INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 22. rokem

intVláda schválila snížení poplatků za využívání rádiových kmitočtů, což povede k efektivnějšímu budování a provozování bezdrátových sítí. Ty využívají pro poskytování svých služeb mobilní operátoři, ale i malé a střední lokální a regionální české firmy, které připojují k internetu celou řadu domácností i firem.

V současné době rostou požadavky na objem přenášených dat, což pro provozovatele sítí znamená využití většího rozsahu kmitočtů a větší šíři zabraného pásma, což s sebou přináší i vyšší náklady na roční poplatky, které jsou povinni za využívání kmitočtů platit. Cílem snížení nákladů je podpora využívání radiových kmitočtů pro budování moderních vysokorychlostních sítí. To přinese zvýšení kvality internetového připojení pro veřejnost.

"Poplatky za využívání radiových kmitočtů představují u podnikatelů náklady nezbytné pro provoz veřejných sítí. Pomáháme tím poskytovatelům připojení k internetu v domácnostech a firmách, což jsou v Česku především malé a střední podniky, poplatky se zlevňují i mobilním operátorům. Díky tomu budou moci nabídnout lepší a dostupnější služby svým zákazníkům," uvedl ministr průmyslu a obchodu Tomáš Hüner.

Navrhované změny se budou týkat pevných i mobilních sítí v tomto rozsahu:

a) stanovení nového mechanismu výpočtu ročního poplatku za využívání rádiových kmitočtů pevné služby, tak aby bylo podpořeno větší využití vysokých kmitočtových pásem a širokých rádiových kanálů,

b) v případě mobilních sítí stanovit nový koeficient pro kmitočtový úsek 1 do 2,2 GHz tak, aby stanovená výše poplatků za jednotlivé části více odpovídala odlišným vlastnostem při šíření signálu,

c) pro družicové služby stanovit nově hodnoty koeficientu použití technologie s vícenásobným přístupem ke kanálu.

Novela nařízení vlády byla vypracována na základě závěrů pracovního jednání Českého telekomunikačního úřadu, Ministerstva průmyslu a obchodu a zástupců sektoru elektronických komunikací v rámci realizace bodu 3.2 Poplatky za využívání radiových kmitočtů Akčního plánu k provedení nedotačních opatření pro podporu plánování a výstavby sítí elektronických komunikací. Přijetí změnového nařízení vlády je nezbytné pro budoucí rozvoj sítí nové generace a poskytování služeb vysokorychlostního internetu. Sítě elektronických komunikací mají významnou roli v naplňování strategických cílů ČR a hrají nezastupitelnou roli v budoucím rozvoji digitální ekonomiky a budování tzv. gigabitové společnosti v rámci celé EU.

(tz)

Ilustrace Pixabay.com

Slovo ke dni

  • Když prsty zahálejí

    Člověk by měl držet krok s rychlým postupem technologií. To jsem si znovu uvědomil, když jsem dostal do ruky nový smartphone. Ten umí nejen psát, ale i odezírat z úst a slova převádět na text. Proč to tedy nevyzkoušet? Nechám tentokrát prsty zahálet a zkusím namluvit svoji první glosu. A uvidím, jestli umělá inteligence dokáže být stejně dobrá, nebo dokonce lepší než ta přirozená. Začnu tedy do mikrofonu diktovat, první slova se objevila na displeji a k nim přibyla další. Nakonec z toho vznikla smysluplná věta a věty daly dohromady hotový text. A výsledek? Až na jednu hrubku naprosto perfektní! Takže to vypadá že moje prsty budou stále víc zahálet a víc toho zůstane pro pusu.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Červen 2020

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtoczupv logo 56

Duševní vlastnictví

lukas zmeskal

Průmyslová práva se dotýkají každé firmy 18. červen 2020

Ochránit nápad, na němž stojí podnikání, je pro firmu buď samozřejmost, anebo záležitost, jíž nevěnuje velkou pozornost. Mgr. Lukáš Zmeškal se během své praxe patentového zástupce setkává s oběma případy. Jako partner ve společnosti patentových zástupců Langrova, s.r.o., v Plzni i jako předseda Českého svazu vynálezců a zlepšovatelů či spoluorganizátor mezinárodní výstavy technologických novinek, patentů a inovací Invent Arena v Třinci (ta letošní se posouvá až na rok 2021) se již setkal s řadou příběhů, které svým způsobem píší dějiny podnikání u nás. Jak právě on nahlíží na ochranu duševního vlastnictví?

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma 30 let Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE