INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 22. rokem

man roku 1Česká manažerská asociace v soutěži MANAŽER ROKU ocení nejlepší osobnosti až 21. října. Každoroční dubnové udělování titulů úspěšným manažerům, podnikatelům a lídrům je vzhledem k pandemii koronaviru přeloženo na podzim. Posunul se také termín podání přihlášek, a to do 15. června.

Co se nemění, je místo slavnostního večera v pražském Paláci Žofín. Obvykle se jej účastní stovky hostů – manažeři, podnikatelé, členové vlády, poslanci, hejtmané, novináři, a v neposlední řadě garanti jednotlivých kategorií, jimiž jsou partnerské svazy, asociace a komory. „Podnikatelé a manažeři řeší v této turbulentní době otázku, jak překonat důsledky pandemie koronaviru. Jejich energie je zaměřená na tento úkol,“ uvedl k rozhodnutí výkonný ředitel ČMA Ivo Gajdoš.

Do poloviny června mají tedy zájemci možnost přihlásit se do 27. ročníku, hodnotí se práce soutěžících za rok 2019, koncept se nemění. „Držíme kontinuitu, oborové kategorie, ale vycházíme vstříc i moderním trendům ve společnosti a managementu a přinášíme nové kategorie,“ uvedl Ivo Gajdoš. Základních kategorií je deset, patří k nim vedle klasických oborů kategorie Manažer digitálního věku, Vizionář či Manažer malého a středního podniku. Zvláštní cenou je Inovace pro udržitelný rozvoj, vyhlašovaná sesterskou Českou podnikatelskou radou pro udržitelný rozvoj. Letos bude vyhlášena speciální cena mediálních partnerů soutěže. Vyzvedne osobnosti, které svými aktivitami nad rámec standardních manažerských povinností významně přispěly k potlačení pandemie a jejích důsledků.

(tz)

Slovo ke dni

  • Když prsty zahálejí

    Člověk by měl držet krok s rychlým postupem technologií. To jsem si znovu uvědomil, když jsem dostal do ruky nový smartphone. Ten umí nejen psát, ale i odezírat z úst a slova převádět na text. Proč to tedy nevyzkoušet? Nechám tentokrát prsty zahálet a zkusím namluvit svoji první glosu. A uvidím, jestli umělá inteligence dokáže být stejně dobrá, nebo dokonce lepší než ta přirozená. Začnu tedy do mikrofonu diktovat, první slova se objevila na displeji a k nim přibyla další. Nakonec z toho vznikla smysluplná věta a věty daly dohromady hotový text. A výsledek? Až na jednu hrubku naprosto perfektní! Takže to vypadá že moje prsty budou stále víc zahálet a víc toho zůstane pro pusu.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Červenec 2020

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtoczupv logo 56

Duševní vlastnictví

lukas zmeskal

Průmyslová práva se dotýkají každé firmy 18. červen 2020

Ochránit nápad, na němž stojí podnikání, je pro firmu buď samozřejmost, anebo záležitost, jíž nevěnuje velkou pozornost. Mgr. Lukáš Zmeškal se během své praxe patentového zástupce setkává s oběma případy. Jako partner ve společnosti patentových zástupců Langrova, s.r.o., v Plzni i jako předseda Českého svazu vynálezců a zlepšovatelů či spoluorganizátor mezinárodní výstavy technologických novinek, patentů a inovací Invent Arena v Třinci (ta letošní se posouvá až na rok 2021) se již setkal s řadou příběhů, které svým způsobem píší dějiny podnikání u nás. Jak právě on nahlíží na ochranu duševního vlastnictví?

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma 30 let Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE