INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 23. rokem

Stejně jako celá Česká společnost pro jakost i úsek vzdělávání se neustále snaží zlepšovat služby pro své současné i potenciální zákazníky. Velí nám tak „kultura kvality“ naší organizace, a ostatně i norma ISO 9001:2015 tento postup a filozofické nastavení požaduje. Reagujeme na vývoj v oblasti mezinárodních, evropských i tuzemských norem a standardů, vývoj trhu i zpětnou vazbu od členů ČSJ, účastníků kurzů a firemních školení.

Jednou z velkých změn, která se na nás na všechny chystá v roce 2018, je vydání nové verze velice úspěšné a široce využívané normy ISO 19011 Směrnice pro auditování systémů managementu. ČSJ má obrovskou příležitost účastnit se revize této normy přímo na úrovni technické komise ISO, budeme tedy obsah nové ISO 19011 na našich vzdělávacích akcích přednášet již od února 2018. V návaznosti na tuto revizi jsme se také rozhodli změnit kompletně schéma svých kurzů pro auditory první, druhou i třetí stranou. Nové schéma má za cíl zejména zlepšit návaznosti jednotlivých kurzů a zapracovat do jednotlivých kurzů novinky z jednotlivých souvisejících norem, ale i z obecné praxe a zkušeností z provádění všech možných typů auditů.

Další změnou je úprava schématu našich kurzů dotýkajících se statistických nástrojů. Cílem je opět zajistit lepší návaznost kurzů. Úplnou novinkou jsou kurzy Statistické metody s podporou SW MiniTab a Statistické metody pro řešení problémů. Protože si uvědomujeme, že statistika je poměrně těžké téma, bude v našich kurzech využívána simulační hra s papírovými helikoptérami. Bude to tedy trochu škola hrou. Pro absolventy více statistických kurzů navíc připravujeme souborné osvědčení Absolvent statistické akademie ČSJ, kterým bude možné prokazovat vysokou profesionalitu v oblasti aplikace statistických metod nejen v oblasti managementu kvality.
V naší nabídce již dnes najdete i další nové kurzy, jako například Auditor procesu VDA 6.3 pro služby, Metoda 5S, Požadavky na interní laboratoř v automotive, Společenská odpovědnost v kontextu normy IATF 16949.
Na rok 2018 navíc připravujeme spuštění kurzu Řízení prodeje, a kurzů v oblasti štíhlé výroby, IT v kvalitě a kvality v IT. Samozřejmostí jsou pak neustálé úpravy našich již „zaběhnutých“ kurzů a školení podle novinek v praxi.
Navíc se na našich akcích budete mít možnost setkat s novými lektory z řad velice zkušených, špičkových odborníků. Určitě se u nás máte na co těšit.
Pokud budete mít jakýkoli námět na zlepšení našich služeb, rozšíření nabídky témat atd., neváhejte nás kontaktovat. Věřte, že si jakékoli zpětné vazby velice vážíme, pečlivě ji zvažujeme a snažíme se jí v maximální možné míře vyhovět.

Ing. Ondřej Hykš,
ředitel úseku vzdělávání ČSJ

Slovo ke dni

  • Vláda chce znovu znárodňovat

    Mimořádná situace žádá mimořádné činy. Bezprecedentní zdražování základních životních potřeb a růst výrobních nákladů nemůže zůstat bez pozornosti a zásahu vládního kabinetu. Proslýchá se, že se chystá základní energetický tarif, jenž by snížil cenu elektřiny pro odběratele s nízkou spotřebou. K tomu by však stát potřeboval mít na dodavatele elektrického proudu potřebnou páku. Jenže největší z nich, polostátní ČEZ, má soukromé vlastníky, a tak si politici s ním nemohou dělat, co chtějí. Nabízí se tedy řešení na znárodnění společnosti, respektive na její rozdělení – na část v majetku státu a část privátní. Ano, je to řešení, i když přichází se zpožděním a jistě vyjde draho. Bude zřejmě třeba akcionáře vyplatit, a to v době, kdy jsou na burze akcie hodně vysoko. Nabízí se i otázka, zda bylo správné dát ze státních rukou také plynárenskou...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Květen 2022

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy eon eg logo short  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

judr karabec ip mediace

Proč IP mediátor naslouchá stranám 10. květen 2022

V minulém příspěvku jsme se seznámili s první fází mediace, ve které se IP mediátor stranám představí, vysvětlí jim proces IP mediace a roli, kterou v rámci mediace zastává. Současně se také domluví se stranami na základních pravidlech, která budou při mediaci dodržovat.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3