INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 23. rokem

Jiří KabelkaJeden ze zakladatelů a dosavadní předseda představenstva inženýrské společnosti DEL ze Žďáru nad Sázavou Jiří Kabelka získává její stoprocentní obchodní podíl. Po dohodě s ostatními akcionáři se bude nadále věnovat své vizi dlouhodobého rozvoje společnosti. Její vedení zůstává ve svých pozicích, kde se bude dále podílet na výkonném řízení podniku. Účastníci se rozhodli nezveřejňovat výši transakce.

Žďárský DEL, který se specializuje na průmyslovou automatizaci a patří mezi největší zaměstnavatele v regionu, bude mít nově jen jediného vlastníka. Tím se v červnu po dohodě s dalšími čtyřmi společníky stal jeden ze zakladatelů společnosti Jiří Kabelka. „Společně s bývalými akcionáři jsme naši společnost budovali dlouhá léta, letos to bude 25 let od jejího založení. Dostali jsme se do věku, kdy je čas zamyslet se, jak dál. Shodli jsme se, že nepodstoupíme riziko v podobě cizího investora. Je pro nás důležité zachovat kontinuitu a stabilní prostředí. Po vzájemné dohodě proto společnost převezmu sám, protože chci i nadále rozvíjet celou skupinu. Věřím, že společně se skvělými zaměstnanci změnu zvládneme a udržíme se na špici evropské úrovně technologických automatizačních firem,“ uvádí Jiří Kabelka, který má zájem na tom, aby společnost nadále patřila mezi lídry v oboru automatizace, inženýringu, robotizace či nově v oblasti výroby nabíjecích stanic pro elektromobily.

Bývalí spoluvlastníci v DEL zůstávají

Změna struktury vlastnictví se nepromítne do obsazení managementu společnosti, bývalí spoluvlastníci zůstávají i nadále ve svých řídících pozicích. „Na budování firmy do podoby, kterou má dnes, jsem se podílel více než dvacet let. Svůj podíl nyní rád předávám do rukou, o kterých vím, že se budou starat o její prosperitu i v budoucnosti. Stejně tak jsem připraven postupně předávat své dlouholeté zkušenosti nové generaci manažerů,“ říká jeden z původních akcionářů Zdeněk Králíček, který ve společnosti DEL zároveň působí jako obchodní ředitel.

Situace, kdy dlouhodobě společně budovanou firmu nepřevezme cizí subjekt, je podle odborníků spíše ojedinělá. „Často se setkáváme s modelem, kdy původní zakladatelé společnost buď prodají strategickému investorovi, anebo ji přenechají svým nástupcům. Tento případ je však výjimkou, protože stoprocentní podíl získal právě jeden ze zakladatelů,“ dodává Petr Kymlička, partner poradenské společnosti Moore Czech Republic, která převod vlastnických podílů odborně zaštiťovala.

(tz)

Slovo ke dni

  • Je nás sedm milionů online

    Sčítání lidu, které právě probíhá, ukazuje nejen na počet obyvatel České republiky a jejich vzdělání, práci a bydlení. Zároveň dává obrázek o digitální vyspělosti národa. A myslím, že se nemáme za co stydět. Ještě nebyli sečteni všichni, a už se sedm milionů dotazníků podařilo vyplnit online. Nepochybně nejméně tři čtvrtiny Čechů daly přednost počítači před sčítacím komisařem. Někdy nám připadá, že jsme zaostalí a nikdy nedoženeme vyspělý Západ. Ale to pokládám za falešnou představu, za projev z minula, kdy jsme měli sedávat v koutě a neplést se mezi „dospělé“. Jak vidno, můžeme se rovnat s nejlepšími. Nejen v digitálních dovednostech, ale i v dalších oborech, o čemž vypovídají i úspěchy našich firem v globálním konkurenčním boji. Získáme-li potřebné sebevědomí, budeme mezi prvními. My na to máme!

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Duben 2021

INZERCE

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

eon eg logo short  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví

14 Karabec

Jak je to s promlčecí lhůtou při mimosoudním řešení sporů 3. květen 2021

Ve srovnání se zahraničím se alternativní metody řešení sporů (ADR) v České republice používají v oblasti ochrany duševního vlastnictví nedostatečně. S tím souvisí i nedostatek mediátorů odborně připravených vést mediační spory v této specifické oblasti práva. Mediace má přitom nezastupitelnou úlohu zejména v případech, kdy strany nejsou schopny vyjednávat, jejich vzájemné vztahy jsou vyhrocené, soudní řešení nemusí přinést očekávaný výsledek, v dané věci je nejednoznačný výklad práva, hrozí vysoké náklady na vedení sporu, existuje časová či ekonomická tíseň stran nebo spor je příliš komplexní.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE