INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 22. rokem

Zdeněk Somr_viceprezident_HK_ČRHospodářská komora České republiky (HK ČR) pořádala ve středu 19. února pracovní setkání se zástupci zaměstnavatelů a vzdělavatelů k problematice odborné přípravy a praxí ve firmách.

Setkání otevřel viceprezident HK ČR Zdeněk Somr (vpravo), který upozornil, že od roku 2001 do roku 2031 zaznamená český trh práce jen v důsledku demografického propadu populační propast představující nevratnou ztrátu 400 tis. lidí. Nejintenzivnější pokles začal již v roce 2012 a po následujících 10 let budou firmy tento deficit pociťovat velice intenzivně.

Svoje zkušenosti prezentovaly mj. společnosti ArcelorMittal Ostrava, a.s. nebo ept connector Svatava s.r.o. Společně se zástupci odborných škol a dalších významných firem z oblasti průmyslu se shodli na skutečnosti, že hlavní motivací zaměstnavatelů k poskytování odborné přípravy je cesta k získání kvalifikovaných odborníků „firmě na míru“. 

Odborná příprava usnadňuje přechod ze školy do zaměstnání poskytováním praktických zkušeností, znalostí a dovedností, které doplňují teoretické vzdělávání.

Účastníci pracovního setkání k tématu „Praxe do firem“ se dnes shodli na tom, že pozice zaměstnavatelů v odborné přípravě žáků je nezastupitelná.

Mezi nejaktuálnější diskutované problémy patří:

 

·         potřeba vytvoření jednotného formátu trojstranné dohody, na základě které má probíhat spolupráce mezi odbornou školou, zaměstnavatelem, rodiči a žákem

 

·         odstranění nadměrné administrativní a finanční zátěže, související s BOZP a preventivními zdravotními prohlídkami

 

·         zlepšení systému kariérového poradenství na základních školách a jeho propojení s potřebami zaměstnavatelů

 

·         změna ve spolupráci s úřady práce.

V závěru viceprezident HK ČR Zdeněk Somr inicioval vznik Platformy partnerů odborného vzdělávání a vyzval zúčastněné k budoucí spolupráci.

(tz) 

 

Slovo ke dni

  • Stát proti soukromé osobě: opět prohrává

    I když vládě Andreje Babiše nelze upřít velkou snahu ochránit Českou republiku před důsledky nákazy koronavirem a co nejméně poškodit ekonomiku, výsledek není uspokojivý. Právnické a fyzické osoby ukazují, že mohou jednat lépe, rychleji, operativněji, účinněji. To jsem si znovu uvědomil, když jsem četl zprávu o webové aplikaci s přehledem volných míst na očkování proti COVID-19. Vytvořil ji programátor Marek Sušický s kolegou poté, co dlouho sledoval nečinnost a nemohoucnost státu. Platforma slouží veřejnosti už měsíc a sklízí zasloužený potlesk. Uvádím jen jeden konkrétní příklad, ale člověk by jich jistě našel víc. Prostě platí, že soukromá iniciativa lidí tvoří obrovskou sílu, kterou by měla naše společnost lépe využívat. Jsem přesvěčen, že méně restrikcí, omezování  a zasahování do běžného života občanů nepředstavuje správou cestu k...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Únor 2021

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

EON EG 2017 107  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví

karabec 2

Rozhodčí řízení jako efektivní způsob řešení sporů o doménová jména 4. únor 2021

Stálý Rozhodčí soud při Hospodářské komoře České republiky a Agrární komoře České republiky působí jako nezávislý orgán pro rozhodování sporů nezávislými rozhodci podle předpisů o rozhodčím řízení (dále jen „Rozhodčí soud“). Tento Rozhodčí soud je mimo jiné také sudištěm pro spory o doménová jména .cz, přičemž řešení těchto sporů Rozhodčím soudem probíhá v současné době na základě Pravidel registrace doménových jmen v ccTLD .cz a Pravidel alternativního řešení sporů, která jsou v platnosti od 25. 5. 2018.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE