíček.

Ve spolupráci s Honeywellem JIC vybavil pracoviště zaměřené na internet věcí. Jedná se o prototypovací laboratoř, ve které týmy budou moci využít vývojové kity Arduino, Raspberry PI, 3D tiskárny nebo třeba hexacopter a Arduino robota. Laboratoř je umístěná ve stejné budově jako JIC STARCUBE Space, který se stane na tři měsíce domovem akcelerovaných týmů.

Pětice technologických partnerů je pro letošní témata akcelerátorů klíčová. Jejich interní odborníci jsou připraveni pomoci týmům s rozvojem po technologické i byznysové stránce i napojením na vlastní globální obchodní a marketingovou síť. Jsou připraveni poskytnout týmům technologické know how. Microsoft je dlouholetým partnerem akcelerátoru, Honeywell a Konica Minolta mají v Brně svá R&D centra, společnostem AVG i Y Soft se podařilo z Brna rozjet globálně úspěšný byznys. Právě v jejich šlépějích by se mohlo vydat až deset týmů, které podle kvality vyberou do začátku září zástupci JIC a partnerů.

JIC STARCUBE akcelerátor www.starcube.cz

JIC STARCUBE je nejdéle fungující český akcelerátor. Od roku 2010 do něj vstoupilo už 72 startupů. Týmy procházejí třemi měsíci nabitými poznatky, workshopy, setkáváním s mentory a napojení na globální technologické společnosti. Získávají výhody a finanční podporu na testování a prototypování, právní nebo daňové služby, marketing i uhrazení cestovného a ubytování. K úspěšným firmám, které akcelerátorem prošly, patří například GINA, Reservio nebo jeden z nejrychleji rostoucích startupů současnosti Kiwi (dříve Skypicker).

JIC (Jihomoravské inovační centrum) www.jic.cz

JIC (Jihomoravské inovační centrum) podporuje lidi ve vytváření a rozvoji firem, které mění svět. Jeho služby využívá každoročně přibližně stovka firem, ať už ve fázi prvotního nápadu, rychle rostoucího startupu i zavedené technologické firmy. Začínající společnosti, které prošly programy JIC, už vytvořily více než 1 400 nových pracovních míst a další stovky míst v navazujících službách. Za 13 let své existence nastartoval JIC téměř 360 spoluprací mezi vědci a firmami. Těmito a dalšími aktivitami pomáhá JIC zvyšovat konkurenceschopnost jižní Moravy a budovat z ní jeden z nejinovativnějších regionů Evropy.

(tz)

Slovo ke dni

  • Obrat k přirozené stravě nebo zdravému selskému rozumu?

    Není to tak dávno, co vyšla souhrnná zpráva pod hlavičkou OSN upozorňující na nebezpečí vysoce zpracovaných potravin. A čím že jsou nebezpečné? Mají souvislost s výskytem a rozvojem některých chorob včetně těch obávaných civilizačních a duševních. O posledně jmenovaných se dokonce hovoří čím dál častěji jako o epidemii. Není se co divit. Evoluce člověku trvala léta. Jak by mohlo být lidské zažívání zvyklé na látky nebo technologické zpracování surovin, které není starší než století? Zažili jsme boom ztužených tuků, tuků na smažení, průmyslových cukrovinek obohacených o kukuřičný sirup, glukózovo-fruktózový sirup, modifikované škroby, emulgátory, sladidla, přídavky mléčných bílkovin, hrachového proteinu…Ve výčtu by se dalo pokračovat. Otázka tedy zní, když je možné restrikcemi potírat kde co, nebylo by nasnadě také něco zvýhodnit? Třeba...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Březen 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3