INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 22. rokem

čs jČeská společnost pro jakost, z. s. se tři dekády zabývá kvalitou řízení, tedy i efektivními a kvalitu na všech úrovních podporujícími systémy managementu. Tímto směrem se tematicky zaměřuje tradičně pořádaná konference SYMA. Letošní ročník je však zrušen na základě usnesení Bezpečnostní rady státu. 

SYMA se měla konat ve dnech 25. a 26. března v pražském hotelu DUO. Vzhledem k nenadálým událostem posledních dní, do nichž zasáhla nákaza onemocněním COVID-19, které je způsobeno novým typem koronaviru, a jako akce přesahující svou předpokládanou účastí 100 lidí, byla zrušena. „Vzhledem k tomu, že program konference je připravován prakticky s ročním předstihem, museli jsme v tomto případě její konání zrušit bez náhrady. Velmi nás to mrzí. Ale zdraví populace je důležitější,“ komentuje Ing. Petr Koten, výkonný ředitel ČSJ. „Věřím však, že do listopadu, kdy se uskuteční naše nejvýznamnější Mezinárodní konference kvality, se situace uklidní a budeme se s vámi moci setkat při této příležitosti. Rád bych vás proto na tuto událost, jež se odehraje 9. a 10. listopadu v pražském hotelu Clarion, co nejsrdečněji pozval. O podzimní Mezinárodní konferenci kvality vás budeme včas informovat,“ dodává Petr Koten. 

Mezi klíčové oblasti zaměření konference SYMA měly patřit především novinky v normách pro systémy managementu a v legislativě, kvalita v dodavatelském řetězci automobilového průmyslu, ochrana životního prostředí, management rizik, používání nového Modelu EFQM 2020 a význam kvality osobního života. V rámci konference se mělo uskutečnit plenární zasedání, zasedání v sekcích, interaktivní přednášky, workshopy a kulatý stůl.
Bylo počítáno s účastí předních odborníků ve svých oborech. Pavel Svoreň měl pohovořit o krizovém řízení a úloze kvality v řešení existenčních potížích firmy. Na tento blok měl navázat Jaromír Průša z Asset Protection Agency, s.r.o. vystoupením o Business Continuity Managementu v praxi. V sekci určené automobilovému průmyslu jsme se měli věnovat specifickým požadavkům společností a značek ŠKODA AUTO, BMW, Mercedes a BOSCH. Odborníci z ČSJ se měli ujmout tématu nového modelu EFQM 2020. Sekce věnovaná IT měla hledat odpověď na otázku propojení řízení kvality ve spojení s oborem informačních technologií. Mezi vystupujícími se měli objevit Lucie Nová z ČSJ, Petr Fifka z INVENTI Development , s.r.o., Zdeněk Kvapil z Q4IT s.r.o. a Petr Moláček z Principal engineering s.r.o. A pro zájemce byla rovněž připravena sekce vyzdvihující kvalitu osobního života manažerů.

O České společnosti pro jakost, z.s.

Spolek sdružuje široké spektrum osob a organizací působících v různých oblastech systémů managementu. Poskytuje svým členům i dalším subjektům komplexní služby v oblasti systémů managementu a nástrojů managementu kvality. Zabývá se rovněž vzdělávací, certifikační a publikační činností. Umožňuje svým členům přístup k horkým novinkám v oboru. Je významným partnerem firem v automobilovém průmyslu nebo informačních technologiích. Organizuje a vyhlašuje prestižní ocenění kvality Ambasador kvality, Manažer kvality roku, uděluje Cenu Anežky Žaludové, Cenu Františka Egermayera či Cenu za návrat do života nebo titul CSR Guru. Spravuje značku CZECH MADE, která patří do soustavy značek programu Česká kvalita. Posláním ČSJ je šířit, prosazovat do praxe i povědomí veřejnosti myšlenky kvality jako jednoho z nástrojů úspěšného a udržitelného růstu ekonomiky.

(tz)

Slovo ke dni

  • Když prsty zahálejí

    Člověk by měl držet krok s rychlým postupem technologií. To jsem si znovu uvědomil, když jsem dostal do ruky nový smartphone. Ten umí nejen psát, ale i odezírat z úst a slova převádět na text. Proč to tedy nevyzkoušet? Nechám tentokrát prsty zahálet a zkusím namluvit svoji první glosu. A uvidím, jestli umělá inteligence dokáže být stejně dobrá, nebo dokonce lepší než ta přirozená. Začnu tedy do mikrofonu diktovat, první slova se objevila na displeji a k nim přibyla další. Nakonec z toho vznikla smysluplná věta a věty daly dohromady hotový text. A výsledek? Až na jednu hrubku naprosto perfektní! Takže to vypadá že moje prsty budou stále víc zahálet a víc toho zůstane pro pusu.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Červenec 2020

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtoczupv logo 56

Duševní vlastnictví

lukas zmeskal

Průmyslová práva se dotýkají každé firmy 18. červen 2020

Ochránit nápad, na němž stojí podnikání, je pro firmu buď samozřejmost, anebo záležitost, jíž nevěnuje velkou pozornost. Mgr. Lukáš Zmeškal se během své praxe patentového zástupce setkává s oběma případy. Jako partner ve společnosti patentových zástupců Langrova, s.r.o., v Plzni i jako předseda Českého svazu vynálezců a zlepšovatelů či spoluorganizátor mezinárodní výstavy technologických novinek, patentů a inovací Invent Arena v Třinci (ta letošní se posouvá až na rok 2021) se již setkal s řadou příběhů, které svým způsobem píší dějiny podnikání u nás. Jak právě on nahlíží na ochranu duševního vlastnictví?

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma 30 let Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE