INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 22. rokem

s tavbaZdá se, že ochranu vlastního businessu proti úvěrovým rizikům vedlo v patrnosti jako jednu z klíčových priorit opět vyšší procento podnikatelů. Ze statistik za rok 2019 úvěrové pojišťovny Euler Hermes vyplývá, že se počty uzavřených pojistek loni mírně zvedly.

Nejčastěji si klienti pojišťovali své odběratele v sektoru stavebnictví (19,91 %), zemědělství (10,84 %), maloobchodu (10,15 %) a kovovýroby (8,83 %). Oproti tomu nejvíce peněz bylo vyplaceno do sektoru s elektronikou/IT (28,67 %) následovaného výrobou mechanického/elektrického nářadí (16,45 %) a sektorem stavebnictví (13,75 %). Ten se rovněž vyskytuje v první trojici sektorů, na kterých Euler Hermes eviduje největší pojistné krytí. S 10,32 % je sektor druhý hned za kovovýrobou (11,55 %). Na třetím místo se potom zařadil sektor zemědělství (10,25 %).

Jedním z důvodů, proč se spolupráce s Euler Hermes vyplatí, jsou případy tzv. falešných odběratelů, na jejichž výskyt na tuzemském trhu společnost pravidelně upozorňuje.

„Jde o druh nepoctivého jednání, kdy se podvodníci vydávají za zástupce různých společností a kontaktují nic netušícího výrobce nebo prodejce s požadavkem na odběr zboží, které si však pravý odběratel nikdy neobjednal. Tento druh podvodů sice u nás nepojišťujeme, ale několik případů jsme včas podchytili už loni a jenom za první měsíc letošního roku jsme zabránili dalšímu podvodníkovi, aby takto poškodil jednoho z našich klientů,“ upozornila Iva Palusková, Country Manager Euler Hermes.

Typického podnikatele, který má zájem o pojištění proti úvěrovému riziku, nelze podle Ivy Paluskové obecně definovat. Jde jak o velké nadnárodní společnosti, které si pojišťují business v řádech milionů, tak o střední a rodinné firmy s relativně nízkým obratem. Především střední a drobní podnikatelé by však měli mít na paměti, že i při podnikání je prevence důležitá. Eviduje-li firma pohledávku ve výši např. 200 000 korun, při 2% ziskové marži tak musí obrat dosáhnout deset milionů korun, aby bylo možné zmiňovanou pohledávku pokrýt. Pro menší či střední firmu tak může mít jedna neproplacená faktura fatální následky.

(tz)

Ilustrace Pixabay.com

Slovo ke dni

  • Proč?

    Podle mezinárodní studie společnosti Surfshark patříme v Evropě k nejhorším co se týká rozvoje internetu a elektronizace veřejné správy. Mohu to potvrdit. V naší vesnici nejen chybí rychlé datové připojení, ale bývá problém si někdy i z mobilu zavolat. Rovněž ceny za poskytované služby neodpovídají tomu, za co lze surfovat a telefonovat jinde v EU. Zbývá se otázat, proč? Podle mého soudu vše začalo s rozvojem internetových mobilních služeb. Na počátku poskytl stát monopol Eurotelu a dlouho udržoval málo konkurenční prostředí udělováním druhé, třetí licence. Zájmy některých soukromých firem a státních úředníků převážily nad obecným prospěchem a důsledky neseme dosud. Jinak si sotva vysvětlit, proč jinde, např. v sousedním Rakousku to jde a u nás stále drhne. Zbývá jen doufat, že moderní technologie nakonec zvítězí nad zištností a...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Srpen 2020

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtoczupv logo 56

Duševní vlastnictví

upv logo

Znáte organizace pro ochranu duševního vlastnictví? 12. srpen 2020

Období, které nyní prožíváme, nepřináší pouze znepokojivé zprávy o rozkolísané ekonomice, uzavírání firem nebo karanténních opatřeních. Rodí se mnoho nápadů, vznikají inovativní společnosti. To s sebou nese i potřebu péče o nové myšlenky, postupy, celé know-how. Na této straně pravidelně přinášíme informace o ochraně duševního vlastnictví. Tentokrát připomeňme, jaké organizace k tomu slouží:

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma 30 let Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE