INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 21. rokem

1 A 23hV sobotu 14. prosince se v Praze konala 23. valná hromada Česko-vietnamské společnosti (ČVS), která zhodnotila dosavadní 22 letou aktivní práci pro integraci Vietnamců v ČR i ke zlepšení přátelství a hospodářské spolupráce České republiky s Vietnamem.

ČVS vyzvala prostřednictvím čestného předsedy a tiskového mluvčího Marcela Wintera spolky a organizace Vietnamců v ČR, aby využily možnost dotací Ministerstva vnitra ČR k realizaci kurzů češtiny pro Vietnamce žijící u nás, kteří neumí česky. Dále vyzvala Vietnamce v ČR ke zlepšení trvalé spolupráce s celostátními sdělovacími prostředky (tisk, rozhlasy i televize), aby se zlepšila objektivní informovanost české veřejnosti o charitativních, sportovních i společenských akcích vietnamské komunity v České republice.

Pozdravný projev a poděkování za aktivity ČVS pro Vietnamce žijící v ČR přednesla zástupkyně velvyslance Vietnamu v Praze paní Tran Thanh Huong. ČVS poděkoval za aktivity a za mnohaletou spolupráci zástupce Svazu Vietnamců v ČR pan Ing. Ha Nguyen Trung, Ph.D.

23. valná hromada ČVS byla letos volební a jednohlasně zvolila opět dosavadní předsednictvo ČVS i pro období 2020-2022. I nadále je předsedou ČVS PaeDr. Miloš Kusý, výkonným místopředsedou Ing. Jaroslav Vítek, MBA a místopředsedou Jiří Hruška. Dále v předsednictvu ČVS jsou Doc. Ing. Jaroslav Macháček, CSc., PhDr. Jiří Šíma, Dr.Sc., JUDr. Jan Choděra, RNDr. Anna Zehnálková, Ing. Dinh Van Hoi a doživotně jmenovaný čestný předseda ČVS Marcel Winter, který je stále tiskovým mluvčím Česko-vietnamské společnosti. Vedoucí revizní komise ČVS je opět Mgr. Lenka Patrasová.

Patrik Kusý
člen revizní komise Česko-vietnamské společnosti
www.cvs-praha.cz 
www.facebook.com/MarcelWinter 

Slovo ke dni

  • Klimatický balíček přijde draho

    Spotřeba energie z obnovitelných zdrojů stoupne během příštích deseti let na 22 procent. Letos má dosáhnout 15,6 % z veškeré spotřebované energie. Pro někoho je tento cíl málo smělý. Jenže, jak uvedl ministr průmyslu a obchodu ČR Karel Havlíček, každé procento nad hodnotu 20 % si vyžádá podporu 30 miliard korun. Odhaduje se, že z veřejných prostředků půjde na obnovitelné zdroje až 900 miliard Kč. Mám v dobré paměti ujišťování ekologů, že postupně se náklady na „čistou“ energii budou snižovat, až budou srovnatelné s ostatními. Zatím to vypadá, že daňový poplatník, podnikatel i běžný spotřebitel, bude obnovitelné zdroje dotovat čím dál víc. A pak je tu druhý problém: Už dlouho víme, že obnovitelné zdroje, například používání řepky v dopravě, může být spíš na škodu než ve prospěch přírody i lidí.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Leden 2020

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtocz

Duševní vlastnictví

opa tent 1

Další podrobné informace o Evropském patentu 17. prosinec 2019

V listopadovém vydání Prosperity jsme vás zasvětili do evropského patentového systému. V tématu jsme se rozhodli pokračovat také v prosinci. Rádi bychom totiž vzbudili ještě větší zájem firem a organizací o řádnou ochranu duševního vlastnictví s tím, že je vhodné znát i náležité procesní postupy. Věřím, že pro všechny, kteří si pozorně přečetli článek předchozí, může být toto pokračování užitečné.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma_web_iprosperita Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3

INZERCE