INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 23. rokem

LC PENNY Velky Beranov leteckyü pohled od D1PENNY chce nedaleko Velkého Beranova na Jihlavsku postavit nové logistické centrum. V roce 2018 se občané obce v referendu postavili proti výstavbě tohoto objektu. Zastupitelstvo obce na svém posledním zasedání 8. září rozhodlo o vypsání nového referenda, které se uskuteční společně s volbami do Parlamentu ČR ve dnech 8. a 9. října 2021.

„Předchozí referendum se konalo současně s volbami do obecního zastupitelstva 5. a 6. října 2018. Ze 64 % občanů, kteří v něm hlasovali, bylo proti stavbě 40 % a pro výstavbu 24 %,“ konstatoval Milan Pulicar, starosta Velkého Beranova, a dodal: „Za poslední tři roky se situace výrazně změnila. Zejména byl postaven obchvat obce, a také poslední rok s covidem značně změnil ekonomickou situaci. Rozhodli jsme se proto dát lidem možnost se znovu k záměru výstavby vyjádřit.“ PENNY příležitost znovu otevřít téma výstavby logistického centra u obce uvítalo. „Respektujeme rozhodnutí lidí ve Velké Beranově, ale podle nás je situace zcela jiná než před třemi roky. Jsme rádi, že budou mít občané možnost se znovu zamyslet a vyjádřit k tomu, co jim nabízíme. Chceme v dnešní nejisté době nabídnout jistotu dobře placené práce doslova za humny a silného partnera obci i jejím obyvatelům do dalších let,“ okomentoval rozhodnutí o vypsání nového referenda Radek Hovorka, jednatel společnosti.

PENNY nabízí obci v případě kladného rozhodnutí o výstavbě skladu jednorázový příspěvek 8 000 000 korun na projekty, o nichž si rozhodne sama obec a její obyvatelé, a nabízí současně pomoc s jejich realizací. Dále by to znamenalo každoroční příspěvky místním sdružením, spolkům a sportovním klubům, například pro SDH i TJ Velký Beranov ve výši 200 000 korun ročně. Každoročně by PENNY přispívalo do obecního rozpočtu platbou daně z nemovitosti ve výši přes 500 000 korun. „Nejde jen o finanční příspěvky. Jsme připraveni s obcí spolupracovat i v řadě dalších oblastí. Obyvatelé například volají po nové lávce přes obchvat, kde můžeme z naší pozice pomoci při jednání s příslušnými úřady. Jsme také připraveni hledat možnosti spolupráce při zimní údržbě komunikací v okolí obce, spolupracovat při výsadbě zeleně a údržbě či rozvoji veřejných prostranství v obci, chceme společně pořádat sportovní a dětské dny, a podporovat společenské akce v obci a tak dále,“ popsal možnosti další spolupráce Radek Hovorka.

PENNY má v současné době pět logistických center, a to v Radonicích u Prahy, Jirnech u Prahy, v Dobřanech u Plzně, u Lipníku nad Bečvou a Mstěticích. Logistické centrum u Velkého Beranova by bylo dalším distribučním místem společnosti. „Neustále se rozrůstáme a v letošním roce otevřeme naši čtyřstou prodejnu. Když se podíváte na rozložení našich center po republice, vidíte, že Vysočina je místem, kde nám sklad z hlediska logistiky chybí. Plánujeme z něj zásobovat naše prodejny v okolí tak, abychom našim zákazníkům nabízeli nejčerstvější produkty. Pro nás je v případě Velkého Beranova důležitá blízkost dálnice D1, k níž je také situováno. Nový obchvat pak vyloučil nákladní dopravu z obce a umožní zásobovat prodejny směrem naJihlavu a na jižní Moravu bez toho, aniž by doprava obyvatele sebemenším způsobem obtěžovala,“ popsal Tomáš Kubza, vedoucí logistiky společnosti PENNY.

Připravované logistické centrum by bylo jedním z nejmodernějších center v České republice navržené v souladu s okolím a přírodou. Bylo by citlivě zakomponováno do krajiny. Směrem k obci, která je vzdálena přibližně 700 metrů, je plánováno vybudování zeleného valu, vysázeno na něm má být na 2000 stromů, areál by byl vybaven retenční nádrží na dešťové vody a v jeho areálu by nalezli domov nejen včelí společenství, ale i draví ptáci.

Provoz v uvažovaném areálu

 • Počet zaměstnanců: zhruba 160
 • Počet pracovních směn: 2
 • Vjezd do areálu ve směru od dálnice D1
 • Nájezd prvních nákladních vozidel na směnu od 4.00
 • Nájezd posledních nákladních vozidel na konec směny do 22.00
 • Protihluková opatření se zeleným valem a výsadbou stromů
 • Parkování kamionů – pouze dočasné. Nepočítá se s odstavným parkovištěm pro přenocování řidičů
 • (tz)

Slovo ke dni

 • Auta zastavil čip

  Začnu svoji glosu otázkou: Jestlipak víte, která je nejdůležitější součást moderního automobilu? Ne, není to motor, převodovka ani volant. Je jím čip. Který, to mi poněkud uniká, nicméně kvůli němu stojí výroba vozidel po celém světě. Ztráty se počítají v tisících miliard korun, a to ještě nelze dohlédnout světla na konci tunelu. Naše „malá“ škodovka zastaví výrobu na týden, ostatní automobilky jsou na tom podobně, ne-li hůře. A proč chybí čipy, tedy nepostradatelná součást elektronických systémů vozu? Prý za to zas může covid a další překážky. Člověka napadá, že tohle v kapitalizmu není samo sebou a že za tím musí být nějaký záměr. Nedivte se, aut přibývá tolik, že už se ani nevejdou na silnice a víc stojí v kolonách a zácpách než jedou. A ta uhlíková stopa, škoda slov! Někdo upíná své naděje k elektromobilům. Možná, že opravdu...

  Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Říjen 2021

INZERCE

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

eon eg logo short  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

karabec 1 kopie

Malým a středním podnikům chybí strategie v oblasti ochrany duševního vlastnictví Pomůže dotační program COSME FUND? 13. září 2021

O ochraně duševního vlastnictví musí každý malý či střední podnik uvažovat především jako o investici. Měl by proto zahrnout do svých úvah celý proces existence MSP počínaje jeho založením přes rozvoj, včetně případné zahraniční expanze, až po jeho předání následovníkům nebo prodej třetím osobám. To platí i pro rodinné podniky.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE