INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 22. rokem

KARLOVA KORUNA Nase karamelove 200gNejen letos, ale také v minulých ročnících prestižní soutěže Česká chuťovka prokázal řetězec PENNY, že si na chuti prodávaných výrobků dává stále více záležet. Ale nejen na chuti, ale také na kvalitě, již domácí zákazník vyhledává stále častěji a důsledněji. Souvisí to i s faktem, že PENNY aktivněji než v minulosti vyhledává české producenty potravin, a vychází tak vstříc nejen lokálním podnikatelům, ale rovněž přání zákaznické veřejnosti.

PENNY tentokrát do zmíněné soutěže přihlásilo rekordní počet výrobků, a to se vyplatilo: celkem se jich 29 může pyšnit oceněním Česká chuťovka 2020 a Dětská chuťovka 2020. Tuto výjimečnou cenu udělují za podpory Ministerstva zdravotnictví a Senátu ČR a ve spolupráci s Vysokou školou technologickou porotci na základě chuti, vzhledu a konzistence výrobků. Po úspěchu ve Volbě spotřebitelů tak produkty PENNY zaznamenaly další výrazný krok na cestě za oblibou u nakupujících. 

Nejvíce zabodovala privátní značka Karlova koruna, kterou porotci ocenili hned v deseti případech. Ve 12. ročníku prestižní odborné soutěže uspěly i výrobky značek Naturalia, Crip Crop, Gran Mare, Boni, Rios a Tanja. „Pro nás je to vždy ocenění naší dlouhodobé práce. Děláme vše pro to, aby naše výrobky byly mezi těmi nejkvalitnějšími a nejchutnějšími na trhu. Toto ohodnocení potvrzuje, že jdeme správnou cestou. Významný díl na tom mají i zaměstnanci, kteří nám pomáhají svým hodnocením kvality a chuti našich výrobků. Ocenění je pro nás o to významnější, že jde o české produkty z českých surovin,“ řekl Petr Baudyš, vedoucí oddělení kvality PENNY.

Privátní značka Karlova koruna byla na trh uvedena v roce 2011. Před rokem obdržely výrobky této značky hned 17 ocenění Česká chuťovka a letos se k nim připojilo dalších deset výrobků. „Karlova koruna je značka pro tradiční české pochoutky a její obliba neustále roste. Důležité je, že svou oblibu u zákazníků potvrzuje také mezi odborníky. Výrobky Karlovy koruna pocházejí z České republiky, případně ze Slovenska, a neustále tuto řadu rozšiřujeme,“ doplnil Petr Baudyš.

Mezi oceněnými je tentokrát i šest rybích produktů značky Gran Mare nebo šest výrobků inovované řady ořechů Naturalia. „To, že ocenění získávají novinky na trhu, je pro nás signál, že jdeme dobrou cestou. Osobně mám radost z ocenění pro Gran mare i produkty Naturalia, ale třeba i pro novinku v podobě proteinové tyčinky Crip Crop. Každý nový výrobek si hledá své místo a jeho ocenění ze strany odborníků jednoznačně prokazuje, jak důležitá je pro nás kvalita při jejich vývoji a přípravě,“ komentoval úspěch Petr Chmelař, vedoucí oddělení nákupu PENNY.

1 penneOznačením Česká chuťovka 2020 nebo Dětská chuťovka 2020 se tak může pro příští rok pyšnit celkem 29 výrobků PENNY. Celkem deset ocenění si zasloužila privátní značka Karlova koruna, dále šest výrobků řady Naturalia, šest produktů Gran Mare, dvě další privátní značka Boni a jednu minerální voda Tanja. Ocenění si vydobyla rovněž letošní novinka v podobě proteinových tyčinek Crip Crop (Meruňka/jogurt). A svůj úspěch z loňského roku, kdy získala hned po svém uvedení na trh pět ocenění, zopakovala řada zmrzlin Rios, která i letos získala další tři ocenění v kategorii Dětská chuťovka 2020.

