INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 22. rokem

sm 1Oborová zdravotní pojišťovna zavedla nový příspěvek na nákup chytrých hodinek schopných zaznamenat EKG. Je první a jedinou zdravotní pojišťovnou v ČR, která takový příspěvek nabízí, a také je jednou z prvních na světě. OZP svým klientům umožňuje nechat si zdarma online vyhodnotit záznam EKG atestovaným kardiologem.

„Nositelná elektronika bude do několika let úplně běžnou součástí medicíny. Jsem rád, že Oborová zdravotní pojišťovna může rozšíření tohoto trendu hodně pomoci, protože přináší jasná pozitiva – po prvních třech měsících provozu systému se totiž potvrzuje, že EKG z hodinek může poskytnout život zachraňující informace,“ řekl Radovan Kouřil, generální ředitel OZP.

Pojišťovna se proto rozhodla, že bude svým klientům na pořízení hodinek schopných zaznamenat EKG přispívat. „Na českém trhu jsou v současné době takové hodinky dostupné jen jedny, a to Apple Watch 4 a 5; jejich aplikace v telefonu má navíc potřebnou certifikaci. Kromě příspěvku se nám navíc na tyto hodinky podařilo zajistit pro své klienty i sedmiprocentní slevu u partnerského prodejce iWant,“ upozornila obchodní ředitelka OZP Miloslava Lukešová a dodala, že OZP počítá s tím, že v budoucnosti se příspěvek vztáhne i na další obdobná zařízení, jak­mile budou běžně dostupná na českém trhu. Výše příspěvku na Apple Watch čtyřkové a pětkové řady je individuální. Záleží na aktuálním počtu bonusových kreditů každého klienta pojišťovny. Kredity OZP připisuje například za to, když klient zkontroluje svůj výpis zdravotní péče, za průběž­nou aktualizaci online zdravotního profilu klienta, za preventivní návštěvy u zubaře, za lehké sportování v akci www.kazdykrokpomaha.cz nebo například za darování krve.

Pomocí záznamu EKG z hodinek je možné zachytit zejména fibrilaci síní. Ta je poměrně rozšířenou chorobou, kterou je však v raném stádiu těžké odhalit při konvenčním vyšetření ať už u kardiologa, nebo i celodenním sledováním pomocí EKG Holteru. Zpočátku se totiž nemoc projevuje sporadicky a nemusí se v čase vyšetření objevit. Pokud však má klient na ruce chytré hodinky, které nosí i z jiných důvodů, než je jen ověření EKG, může záznam zapnout právě ve chvíli, kdy pociťuje obtíže. A pokud atestovaný kardiolog potvrdí možný problém, je možné chorobu začít řešit velmi brzy, ve stadiu, kdy je léčba ještě snazší, pro klienta přívětivější a také pro zdravotnický systém levnější.

Klienti si s OZP mohou nechat lékařem ověřit až pět zaznamenaných křivek EKG měsíčně. V rámci pilotního provozu systému náklady na vyšetření hradí MDT-Medical Data Transfer, Mezinárodní centrum pro telemedicínu a OZP pro ně poskytuje infrastrukturu v podobě své aplikace mVitakarta a asistenční služby Asistent zdraví.

(tz)

Ilustrace Pixabay.com

Slovo ke dni

  • Oteplování prospěje ekonomice

    Společnost Deloitte v ČR spočítala, že česká ekonomika na změně klimatu vydělá. V případě „nejteplejšího scénáře“ vzroste HDP na osobu kumulovaně do konce století až o čtvrtinu. Někdo na tom prodělá,  jiný vydělá. Profitovat z toho mají země, které hospodaří v chladnějších klimatických pásmech, naopak škody utrpí na jihu. Klesat budou například náklady na zimní období, a to zvláště na vytápění. To ostatně pociťujeme už řadu let, kdy se u nás topná sezona zkracuje a třeskuté mrazy bývají stále vzácnější. Na druhou stranu musíme se vyrovnat s tím, že dál porostou ceny energií v důsledku omezování uhlíkové stopy. Jak vidno, nic není ani černé ani bílé. Navíc nemůžeme si být jisti, že vlna globálního oteplování bude pokračovat tak, jak jsme si dnes naplánovali. Není vyloučeno, že dřív nebo později se trend zvrátí a my budeme bojovat s...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Září 2020

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtoczupv logo 56

Duševní vlastnictví

pat ochr

Patentová ochrana je předpokladem úspěchu inovační strategie 12. srpen 2020

V loňském roce slavil Úřad průmyslového vlastnictví 100 let od svého založení. Již před sto lety bylo průmyslníkům a výzkumu jasné, že bez právní ochrany nových řešení a bez nejnovějších technických informací nemůže jejich business prosperovat a prosadit se ve světové konkurenci.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma 30 let Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE