INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 24. rokem
Sběr použitých autolékárniček mezi zaměstnanci Skupiny KB se stal jedním z historicky nejúspěšnějších projektů organizovaných s cílem zapojit zaměstnance do projektů společenské odpovědnosti. V průběhu 1. čtvrtletí letošního roku odevzdali zaměstnanci do sbírky více než 550 kusů autolékárniček, jejichž využitelný obsah pomůže klientům humanitárního zdravotnického střediska Itibo v Keni.

Nepotřebné autolékárničky sbírali zaměstnanci Skupiny KB v rámci projektu organizovaného humanitární organizací Adra. Do nemocnice v Keni putují z vysloužilých lékárniček především chirurgické rukavice, obinadla, gázové čtverce, náplasti a trojcípé šátky.

„Využití obsahu autolékárniček k prospěšným účelům je skvělý nápad. Zdravotnický materiál, který by jinak skončil nejspíš na smetišti, pomůže v Africe při ošetřování nemocných a zraněných. Pomoci a osobního nasazení zaměstnanců Skupiny KB si proto velmi vážím," uvedl Henri Bonnet, generální ředitel Komerční banky.

Zdravotní středisko s porodnicí v Itibo je jediným zdravotnickým zařízením v keňské oblasti Nyamira. Zajišťuje zdravotní péči pro přibližně 200 tisíc lidí, kteří sem přicházejí i z velmi vzdálených míst. Díky podpoře z České republiky prochází areál zásadní rekonstrukcí. V zařízení působí již několik let čeští lékaři a zdravotnický personál a na stážích se již poněkolikáté vyměnili medici z 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy.

***

Charitativní projekty tvoří významnou součást aktivit Komerční banky. Prostřednictvím Nadace KB Jistota přispívá banka a její zaměstnanci na celou řadu charitativních projektů – v oblasti rozvoje občanské společnosti, podpory vzdělávání, podpory projektů zdravotně-sociálního charakteru i v projektech na ochranu životního prostředí. Nadace KB Jistota patří podle žebříčku Fóra dárců pravidelně mezi deset největších firemních nadací v České republice.

(tz)

Slovo ke dni

  • Proč skončili živnostníci?

    Loni ukončilo činnost 1300 nejmenších podnikatelů. Asi není žádným překvapením, že řada z nich si spočítala, že ve stále těžších ekonomických podmínkách se prostě neuživí a „zavřeli krám“. Ale je tu ještě jeden významný faktor. Jen v mém okolí se rozhodly dvě osoby samostatně výdělečně činné zrušit živnostenský list z administrativních důvodů. Nechtěly si totiž otevřít datovou schránku, která je od nového roku 2023 k podnikání nutná. Pro někoho jen obvyklá operativa, pro jiného však další „papírování“ a možná až nepříjemný dohled státu. Uvidíme, zda je úbytek živnostníků jen mimořádný jev, který se v příštích letech nebude opakovat, nebo byl nastoupen nový dlouhodobý trend. Ti, co zůstali, brzy zjistí, že se vlastně nic podstatného nestalo, nebo naopak se s datovými schránkami nesžijí. Podle mého názoru převáží první skupina. Každá...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Leden 2023

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

karabec 4

O společensky užitečné činnosti v oblasti ochrany duševního vlastnictví 6. prosinec 2022

Povědomí o duševním vlastnictví, jeho významu v podnikání i celé ekonomice země, nutnosti je chránit a odpovídajícím způsobem usilovat o výhody, které nabízí, to jsou témata, která ne vždy rezonují ve strategiích firem či organizací. Je to škoda. Proto nejen Úřad průmyslového vlastnictví, ale také například IP mediační centrum Praha, zapsaný ústav, vyvíjí množství aktivit na podporu správného chápání nehmotného majetku a péče o něj. Hovořila jsem o tom s JUDr. Davidem Karabcem, MPA, LL.M., ředitelem centra a špičkovým odborníkem v tomto směru:

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3