INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 22. rokem

PK ul.Havliücîkova OPAVAGASCONTROL GROUP patří k významným subjektům v energetickém sektoru. Je odborníkem na výstavbu plynovodů i doprovodných zařízení a výstavbu plnicích stanic CNG a LNG nebo bioplynových stanic. Lídr skupiny, společnost GASCONTROL, se specializuje na dodávky technických řešení, včetně atypických zařízení na míru zákazníkovi. V poslední době se zaměřuje také na realizaci úsporných řešení pro vytápění různých objektů.

Instalace moderních systémů se v dnešní době stávají nezbytností a přinášejí efekt jak uživatelům, tak celé společnosti. „Pro tyto projekty nabízíme motorové kogenerační jednotky nebo mikroturbíny Capstone. Orientujeme se na energetické projekty zaměřené na kombinovanou výrobu elektrické energie a tepla, tzv. kogenerace. Jednotky je možno, s vysokou účinností, použít rovněž pro trigenerace, tedy pro výrobu elektřiny, tepla a chladu,“ sdělil Radim Vaško, jednatel společnosti GASCONTROL.

Havířovská firma se zaměřuje také na rekonstrukce kotelen a vytápěcích systémů, které přinášejí značné energetické a zároveň finanční úspory. Zateplení a revitalizace budov znamenají nižší nároky na energie a s tím souvisí potřeba nových kotelen dimenzovaných podle skutečných nároků. „Náklady na vytápění se mohou snížit výměnou kotle až o 20 % a v případě nových decentralizovaných řešení dokonce o 30–40 %. Možností je více, od různých typů kotlů přes přímotopné jednotky a zářiče až po tepelná čerpadla,“ popsal Gustav Bromek, vedoucí divize plynofikací a kotelen společnosti GASCONTROL. Firma umí řešení přizpůsobit parametrům budovy i způsobu jejího využívání a samozřejmě potřebám zákazníka. Návratnost investice se pohybuje už od čtyř let.

GASCONTROL spolupracuje s velkými plynárenskými a energetickými společnostmi. Firma provedla už několik rekonstrukcí kotelen v Ostravě, řešila vytápění haly v Paskově a částečnou decentralizaci vytápění ve svém výrobním areálu v Havířově. Realizuje také systém vytápění sportovní haly v Těrlicku, kde bude instalována i kogenerační jednotka, která bude vyrábět elektřinu pro halu s možností prodeje do sítě.

(tz)

Slovo ke dni

  • Rozmýšlíme se, mlžíme, ztrácíme důvěru

    Rozmýšlení se stalo módou. Spousty lidí místo toho, aby daly najevo, že chtějí to nebo nechtějí ono, raději řeknou, že si to rozmyslí. A když nastane čas, že by měli být už rozmyšleni, vymluví se, a sdělí, že je to těžké, ať jim dáme ještě pár dní, měsíců či neznámo jakou dobu. Domnívají se, že téma upadne v zapomnění, že vyšumí a že s ním nebudou mít tedy práci. Je to rozšířený styl komunikace, který však nikam nevede. Otázkou je, zda vést má nebo skutečně směřovat nikam.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Srpen 2020

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtoczupv logo 56

Duševní vlastnictví

Vladimír Mařík kopie

Motivovaní lidé neznají překážek 3. červenec 2020

Český respirátor získal evropskou certifikaci Zdá se to až neuvěřitelné. Je to ale skutečnost. Znova se potvrdilo, jak velký je potenciál lidí, co všechno dokážou a jak významně mohou zasáhnout do dějin technologií nebo třeba organizace práce. Několik desítek českých firem za podpory Ministerstva průmyslu a obchodu se během pandemie koronaviru spojilo, vyvinulo a začalo sériově vyrábět masku RP95-M. Respirátor, který poskytuje nejvyšší míru ochrany, navrhli na CIIRC ČVUT pro 3D tisk. Data pro výrobu si lze stáhnout zdarma s volnou licencí, maska je tak dostupná už ve více než třiceti zemích světa. Ve fyzické podobě se tento český ochranný prostředek nyní může rozšířit ještě víc, nově má totiž evropskou certifikaci.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma 30 let Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE