INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 21. rokem

 

Jste-li příznivci moderních přístupů v kvalitě a zlepšování, určitě vedete v patrnosti blížící se termín 11. a 12. listopadu, kdy v pražském kongresovém hotelu Clarion proběhne Mezinárodní konference s mottem Make Quality Great Again! Jde o tradiční, letos již 25. ročník konference zaměřené na aktuální otázky v oblasti kvality.

Jedním z hlavních řečníků prvního dne mezinárodní konference bude Frederick Martin ze společnosti Lockheed Martin. Ta je technologickou špičkou v oblasti letectví a kosmonautiky a vyrábí mimo jiné například stíhací letoun F-35. Pan Frederick Martin se v rámci svojí přednášky zaměří na řízení dodavatelů, uplatňované metody a strategii nulových vad v dodavatelském řetězci. Přednáška bude jistě inspirující nejen pro organizace působící v leteckém průmyslu, ale i pro všechny podniky, které řídí širokou škálu dodavatelů.

Další, z pohledu kvality významnou událostí, je skutečnost, že v říjnu na Fóru EFQM v Helsinkách bude představen aktualizovaný Model excelence EFQM 2020. EFQM si pro jeho revizi stanovilo nemalé cíle – chce, aby si zachoval svou komplexnost, ale zároveň neodrazoval svou složitostí, chce, aby jeho jazyku rozuměl každý bez ohledu na sektor, v jakém působí, chce, aby zohledňoval aktuální trendy, aby byl pomocníkem při ucházení se o externí uznání a současně i první volbou pro manažery, kteří hledají skutečně efektivní model každodenního řízení svých organizací.

A jaký bude nový Model EFQM uvnitř? Základní principy se rozhodně nezmění, nicméně bude zdůrazňovat některá témata, která organizace v současné době vnímají jako největší výzvy, např. rozvoj kultury lídršipu v organizacích, jejich schopnost využít příležitosti související s technologickým rozvojem, nové formy partnerství a spolupráce, začlenění inovací do jejich DNA (nikoli pouze do oddělení R&D) či skutečně odpovědný přístup ke společenské odpovědnosti. Podrobnosti k novému modelu nám na listopadové konferenci představí Pema Lama, která je Account Manager & Training Specialist v EFQM.
Díky dlouholeté spolupráci s českou automobilkou Škoda se mohou účastníci konference těšit i na osobní setkání s konceptem první elektrické škodovky. ŠKODA VISION iV je vizí čistě elektrického čtyřdveřového crossover-kupé, prvního vozu značky postaveného na modulární platformě pro elektromobily (MEB) koncernu Volkswagen. Robustní vzhled, dynamické linie a atletická karoserie v kombinaci s výjimečně prostorným interiérem nenechají nikoho na pochybách, že jde o vůz ŠKODA.

„Studie VISION iV je předzvěstí naší budoucí rodiny elektromobilů. Je emotivní a osobitá, ale přesto praktická. Zaměřili jsme se na aerodynamiku, sportovní dojem a dynamický vzhled, ale nezapomněli jsme ani na prostorný a uživatelsky přívětivý interiér, který je pro vozy ŠKODA typický,“ řekl o novém konceptu Oliver Stefani, šéfdesignér ŠKODA AUTO. Sériový vůz vycházející z této studie se začne vyrábět v ro-
ce 2020 a je na co se těšit!

Samozřejmě program konference nabízí mnohem více zajímavých témat, vystoupení, kulatých stolů, možností setkání i prezentací vystavovatelů. Více o konferenci najdete na qc2019.csq.cz. Těšíme se na setkání se všemi, kteří fandí rodině kvalitářů.

David Kubla,
manažer komunikace,
Česká společnost pro jakost

Slovo ke dni

  • Na Svatého Martina jen českou husičku

    K nejoblíbenějším svátkům se u nás zařadil den se čtyřmi jedničkami 11. 11., tedy jedenáctý listopad na Svatého Martina. Patron lidí laskavých, soucitných, s otevřeným srdcem a peněženkou, vyžaduje zvláštní sváteční jídlo. A tím je samozřejmě husa se zelím, knedlíkem zapíjená svatomartinským vínem. Češi by měli vědět, že udělají nejlépe, když si předem objednají drůbež u domácího chovatele, protože jen tak dostanou tu nejvyšší kvalitu. Ve velkých obchodech si mohou koupit mražený produkt, avšak ten už zdaleka není tak chutný. Jde o jakýsi „brojler“ ze zahraniční produkce, který navíc vyžaduje delší přípravu. A kupující by si měli dát pozor na tzv. „husokachnu“, protože s husou nemá nic společného. Jde o kachnu pižmovou, případně kříženou z kachnou pekingskou. Tak dobrou chuť!

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Listopad 2019

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtocz

Duševní vlastnictví

upv logo

Sto let pro ochranu nejlepších nápadů 15. říjen 2019

Sté výročí zřízení tehdejšího Patentního úřadu v Praze je příležitostí připomenout si nejen významná, ale i obtížná období oboru průmyslové vlastnictví i činnosti Úřadu průmyslového vlastnictví (ÚPV).

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma_web_iprosperita Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3

INZERCE