INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 23. rokem

0122 puravidaVšechno začalo v roce 2016 se čtyřmi legínami, které Petra Němečková a Petra Bartoňková (Petruccya) původně ušily pro sebe, aby měly motivaci cvičit. V roce 2021 jejich značka Pura Vida nabízí přes 330 druhů zboží od dnes už ikonických legín přes sportovní podprsenky, trička, cyklo dresy, šaty, kabáty, mikiny až po plavky či čepice. S každým rokem firma roste o 100 %, což se nezměnilo ani během koronavirové pandemie. Obrat za loňský rok dosáhl 14 miliónů korun bez DPH. Nakolik tedy současná složitá situace plná omezení ovlivnila chod progresivní české módní značky?

„Pandemie nám způsobila, asi jako všem, nárůst e-commerce, s tím spojené navýšení počtu zaměstnanců, a zejména stoupající nároky na zákaznickou péči. Kvůli rozvoji e-commerce jsme vytvořili čtyři nová pracovní místa a sedm nových pracovních příležitostí pro externí dodavatele,“ rekapituluje Petra Němečková, spoluzakladatelka značky Pura Vida, a pokračuje: „Naše kamenná prodejna v Minské ulici v Brně je nyní ve ztrátě, protože už je téměř rok zavřená. Stejně tak jako náš odběratelský řetězec, který tvoří převážně prodejny se sportovním zbožím a fitness centra. Vždycky jsme měli vyšší podíl obratu v e-shopu ve srovnání s kamennou prodejnou, ale v roce 2020 to bylo ještě markantnější – 88 % ku 12 %.“ Pura Vida veškeré produkty vyrábí a šije v České republice. Top produktem stále zůstávají legíny. Každoročně přibyde na 25 jejich nových autorských designů, zpravidla v limitovaných edicích, které jsou na trhu až do vyprodání. Většinu sortimentu na­vrhuje spoluzakladatelka Pura Vidy, renomovaná designérka Petruccya. Novinkou je kolekce Umělci pro Pura Vida, na které nově participovali také slovenská tatérka Zana Ni, kostarický umělec TOMO77 a česká ilustrátorka Tereza P.

Těsně před vypuknutím pandemie se firma rozhodla růst ve výrobní části a investovala 4,2 miliónu do vlastní výrobny, která sídlí v bývalém legendárním brněnském klubu Mersey. V plánu je expanze na zahraniční trhy. „Věříme, že i s naší malou firmou jsme schopny přispět k opětovnému nastartování výrobních kapacit oděvní produkce v naší republice,“ shodují se Petruccya a Petra Němečková.

(tz)
www.puravidashop.cz 

 

Slovo ke dni

  • Je nás sedm milionů online

    Sčítání lidu, které právě probíhá, ukazuje nejen na počet obyvatel České republiky a jejich vzdělání, práci a bydlení. Zároveň dává obrázek o digitální vyspělosti národa. A myslím, že se nemáme za co stydět. Ještě nebyli sečteni všichni, a už se sedm milionů dotazníků podařilo vyplnit online. Nepochybně nejméně tři čtvrtiny Čechů daly přednost počítači před sčítacím komisařem. Někdy nám připadá, že jsme zaostalí a nikdy nedoženeme vyspělý Západ. Ale to pokládám za falešnou představu, za projev z minula, kdy jsme měli sedávat v koutě a neplést se mezi „dospělé“. Jak vidno, můžeme se rovnat s nejlepšími. Nejen v digitálních dovednostech, ale i v dalších oborech, o čemž vypovídají i úspěchy našich firem v globálním konkurenčním boji. Získáme-li potřebné sebevědomí, budeme mezi prvními. My na to máme!

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Duben 2021

INZERCE

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

eon eg logo short  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví

14 Karabec

Jak je to s promlčecí lhůtou při mimosoudním řešení sporů 3. květen 2021

Ve srovnání se zahraničím se alternativní metody řešení sporů (ADR) v České republice používají v oblasti ochrany duševního vlastnictví nedostatečně. S tím souvisí i nedostatek mediátorů odborně připravených vést mediační spory v této specifické oblasti práva. Mediace má přitom nezastupitelnou úlohu zejména v případech, kdy strany nejsou schopny vyjednávat, jejich vzájemné vztahy jsou vyhrocené, soudní řešení nemusí přinést očekávaný výsledek, v dané věci je nejednoznačný výklad práva, hrozí vysoké náklady na vedení sporu, existuje časová či ekonomická tíseň stran nebo spor je příliš komplexní.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE