INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 23. rokem

Mladá Polka se rozhodla radikálně změnit svůj život. Pohodlné přežívání v manažerské pozici velké společnosti ve Varšavě jí přestalo vyhovovat, proto ho opustila, aby na venkově založila vlastní firmu, postavila dům a našla lásku. Po deseti letech však zjistila, že ani jedno přání se jí nesplnilo. Její pole u Mazurských jezer nerodila, místní lidé ji mezi sebe nepřijali, výstavba rodinného hnízda se opozdila, s rodiči se rozhádala, jen narostly dluhy a chlap nikde. Žena prostě podlehla své ideální představě, že jinde a jindy bude líp. Kromě vůle jí chyběly ostatní předpoklady, aby svůj sen dotáhla do úspěšného konce. Žít svobodně může člověk kdekoli, jde o jeho vnitřní stav. Ne nadarmo filozofové tvrdí, že důležité je být tady a teď. Možná však, že tento tvrdý náraz na realitu přivede podnikatelku k pochopení svých omylů a ona se vydá správnou cestou.

Pavel Kačer

Slovo ke dni

  • Ochlazení z Bruselu

    Svět se dostal do bezprecedentní situace. Kdo by před rokem řekl, že Evropská unie bude firmám a lidem nakazovat, jak si mají zatopit. Kolik stupňů Celsia bude v pořádku, kolik ne a kdy si budou teplomilní hříšníci koledovat o trest. Vracíme se tak do časů direktivní ekonomiky, do dob, kdy strana a vláda nařizovala, co kdo smí a nesmí. V kapitalizmu přece měla místo nařízení a zákazů usměrňovat chování společnosti neviditelná ruka trhu. Jenže ani ta, jak se ukazuje, nezískala plnou důvěru vedení. Ano, zemního plynu, elektřiny i dalších energií se nebude dostávat, ale s jeho kritickým nedostatkem roste jejich cena. Kdo tedy bude moci příští zimu topit „pánu Bohu do oken“? Myslím si, že skoro nikdo. Omezovat se ve spotřebě a snižovat náklady se stane nutností, pokud mají firmy a domácnosti přežít krizové období. Tento ekonomický zákon...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Srpen 2022

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy eon eg logo short  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

judr karabec ip mediace

Formulace zásad mediační dohody 10. srpen 2022

V předchozích příspěvcích jsme se seznámili s těmi fázemi mediace, ve kterých IP mediátor navozuje pocit vzájemné důvěry a pozitivního ovzduší pro mediační jednání, nastavuje základní pracovní a společenská pravidla, a také aktivně naslouchá stranám a pojmenovává předměty jednání. Strany konfliktu však nebyly zatím připraveny spolu efektivně komunikovat a vzájemně si na­slouchat.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3