INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 22. rokem

PK ul.Havliücîkova OPAVAGASCONTROL GROUP patří k významným subjektům v energetickém sektoru. Je odborníkem na výstavbu plynovodů i doprovodných zařízení a výstavbu plnicích stanic CNG a LNG nebo bioplynových stanic. Lídr skupiny, společnost GASCONTROL, se specializuje na dodávky technických řešení, včetně atypických zařízení na míru zákazníkovi. V poslední době se zaměřuje také na realizaci úsporných řešení pro vytápění různých objektů.

Instalace moderních systémů se v dnešní době stávají nezbytností a přinášejí efekt jak uživatelům, tak celé společnosti. „Pro tyto projekty nabízíme motorové kogenerační jednotky nebo mikroturbíny Capstone. Orientujeme se na energetické projekty zaměřené na kombinovanou výrobu elektrické energie a tepla, tzv. kogenerace. Jednotky je možno, s vysokou účinností, použít rovněž pro trigenerace, tedy pro výrobu elektřiny, tepla a chladu,“ sdělil Radim Vaško, jednatel společnosti GASCONTROL.

Havířovská firma se zaměřuje také na rekonstrukce kotelen a vytápěcích systémů, které přinášejí značné energetické a zároveň finanční úspory. Zateplení a revitalizace budov znamenají nižší nároky na energie a s tím souvisí potřeba nových kotelen dimenzovaných podle skutečných nároků. „Náklady na vytápění se mohou snížit výměnou kotle až o 20 % a v případě nových decentralizovaných řešení dokonce o 30–40 %. Možností je více, od různých typů kotlů přes přímotopné jednotky a zářiče až po tepelná čerpadla,“ popsal Gustav Bromek, vedoucí divize plynofikací a kotelen společnosti GASCONTROL. Firma umí řešení přizpůsobit parametrům budovy i způsobu jejího využívání a samozřejmě potřebám zákazníka. Návratnost investice se pohybuje už od čtyř let.

GASCONTROL spolupracuje s velkými plynárenskými a energetickými společnostmi. Firma provedla už několik rekonstrukcí kotelen v Ostravě, řešila vytápění haly v Paskově a částečnou decentralizaci vytápění ve svém výrobním areálu v Havířově. Realizuje také systém vytápění sportovní haly v Těrlicku, kde bude instalována i kogenerační jednotka, která bude vyrábět elektřinu pro halu s možností prodeje do sítě.

(tz)

Slovo ke dni

  • Konec mentolek

    Tak nám Brusel zakázal mentolové cigarety. Prý svádějí děti a mládež ke kouření. O tom bych si dovolil pochybovat, protože k neřestem vedou spíš nuda, pocit nedospělosti, špatné vzory v rodině a společnosti... Vzpomínám si, že jako kluci jsou si balili do toaletního papíru suché (říkali jsme “mocné”) listí - a jak nám to chutnalo! Babička si zapalovala mentolku, když potřebovala na astma trochu protáhnout plíce. Nemyslím si, že zakazování tabákových výrobků s příchutí je tou pravou cestou k nekouření, když si zájemce může koupit náhradu. Přestaneme snad z podobného důvodu vyrábět vaječný koňak nebo rum, protože lidem chutnají víc než vodka? Zakázané ovoce, jak známo, přitahuje pozornost. A Evropská unie jistě také nechce být chápána jako přísný vychovatel, který nám bere to, co máme rádi.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Květen 2020

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtoczupv logo 56

Duševní vlastnictví

upv logo

Řízení kvality přináší prestiž nejen na mezinárodním poli 16. březen 2020

Úřad průmyslového vlastnictví dosáhl na poli řízení kvality vynikajících výsledků. Korunovány byly například loni oceněním Manažer kvality roku, jež loni udělila Česká společnost pro jakost Ing. Miroslavu Paclíkovi, Ph.D., řediteli odboru patentových informací a představiteli vedení pro integrovaný systém řízení ÚPV. Co všechno činnost související s kvalitou obnáší, jaký užitek Úřadu i jeho klientům dává a jakou inspiraci ostatním může poskytnout, o tom je následující rozhovor se jmenovanou osobností:

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma 30 let Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE