INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 21. rokem

sm 1Oborová zdravotní pojišťovna zavedla nový příspěvek na nákup chytrých hodinek schopných zaznamenat EKG. Je první a jedinou zdravotní pojišťovnou v ČR, která takový příspěvek nabízí, a také je jednou z prvních na světě. OZP svým klientům umožňuje nechat si zdarma online vyhodnotit záznam EKG atestovaným kardiologem.

„Nositelná elektronika bude do několika let úplně běžnou součástí medicíny. Jsem rád, že Oborová zdravotní pojišťovna může rozšíření tohoto trendu hodně pomoci, protože přináší jasná pozitiva – po prvních třech měsících provozu systému se totiž potvrzuje, že EKG z hodinek může poskytnout život zachraňující informace,“ řekl Radovan Kouřil, generální ředitel OZP.

Pojišťovna se proto rozhodla, že bude svým klientům na pořízení hodinek schopných zaznamenat EKG přispívat. „Na českém trhu jsou v současné době takové hodinky dostupné jen jedny, a to Apple Watch 4 a 5; jejich aplikace v telefonu má navíc potřebnou certifikaci. Kromě příspěvku se nám navíc na tyto hodinky podařilo zajistit pro své klienty i sedmiprocentní slevu u partnerského prodejce iWant,“ upozornila obchodní ředitelka OZP Miloslava Lukešová a dodala, že OZP počítá s tím, že v budoucnosti se příspěvek vztáhne i na další obdobná zařízení, jak­mile budou běžně dostupná na českém trhu. Výše příspěvku na Apple Watch čtyřkové a pětkové řady je individuální. Záleží na aktuálním počtu bonusových kreditů každého klienta pojišťovny. Kredity OZP připisuje například za to, když klient zkontroluje svůj výpis zdravotní péče, za průběž­nou aktualizaci online zdravotního profilu klienta, za preventivní návštěvy u zubaře, za lehké sportování v akci www.kazdykrokpomaha.cz nebo například za darování krve.

Pomocí záznamu EKG z hodinek je možné zachytit zejména fibrilaci síní. Ta je poměrně rozšířenou chorobou, kterou je však v raném stádiu těžké odhalit při konvenčním vyšetření ať už u kardiologa, nebo i celodenním sledováním pomocí EKG Holteru. Zpočátku se totiž nemoc projevuje sporadicky a nemusí se v čase vyšetření objevit. Pokud však má klient na ruce chytré hodinky, které nosí i z jiných důvodů, než je jen ověření EKG, může záznam zapnout právě ve chvíli, kdy pociťuje obtíže. A pokud atestovaný kardiolog potvrdí možný problém, je možné chorobu začít řešit velmi brzy, ve stadiu, kdy je léčba ještě snazší, pro klienta přívětivější a také pro zdravotnický systém levnější.

Klienti si s OZP mohou nechat lékařem ověřit až pět zaznamenaných křivek EKG měsíčně. V rámci pilotního provozu systému náklady na vyšetření hradí MDT-Medical Data Transfer, Mezinárodní centrum pro telemedicínu a OZP pro ně poskytuje infrastrukturu v podobě své aplikace mVitakarta a asistenční služby Asistent zdraví.

(tz)

Ilustrace Pixabay.com

Slovo ke dni

  • Klimatický balíček přijde draho

    Spotřeba energie z obnovitelných zdrojů stoupne během příštích deseti let na 22 procent. Letos má dosáhnout 15,6 % z veškeré spotřebované energie. Pro někoho je tento cíl málo smělý. Jenže, jak uvedl ministr průmyslu a obchodu ČR Karel Havlíček, každé procento nad hodnotu 20 % si vyžádá podporu 30 miliard korun. Odhaduje se, že z veřejných prostředků půjde na obnovitelné zdroje až 900 miliard Kč. Mám v dobré paměti ujišťování ekologů, že postupně se náklady na „čistou“ energii budou snižovat, až budou srovnatelné s ostatními. Zatím to vypadá, že daňový poplatník, podnikatel i běžný spotřebitel, bude obnovitelné zdroje dotovat čím dál víc. A pak je tu druhý problém: Už dlouho víme, že obnovitelné zdroje, například používání řepky v dopravě, může být spíš na škodu než ve prospěch přírody i lidí.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Prosinec 2019

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtocz

Duševní vlastnictví

opa tent 1

Další podrobné informace o Evropském patentu 17. prosinec 2019

V listopadovém vydání Prosperity jsme vás zasvětili do evropského patentového systému. V tématu jsme se rozhodli pokračovat také v prosinci. Rádi bychom totiž vzbudili ještě větší zájem firem a organizací o řádnou ochranu duševního vlastnictví s tím, že je vhodné znát i náležité procesní postupy. Věřím, že pro všechny, kteří si pozorně přečetli článek předchozí, může být toto pokračování užitečné.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma_web_iprosperita Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3

INZERCE