INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 22. rokem

caim 1Agilita a RPA nejsou jen módní trendy, mohou se stát skutečnými pomocníky v době, kdy firmy musí vše zefektivnit a zároveň přísněji hlídat náklady, tedy v době krize nebo v pokrizovém období. Avšak je potřeba vědět, jak na to.

Robotická automatizace administrativních procesů (RPA – Robotic Process Automation) začíná být velmi aktuální. Zejména ve větších firmách s velkým počtem administrativních transakcí je automatizace těchto procesů velké téma. Firmy jsou schopny ušetřit hodiny práce zaměstnanců, zvýšit tak efektivitu procesů, ale i flexibilitu v čase krize. Stejně tak aktuální je být „agilní“. Agilní řízení projektů je založeno na myšlence postupného dodávání produktu v situaci, kdy finální podobu nelze na začátku přesně definovat. Jinými slovy, víme, co chceme docílit, ale neznáme ještě některé detaily pro zadání, anebo se nám okolní prostředí dynamicky mění. „Zajímavostí tohoto přístupu je, že finální produkt můžeme těmito postupnými kroky dovést k dokonalosti, ale zároveň jsme schopni velmi dobře sledovat náklady právě tím, že produkt postupně dodáváme a zdokonalujeme. Zejména hlídání nákladů je v současné době velmi důležité a bude důležité i v pokrizové době,“ uvedl Tomáš Krýsl, specialista na automatizaci firemních procesů z České asociace interim managementu, která sdružuje krizové a projektové manažery.

Spojením agility a RPA se z módních slov stává velmi efektivní přístup k automatizaci v době, která vyžaduje na jedné straně být flexibilní a efektivní (automatizovat), ale zároveň více než kdy dříve přísně hlídat finance. Zautomatizujeme tedy postupně části procesu podle toho, jak je proces pro nás kritický a kolik na jeho automatizaci máme prostředků.

Není ale vše tak jednoduché, jak to na první pohled vypadá. V obou případech je potřeba vědět, jak na to. „Při zavádění RPA je potřeba mít prozkoumáno, jaké procesy lze automatizovat. Zda se to vyplatí, zda je to technicky možné, a které procesy dává smysl automatizovat dříve a které později. Při agilním řízení projektů je zase nutno vytvořit správné podmínky, do procesu zařadit správné lidi a dodržovat určitá pravidla, která agilní projekt podpoří,“ dodal Tomáš Krýsl. V obou případech je potom nutné správně „prodat“ celému firemnímu týmu, proč je změna důležitá.

Jednou z cest je nechat si vyškolit své interní experty, zdrojů pro školení je na trhu již dostatek, nebo zaangažovat externí specialisty, kteří firmu celým procesem provedou. Může jít o externí konzultanty, zejména u krátkodobějších projektů, nebo lze využít interim manažery pro dlouhodobější projekty. Jejich činnost zastřešuje Česká asociace interim managementu (CAIM), která se zaměřuje, mimo jiné, na moderní formy podpory firem a poskytuje základní poradenství zdarma. Interim manažer může fungovat jako součást interních týmů, a smazat tak obavy ze spolupráce se třetí, nezávislou stranou.

(tz)

Slovo ke dni

  • Porážíme Japonsko

    Češi trpí komplexem malosti. A proto každá zpráva, že jsme v něčem před giganty, potěší. Teď jsem si s gustem přečetl informaci, že jsme se zařadili do první třicítky zemí v online podnikání. Za námi se octly takové státy jako Itálie nebo Japonsko. Hodnotil se počet uživatelů internetu a vyspělost logistických služeb. Sám vím, jak úspěšně si vede například Zásilkovna, která velmi rychle expanduje nejen v ČR, ale i okolních státech. Už delší dobu je známo, že patříme k nejlepším na světě v užívání bezkontaktních plateb. A našlo by se toho víc, co povzbudí naši národní hrdost. Jak známo, mezi Goliáši není malý David bez šance, jak se píše v Bibli a jak jsme se o tom v historii mnohkrát přesvědčili.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Prosinec 2020

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOB tsoft   EON EG 2017 107  icom
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví

PSC 0175

Češi budou nové věci vymýšlet stále 5. říjen 2020

Josef KratochvílJe obdivuhodné, kolik českých firem, vysokých škol, výzkumných organizací a dalších subjektů v uplynulém půlroce nacházelo nová řešení pro to, aby mohly existovat dál, rozvíjet výrobu a služby. Nabízet trhu to, co nejvíce potřebuje. Vznikly nové produkty, zrodily se ojedinělé postupy práce, ke slovu se dostaly špičkové technologie i efektivnější organizace procesů. Znamená to, že potenciál tvořivosti nabral na obrátkách, aktivoval se.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma 30 let Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE