INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 22. rokem

suit 869380 1280Call to vote for the European elections. Touto výzvou k volbám do Evropského parlamentu se na více než milion svých členů obrátila evropská asociace manažerů CEC European Managers. Toto sdružení 17 národních asociací, včetně České manažerské asociace (ČMA), a 8 odvětvových konfederací, je vlivnou organizací a sociálním partnerem Evropské komise.

Výzva se obrací na všech 10 milionů evropských manažerů a dalších 38 milionů lidí v odborných profesích. Jedině společně mohou evropské země uniknout riziku bezvýznamnosti ve světě, upozorňuje. 

„Jednoznačně stojíme za výzvou CEC European Managers a její snahou podpořit strany, které prosazují zájmy evropských manažerů,“ uvedl Pavel Kafka, prezident České manažerské asociace, která byla 20. května přijata za plnohodnotného člena CEC European Managers. Tím byla završena dlouhodobá snaha o zapojení do evropských struktur s cílem prosazovat účinněji zájmy svých členů v rámci
Evropské unie.
Hlavními požadavky CEC European Managers vůči unijním institucím je zvyšování konkurenceschopnosti Evropy, což zahrnuje důraznější podporu zavádění nových technologií, omezení evropské byrokracie a přenesení větších rozhodovacích pravomocí na národní státy. V případě, že Evropa zásadně nezmění politiku posilování konkurenceschopnosti, do 10 let nebude konkurenceschopná vůči Asii a Americe, varuje asociace.
Současně chce silnou a jednotnou Evropu navenek, tedy v oblasti bezpečnosti, je například pro budování evropské armády, mezinárodního obchodu a smluv či regulace migrace. Jednoznačně podporuje volný trh.

Mezi členy CEC European Managers panuje přesvědčení, že nakonec nedojde k Brexitu a Británie setrvá v Evropské unii. Jasně se vyjadřuje za její setrvání v EU.

(tz)

Slovo ke dni

  • Biliony z klobouku

    Evropská unie i český stát hodlají podpořit ekonomiku, aby se rychle uzdravila po prodělané pandemii Covid-19. Nalijí do firem obrovské množství peněz a věří, že pacient bude po nemoci opět chlapík jako dřív. No počkejme si a uvidíme. Mě na tom nejvíc překvapilo, jak snadno se podařilo nalézt tisíce miliard korun, respektive eur. Žil jsem totiž dosud v přesvědčení, že peníze si musím zasloužit poctivou prací. I klasičtí ekonomové mě utvrzovali v tom, že žádný oběd není zadarmo. Protože na kouzla, skutečné zlaťáky vytažené z klobouku, už nevěřím, musím se ptát: Kdo tenhle hodokvas zaplatí? A mám takový nepříjemný pocit, že ti, kteří nás k prostřenému stolu pozvali, to nebudou.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Květen 2020

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtoczupv logo 56

Duševní vlastnictví

upv logo

Řízení kvality přináší prestiž nejen na mezinárodním poli 16. březen 2020

Úřad průmyslového vlastnictví dosáhl na poli řízení kvality vynikajících výsledků. Korunovány byly například loni oceněním Manažer kvality roku, jež loni udělila Česká společnost pro jakost Ing. Miroslavu Paclíkovi, Ph.D., řediteli odboru patentových informací a představiteli vedení pro integrovaný systém řízení ÚPV. Co všechno činnost související s kvalitou obnáší, jaký užitek Úřadu i jeho klientům dává a jakou inspiraci ostatním může poskytnout, o tom je následující rozhovor se jmenovanou osobností:

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma 30 let Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE