INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 21. rokem

suit 869380 1280Call to vote for the European elections. Touto výzvou k volbám do Evropského parlamentu se na více než milion svých členů obrátila evropská asociace manažerů CEC European Managers. Toto sdružení 17 národních asociací, včetně České manažerské asociace (ČMA), a 8 odvětvových konfederací, je vlivnou organizací a sociálním partnerem Evropské komise.

Výzva se obrací na všech 10 milionů evropských manažerů a dalších 38 milionů lidí v odborných profesích. Jedině společně mohou evropské země uniknout riziku bezvýznamnosti ve světě, upozorňuje. 

„Jednoznačně stojíme za výzvou CEC European Managers a její snahou podpořit strany, které prosazují zájmy evropských manažerů,“ uvedl Pavel Kafka, prezident České manažerské asociace, která byla 20. května přijata za plnohodnotného člena CEC European Managers. Tím byla završena dlouhodobá snaha o zapojení do evropských struktur s cílem prosazovat účinněji zájmy svých členů v rámci
Evropské unie.
Hlavními požadavky CEC European Managers vůči unijním institucím je zvyšování konkurenceschopnosti Evropy, což zahrnuje důraznější podporu zavádění nových technologií, omezení evropské byrokracie a přenesení větších rozhodovacích pravomocí na národní státy. V případě, že Evropa zásadně nezmění politiku posilování konkurenceschopnosti, do 10 let nebude konkurenceschopná vůči Asii a Americe, varuje asociace.
Současně chce silnou a jednotnou Evropu navenek, tedy v oblasti bezpečnosti, je například pro budování evropské armády, mezinárodního obchodu a smluv či regulace migrace. Jednoznačně podporuje volný trh.

Mezi členy CEC European Managers panuje přesvědčení, že nakonec nedojde k Brexitu a Británie setrvá v Evropské unii. Jasně se vyjadřuje za její setrvání v EU.

(tz)

Slovo ke dni

  • Retro je v módě

    Lidé rádi vzpomínají na “staré dobré časy”, protože jim připomínají dětství a mládí, dobu bezstrarostnosti. A vše, co tuhle životní etapu evokuje, jim připadá milé. Platí to také o výrobcích, které jsme kupovali před listopadem 1989. Prodejci si toho jsou dobře vědomi a umožňují návrat do minulosti právě prostřednictvím retro nabídek. Ani já neodolal a když Kaufland přišel s “esíčky”, koupil jsem si celou krabici. Před půl stoletím, když jsem se učil v Lomnici nad Popelkou, jsem je s chutí baštil. V místním závodě se totiž tyhle sušenky vyráběly a zlomky za zlomkovou cenu nabízela prodejna potravin na náměstí. Hned jsem se cítil na okamžik jako šestnáctiletý. Proto ať žijí vzpomínky a retro výrobky!

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Červenec 2019

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtocz

Duševní vlastnictví

upv logo

Nad přehledem vybraných elektronických služeb 2. červenec 2019

V minulém čísle jsem se na tomto místě pokusila popsat dvě nejdůležitější patentové databáze, které se českým uživatelům zdarma nabízejí na internetu. Dnes bych vám ráda přiblížila některé další informační zdroje a služby, které jsou vám v oblasti ochrany průmyslového vlastnictví online k dispozici.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma_web_iprosperita Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3

INZERCE