Připomeňme jen, že Česká chuťovka vznikla na základě spontánní iniciativy renomovaných potravinářských odborníků s cílem zviditelnit a podpořit právě ty české výrobce, kteří si na kvalitě a chuti svých poctivých potravin zakládají. Odbornou úroveň a prestiž soutěže podtrhuje garance Vysoké školy chemicko-technologické v Praze, která spojuje dlouholetou tradici s progresivními směry a obory ve vědě a výzkumu, včetně potravinářského. Vedle ní je dalším odborným garantem i VOŠ, SPŠ a SOŠ Podskalská. Odborným patronem soutěže je současně rektor VŠCHT prof. RNDr. Pavel Matějka.

Osobnost, která se potravinářskému oboru věnuje nespočet let, a disponuje neuvěřitelným množstvím znalostí i darem prezentovat fakta srozumitelným způsobem, je prof. Ing. Jana Dostálová, CSc., která v současné době zastává pozici předsedkyně hodnotitelské komise soutěže Česká chuťovka. Poznamenala: „Věnuji se problematice kvality a jakosti potravin celý život. A musím konstatovat, že kvalita hodnocených výrobků v soutěži Česká chuťovka se neustále zvyšuje. Výrazně se zlepšila zejména kvalita masných a lahůdkářských výrobků – většina z nich jsou opravdové chuťovky. Soutěž už má své pevné místo v povědomí výrobců, prodejců i spotřebitelů a bude úspěšně pokračovat i v příštích letech. Věřím, že bude stále přispívat ke zlepšení chutnosti našich českých potravin. Radost z jídla totiž prokazatelně pomáhá zdravému životnímu stylu. Nemusíme se ale přejídat, ale pochutnání vždycky stojí za to. Jsem ráda, že se soutěže účastní se svými výrobky i obchodní řetězce, jako je PENNY, které letos získalo celkem 24 ocenění Česká chuťovka a pět Dětská chuťovka, protože právě v těchto řetězcích nakupuje většina lidí. Účast v soutěži přihlašovatele zase inspiruje ke zkvalitňování produktů i tomu, aby kladli důraz na českost a jejich původ výrobků, čímž se kruh uzavírá.“

(tz)

Slovo ke dni

  • Porážíme Japonsko

    Češi trpí komplexem malosti. A proto každá zpráva, že jsme v něčem před giganty, potěší. Teď jsem si s gustem přečetl informaci, že jsme se zařadili do první třicítky zemí v online podnikání. Za námi se octly takové státy jako Itálie nebo Japonsko. Hodnotil se počet uživatelů internetu a vyspělost logistických služeb. Sám vím, jak úspěšně si vede například Zásilkovna, která velmi rychle expanduje nejen v ČR, ale i okolních státech. Už delší dobu je známo, že patříme k nejlepším na světě v užívání bezkontaktních plateb. A našlo by se toho víc, co povzbudí naši národní hrdost. Jak známo, mezi Goliáši není malý David bez šance, jak se píše v Bibli a jak jsme se o tom v historii mnohkrát přesvědčili.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Prosinec 2020

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOB tsoft   EON EG 2017 107  icom
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví

PSC 0175

Češi budou nové věci vymýšlet stále 5. říjen 2020

Josef KratochvílJe obdivuhodné, kolik českých firem, vysokých škol, výzkumných organizací a dalších subjektů v uplynulém půlroce nacházelo nová řešení pro to, aby mohly existovat dál, rozvíjet výrobu a služby. Nabízet trhu to, co nejvíce potřebuje. Vznikly nové produkty, zrodily se ojedinělé postupy práce, ke slovu se dostaly špičkové technologie i efektivnější organizace procesů. Znamená to, že potenciál tvořivosti nabral na obrátkách, aktivoval se.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma 30 let Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE