INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 23. rokem

Vexta RD bungalov B143 foto zdroj VEXTA DOMY 11Jak dlouho žijí dřevostavby? A mohu dřevostavbu rekonstruovat? I tyto otázky napadají mnohé, kteří uvažují o pořízení dřevo­stavby. A jaká je realita? Více než příznivá. Dřevostavby v dnešní době představují atraktivní bydlení, které vydrží několik rodinných generací, včetně rekonstrukcí. Tajemství dlouhého života dřevostavby je ukryto ve kvalitě samotného stavebního materiálu na bázi dřeva.

„Základem nosného skeletu dřevostavby jsou vysušené dřevěné KVH hranoly přiklopené fermacellovými deskami. Ty ve spolupráci s parozábranou chrání před vnějšími vlivy, jako je například navlhnutí. Z toho vyplývá, že v případě profesionálně odvedené práce neobsahuje konstrukce žádné prvky, kvůli kterým by měla zestárnout nebo se poškodit. VEXTA DOMY navíc svým klientům na tento nosný skelet domu poskytují celoživotní záruku,“ ubezpečil v otázce životnosti Tomáš Veselý, ředitel značky VEXTA DOMY, předního českého výrobce dřevostaveb. Život jedné dřevostavby tak v poklidu může činit až 150 let.

Navíc dávno neplatí mýtus o tom, že dřevostavbu nelze rekonstruovat. V dřevostavbě lze provádět nejrůznější stavební úpravy, od povrchových ve stěnách v interiéru či stropních podhledech po výměnu střešní krytiny. V případě posouzení technickým expertem tu existuje možnost i kompletní přestavby a změny dispozičního uspořádání, aniž by byla nevhodně narušena konstrukce domu,“ potvrdil Tomáš Veselý. Dřevostavby tak v plné míře těží z předností dřeva, aby nabídly bydlení, ve kterém je možno zestárnout.

Značka VEXTA DOMY je ryze českým dodavatelem montovaných dřevostaveb, působící na českém trhu od roku 2012. Její filozofií je výstavba vysoce kvalitních domů a komplexní klientský servis, zahrnující nejen projektovou dokumentaci a výstavbu domu na klíč, ale i zajištění související inženýrské činnosti. Svým zákazníkům nabízí výstavbu jak typových domů, tak i staveb dle individuálních projektů. Zájemcům navíc poskytuje osobní konzultace a prohlídky ve dvou vzorových domech v ČR. Na své stavby zaručuje celoživotní záruku na skelet. Od roku 2016 je také členem Asociace dodavatelů montovaných domů, která sdružuje dodavatele splňující přísné požadavky na návrh i realizaci stavby podle certifikace Dokument národní kvality.

(tz)

Slovo ke dni

  • Stravenkový paušál uspěl

    Jedna z nejvíce kontroverzních věcí, které hýbaly podnikatelskou věřejností, bylo zavedení stravenkového paušálu, tedy rozšíření možností v poskytování obědů zaměstnancům. Proti byly vydavatelé stravenek a odbory. Argumentovalo se rozbitím osvědčeného systému, který léty prokázal své kvality. Příznivci paušálu poukazovali na to, že změna poskytuje více možností, zjednoduší administrativu a skoncuje s vysokými provizemi. Po dvou letech fungování se ukazuje, že čtyři z deseti firem dávají přednost stravenkovému paušálu. Zejména vyhovuje malým a středním zaměstnavatelům. Ti velcí mohou poskytnout občerstvení ve vlastních podnikových jídelnách. Ale nestalo se, že by lidé v práci přestali obědvat a raději získané finanční prostředky vydali za něco jiného. Myslím, že nynější praxe, i když možná do značné míry ovlivněná pandemií koronaviru, prokázala...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Červen 2021

INZERCE

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

eon eg logo short  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví

14 Karabec

Jak je to s promlčecí lhůtou při mimosoudním řešení sporů 3. květen 2021

Ve srovnání se zahraničím se alternativní metody řešení sporů (ADR) v České republice používají v oblasti ochrany duševního vlastnictví nedostatečně. S tím souvisí i nedostatek mediátorů odborně připravených vést mediační spory v této specifické oblasti práva. Mediace má přitom nezastupitelnou úlohu zejména v případech, kdy strany nejsou schopny vyjednávat, jejich vzájemné vztahy jsou vyhrocené, soudní řešení nemusí přinést očekávaný výsledek, v dané věci je nejednoznačný výklad práva, hrozí vysoké náklady na vedení sporu, existuje časová či ekonomická tíseň stran nebo spor je příliš komplexní.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE