INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 21. rokem

Prusa Dedek_SalomounPřes 60 milionů korun investoval Jablotron do rozvoje svého nového segmentu podnikání. Společnost, která úspěšně exportuje české alarmy do celého světa, se totiž rozhodla rozšířit své podnikání do oblasti technického vybavení domů.

Zakladatel Jablotronu, Dalibor Dědek (na snímku uprostřed) oznámil snadsázkou, že jeho společnost hodlá generovat další příjmy ze vzduchu. Prvním výrobkem, který by tyto jeho vize měl splnit, je unikátní větrací jednotka FUTURA, určená pro nízkoenergetické a pasivní domy.

Jablotron spoléhá na své know-how

„Baví nás dráždit konkurenci tím, že přinášíme nová a lepší řešení,“ řekl Dědek. „Mít úžasný produkt ale v byznysu nestačí. Důležité je dokázat jej prodat,“ dodal Dědek.

A právě vtom má Jablotron výhodu. Během čtvrtstoletí existence si vybudoval vlastní mezinárodní distribuční síť kvalifikovaných odborníků. „Po celém světě máme několik tisíc certifikovaných techniků, kteří umí montovat a servisovat naše výrobky. Ktomu existuje už více než milion uživatelů, kteří nám svěřili ochranu svého majetku. Naší konkurenční výhodou je možná tak trochu staromódní přístup, protože se o zákazníka staráme ještě dlouho poté, co si od nás nakoupí. Naší prioritou je budovat vztah důvěry, nikoliv jen rychle a výhodně prodat,“ vysvětluje Dědek.

Investice ve výši 60 milionů proudila na Zlínsko

Větrací rekuperační jednotka FUTURA vznikla vutajené vývojové laboratoři Jablotronu Living Technology (dřívější Air Pohoda) vHolešově u Zlína. Rekuperace, tedy technologie řízené výměny vzduchu uvnitř domu, dokáže výrazně eliminovat tepelné ztráty na minimum. Investice do výzkumu, vývoje a do vybavení klimatického simulačního polygonu přesáhla částku 60 milionů korun.

„Zařízení na bázi mezinárodního patentu využívá fyzikálních principů, které konkurence dosud přehlíží,“ informuje Roman Šalomoun, ředitel Jablotronu Living Technology. Hlavní výhodou našeho řešení je nízká spotřeba energie, což se projeví zejména vzimě,“doplňuje Šalomoun.

Zatímco běžné větrací jednotky mají při vnější teplotě -12°C příkon větší než 1kW, FUTURA vystačí jen s80W. Nepotřebuje totiž žádný předehřev vzduchu. Přitom nezamrzá, vrací do domu téměř veškerou tepelnou energii zodváděného vzduchu a umí řídit vlhkost v interiéru.

Konkurenční výhody? Propojení s mobilem i dalšími výrobky

Parametry, které Jablotron deklaruje, se opírají o certifikát podle německého standardu PHI. „Kromě toho nám nahrála letošní tuhá zima. Vreálných instalacích nám úspěšně funguje 52 jednotek vrůzných lokalitách. Jejich parametry dálkově sledujeme,“ vysvětluje Šalomoun. Podle něj ale není prokazatelná úspornost jedinou předností. “FUTURA poskytuje uživateli přístup mobilní aplikací, umí reportovat potřebu výměny filtrů přímo servisnímu technikovi, ve spojení salarmem Jablotron může automaticky přizpůsobit svou funkci chování uživatelů a vneposlední řadě hezky vypadá,“ uzavírá Šalomoun.

Pro český trh je významné, že je výrobek zaveden vprogramu Nová zelená úsporám. Veřejnost se sFuturou může seznámit na veletrhu FOR PASIV, který se koná od 9.2. do 11.2. 2017 vpražských Letňanech.

(tz)

Slovo ke dni

  • Český průmysl v úzkých

    Ti, co stále vyhlížejí příští krizi, dostali pádný argument. Průmyslová výroba v Česku z roku na rok klesla bezmála o čtyři procenta. A nezdá se, že by situace v druhé polovině r. 2019 měla otočit k lepšímu. Jak známo, naše továrny jsou zejména závislé na poptávce po autech. Když kupujících motorových vozidel ubývá v Evropě i ve světě, čísla o produkci musí jit také dolů. Ani výhled do dalších let není příliš růžový. Západní svět postupně přechází na elektromobilitu a do módy jde také celkové omezování spotřeby. Možná, že ekonomického vrcholu už naše automobilky a jejich dodavatelé dosáhli a čeká je pouze jízda z kopce. Je to špatně nebo dobře?

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Srpen 2019

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtocz

Duševní vlastnictví

upv logo

Patentová ochrana v zahraničí prostřednictvím Smlouvy o patentové spolupráci 19. červenec 2019

České podniky si stále častěji (nebo spíše – stále ještě nedostatečně) uvědomují, že ochrana průmyslového vlastnictví představuje jeden z nástrojů, jak úspěšně rozvíjet a inovovat výrobu a stát se úspěšným na globalizovaném trhu. Jednou z možností, jak ochránit nové technické řešení – vynález, je patentová ochrana. Pokud se pro ni přihlašovatel rozhodne, zpravidla nejprve žádá o národní patentovou ochranu. Ta však sama o sobě nestačí, neboť český patent platí jen v České republice a jinde v zahraničí toto patentované řešení může kdokoliv využívat a prodávat. Proto je vhodné získat patentovou ochranu i v zemích, kde je předpoklad, že chráněné řešení má tržní potenciál.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma_web_iprosperita Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3

INZERCE