INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 20. rokem

SOCRMinistryně průmyslu a obchodu se dnes zúčastnila společenského setkání při příležitosti oslav 100. výročí vzniku samostatné Československé republiky v roce 1918, které pořádal Svaz obchodu a Cestovního ruchu ČR na pražském Náměstí Republiky.

„Během svého působení, ať už jako prezidentka Svazu obchodu a cestovního ruchu nebo jako viceprezidentka Hospodářské komory, jsem se setkala s mnoha skvělými a pracovitými lidmi a navázala jsem řadu přátelství. Zkušenosti, které jsem díky této práci získala, mi nyní velmi pomáhají v práci ministryně průmyslu a obchodu. Oproti době, kdy jsem byla podnikatelka, mi práce v těchto profesních sdruženích dala určitý nadhled a jiný úhel pohledu.“ Uvedla to dnes ministryně Marta Nováková. 

Dnešní společenské setkání na Náměstí Republiky v Praze zorganizoval Klub českých turistů jako členská organizace Svazu obchodu a cestovního ruchu České republiky. Akce, která má připomenout československé tradice, bude probíhat až do neděle 28. října 2018 a její součástí je i festival českého jídla, aneb jak vařily naše prababičky, pod patronací Vysoké školy hotelové.

(tz)

Slovo ke dni

  • Výrobce nezůstane utajen

    Kdo nakupuje potraviny v nadnárodních obchodních řetezcích, dobře ví, že musí dobře vybírat, aby získal kvalitu za rozumnou cenu. Zatímco cenovka u nabízeného zboží bývá zpravidla na první pohled jasná, hodnota výrobku je skrytá. Hypermarkety sice tvrdí, že nic, co prodávají, není špatné, ale můžete se na jejich sliby opravdu spolehnout. Zákazník často věří určité značce, zemi původu, prověřenému dodavateli, ale na všech obalech takové označení nenajde. U tzv. privátních značek bývá uvedeno jen jméno obchodu, jenž si nechal zboží pro sebe vyrobit. Ministerstvo zemědělství chce tuto praxi změnit a připravuje zákon, podle něhož musí nést každá potravina i označení, kdo ji vyprodukoval. Proč ne, taková informace rozhodně má svou cenu pro toho, kdo chce např. nakoupit hezky česky. Dosud je totiž běžnou praxí, že stejnou privátní značku...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Říjen 2018

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtocz

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma_web_iprosperita Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300

INZERCE