INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 23. rokem

DSC 3280Pilotní projekt nového designového pojetí prodejen dokončilo v únoru maloobchodní Družstvo CBA CZ v Rapotíně nedaleko Šumperka. Do moderního vizuálního hávu, kterému dominují zářivé barvy, chce CBA do budoucna obléct všechny franšízové i vlastní nově budované prodejny. Jen letos plánuje takto modernizovat další tři provozovny, včetně té největší v Hradci Králové.

Družstvo CBA tak v únoru otevřelo v obci Rapotín poblíž Šumperka první prodejnu v novém designovém pojetí. „Hlavním rysem konceptu jsou zářivé barvy. Barevný déšť na výlohách nebo barevné menuboardy s vtipnými hláškami v bublinách, které slouží zákazníkům ke snadnější orientaci v prodejně a zároveň k pobavení,“ popsal klíčové prvky nového designu s názvem Flowline předseda Družstva CBA CZ Roman Mazák. S prostory prodejny je pak maximálně sladěn i personál. „Je vybaven oděvy, které barevně zapadají,“ doplnil.
Podle Romana Mazáka bylo cílem, aby prostory provozoven CBA vyhlížely nadčasově. „Od zákazníků máme zatím jen pozitivní reakce, dle jejich názoru prodejna vypadá nejen moderně, ale také vesele, čehož jsme se změnou designu snažili dosáhnout,“ řekl předseda Družstva CBA CZ. Kromě provozovny v Rapotíně plánuje družstvo tímto způsobem v letošním roce modernizovat ještě další tři prodejny, včetně té největší v Hradci Králové.
Novým designem by se měly pyšnit primárně franšízové prodejny, kterých má síť momentálně 22. Kromě nich by pak měly mít moderní vzhled i všechny provozovny, které CBA aktuálně staví. „Klíčem je zaměřovat se na ty prodejny, jež jsou něčím výjimečné. U těch, které stavíme, si hlídáme všechny potřebné standardy, franšízové provozovny mají zase záruku toho, že jsou po rekonstrukci. Zároveň jsou ekonomicky stabilní a mají vyšší tržby,“ sdělil Roman Mazák. Úplně nová je i zmíněná prodejna v Rapotíně, kterou obec postavila na místě dříve zbouraného obecního obchodu. Podle Mazáka tak mělo družstvo dostatek prostoru pro to, aby nový design dotáhlo, celý proces jeho vzniku trval zhruba rok. Instalace pak začala týden před samotným otevřením prodejny. Jako pilotní projekt pro nový design zvolilo Družstvo CBA CZ prodejnu v Rapotíně i kvůli krátké vzdálenosti od centrály v Šumperku. „Vše se tak mohlo řešit operativně a v rychlosti – stačilo sednout do auta a za deset minut byl člověk na místě,“ doplnil Roman Mazák.
Družstvo k takto razantní designové změně přistoupilo naposledy v roce 2014. Podle Romana Mazáka je zároveň do budoucna velmi reálné, že se do nových barev oblékne i část vozového parku. „Chceme takto proměnit i další propagační předměty, aktuálně se však zaměřujeme primárně na prodejny. Velkou výhodou nového designu je jeho všestranné použití, lze ho pohodlně aplikovat u libovolné velikosti oken dané provozovny, zároveň je možné ho využít na podklad prakticky jakékoliv barvy, oproti dosavadnímu řešení je to velký krok vpřed,“ uzavřel Roman Mazák.

(tz)

Slovo ke dni

  • Vláda chce znovu znárodňovat

    Mimořádná situace žádá mimořádné činy. Bezprecedentní zdražování základních životních potřeb a růst výrobních nákladů nemůže zůstat bez pozornosti a zásahu vládního kabinetu. Proslýchá se, že se chystá základní energetický tarif, jenž by snížil cenu elektřiny pro odběratele s nízkou spotřebou. K tomu by však stát potřeboval mít na dodavatele elektrického proudu potřebnou páku. Jenže největší z nich, polostátní ČEZ, má soukromé vlastníky, a tak si politici s ním nemohou dělat, co chtějí. Nabízí se tedy řešení na znárodnění společnosti, respektive na její rozdělení – na část v majetku státu a část privátní. Ano, je to řešení, i když přichází se zpožděním a jistě vyjde draho. Bude zřejmě třeba akcionáře vyplatit, a to v době, kdy jsou na burze akcie hodně vysoko. Nabízí se i otázka, zda bylo správné dát ze státních rukou také plynárenskou...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Květen 2022

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy eon eg logo short  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

judr karabec ip mediace

Proč IP mediátor naslouchá stranám 10. květen 2022

V minulém příspěvku jsme se seznámili s první fází mediace, ve které se IP mediátor stranám představí, vysvětlí jim proces IP mediace a roli, kterou v rámci mediace zastává. Současně se také domluví se stranami na základních pravidlech, která budou při mediaci dodržovat.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3