INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 21. rokem

 

Jste-li příznivci moderních přístupů v kvalitě a zlepšování, určitě vedete v patrnosti blížící se termín 11. a 12. listopadu, kdy v pražském kongresovém hotelu Clarion proběhne Mezinárodní konference s mottem Make Quality Great Again! Jde o tradiční, letos již 25. ročník konference zaměřené na aktuální otázky v oblasti kvality.

Jedním z hlavních řečníků prvního dne mezinárodní konference bude Frederick Martin ze společnosti Lockheed Martin. Ta je technologickou špičkou v oblasti letectví a kosmonautiky a vyrábí mimo jiné například stíhací letoun F-35. Pan Frederick Martin se v rámci svojí přednášky zaměří na řízení dodavatelů, uplatňované metody a strategii nulových vad v dodavatelském řetězci. Přednáška bude jistě inspirující nejen pro organizace působící v leteckém průmyslu, ale i pro všechny podniky, které řídí širokou škálu dodavatelů.

Další, z pohledu kvality významnou událostí, je skutečnost, že v říjnu na Fóru EFQM v Helsinkách bude představen aktualizovaný Model excelence EFQM 2020. EFQM si pro jeho revizi stanovilo nemalé cíle – chce, aby si zachoval svou komplexnost, ale zároveň neodrazoval svou složitostí, chce, aby jeho jazyku rozuměl každý bez ohledu na sektor, v jakém působí, chce, aby zohledňoval aktuální trendy, aby byl pomocníkem při ucházení se o externí uznání a současně i první volbou pro manažery, kteří hledají skutečně efektivní model každodenního řízení svých organizací.

A jaký bude nový Model EFQM uvnitř? Základní principy se rozhodně nezmění, nicméně bude zdůrazňovat některá témata, která organizace v současné době vnímají jako největší výzvy, např. rozvoj kultury lídršipu v organizacích, jejich schopnost využít příležitosti související s technologickým rozvojem, nové formy partnerství a spolupráce, začlenění inovací do jejich DNA (nikoli pouze do oddělení R&D) či skutečně odpovědný přístup ke společenské odpovědnosti. Podrobnosti k novému modelu nám na listopadové konferenci představí Pema Lama, která je Account Manager & Training Specialist v EFQM.
Díky dlouholeté spolupráci s českou automobilkou Škoda se mohou účastníci konference těšit i na osobní setkání s konceptem první elektrické škodovky. ŠKODA VISION iV je vizí čistě elektrického čtyřdveřového crossover-kupé, prvního vozu značky postaveného na modulární platformě pro elektromobily (MEB) koncernu Volkswagen. Robustní vzhled, dynamické linie a atletická karoserie v kombinaci s výjimečně prostorným interiérem nenechají nikoho na pochybách, že jde o vůz ŠKODA.

„Studie VISION iV je předzvěstí naší budoucí rodiny elektromobilů. Je emotivní a osobitá, ale přesto praktická. Zaměřili jsme se na aerodynamiku, sportovní dojem a dynamický vzhled, ale nezapomněli jsme ani na prostorný a uživatelsky přívětivý interiér, který je pro vozy ŠKODA typický,“ řekl o novém konceptu Oliver Stefani, šéfdesignér ŠKODA AUTO. Sériový vůz vycházející z této studie se začne vyrábět v ro-
ce 2020 a je na co se těšit!

Samozřejmě program konference nabízí mnohem více zajímavých témat, vystoupení, kulatých stolů, možností setkání i prezentací vystavovatelů. Více o konferenci najdete na qc2019.csq.cz. Těšíme se na setkání se všemi, kteří fandí rodině kvalitářů.

David Kubla,
manažer komunikace,
Česká společnost pro jakost

Slovo ke dni

  • Klimatický balíček přijde draho

    Spotřeba energie z obnovitelných zdrojů stoupne během příštích deseti let na 22 procent. Letos má dosáhnout 15,6 % z veškeré spotřebované energie. Pro někoho je tento cíl málo smělý. Jenže, jak uvedl ministr průmyslu a obchodu ČR Karel Havlíček, každé procento nad hodnotu 20 % si vyžádá podporu 30 miliard korun. Odhaduje se, že z veřejných prostředků půjde na obnovitelné zdroje až 900 miliard Kč. Mám v dobré paměti ujišťování ekologů, že postupně se náklady na „čistou“ energii budou snižovat, až budou srovnatelné s ostatními. Zatím to vypadá, že daňový poplatník, podnikatel i běžný spotřebitel, bude obnovitelné zdroje dotovat čím dál víc. A pak je tu druhý problém: Už dlouho víme, že obnovitelné zdroje, například používání řepky v dopravě, může být spíš na škodu než ve prospěch přírody i lidí.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Prosinec 2019

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtocz

Duševní vlastnictví

opa tent 1

Další podrobné informace o Evropském patentu 17. prosinec 2019

V listopadovém vydání Prosperity jsme vás zasvětili do evropského patentového systému. V tématu jsme se rozhodli pokračovat také v prosinci. Rádi bychom totiž vzbudili ještě větší zájem firem a organizací o řádnou ochranu duševního vlastnictví s tím, že je vhodné znát i náležité procesní postupy. Věřím, že pro všechny, kteří si pozorně přečetli článek předchozí, může být toto pokračování užitečné.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma_web_iprosperita Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3

INZERCE