INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 22. rokem

14 UFfw2RCidvTechnowizz, projekt společnosti AGC Automotive Czech na podporu technického rozvoje středoškoláků, obsadil 2. místo mezi projekty pomáhajícími okolí v soutěži TOP Odpovědná firma 2020.

AGC Automotive Czech tak získala titul TOP Odpovědná firma podporující okolí. Technowizz si klade za cíl přitáhnout k technice talentované mladé studenty, kteří se v rámci soutěže podílejí na řešení reálných úkolů z provozu firmy. Největší výrobce autoskel v Česku soutěž podporuje stovkami tisíc korun ročně již několik let. V roce 2018 získala firma AGC Automotive Czech ve stejné soutěži ocenění za Help linku, která podporuje zaměstnance v tíživých situacích.

První místo v kategorii firem podporujících okolí získala společnost GZ Media za projekt Kroužky Robotika je hra. Na třetím místě za AGC Automotive Czech se umístila společnost ŠKODA AUTO za projekt Nadační fond ŠKODA AUTO – partnerství pro rozvoj regionu.

Luděk Steklý, člen představenstva AGC Automotive Czech: „Výroba špičkových autoskel stojí a padá s kvalitními technicky vzdělanými lidmi. Roboti mohou část monotónních činností nahradit, ale nikdy nenahradí kreativní technické myšlení. Snažíme se soutěží Technowizz dlouhodobě tyto schopnosti a dovednosti v mladých lidech probudit a rozvíjet. Jsem rád, že se nám dostalo uznání i od odborníků v oblasti společenské odpovědnosti. Věřím, že i přes těžké období, kterým celý automobilový průmysl prochází, budeme i nadále moci přinášet výzvy pro mladé technicky nadané studenty.“

Soutěž Technowizz firma AGC Automotive Czech poprvé vyhlásila v roce 2016 a organizačně přitom spolupracuje s Ústeckou komunitní nadací. Partnery soutěže jsou také Technická univerzita v Liberci a Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. Soutěž oslovuje technické střední školy nejen z Ústeckého, ale také Libereckého a Středočeského kraje. Úkolem studentů je ve tříčlenných týmech a s pomocí svého pedagoga navrhnout řešení konkrétního problému, se kterým se výrobce autoskel potýká. Své řešení pak tým studentů prezentuje manažerům AGC Automotive Czech. Vhodné řešení se pak implementuje do výroby.

(tz)


TOP Odpovědná firma je jednou z nejprestižnějších soutěží svého druhu v zemi. Posuzuje firmy v zemi z pohledu udržitelnosti a společenské odpovědnosti. Jde o jediný rating svého druhu v ČR. Je určený firmám všech velikostí a oboru působení. 55 nezávislých porotců z akademické sféry, médií, neziskového i komerčního sektoru, ale i z řad významných osobností, které se aktivně podílejí na rozvoji kultury podnikání v ČR, vybíralo z více než 60 společností a 125 strategií a projektů ty, které jsou svým přístupem k tématům odpovědnosti a udržitelnosti výjimečné.

Slovo ke dni

  • Porážíme Japonsko

    Češi trpí komplexem malosti. A proto každá zpráva, že jsme v něčem před giganty, potěší. Teď jsem si s gustem přečetl informaci, že jsme se zařadili do první třicítky zemí v online podnikání. Za námi se octly takové státy jako Itálie nebo Japonsko. Hodnotil se počet uživatelů internetu a vyspělost logistických služeb. Sám vím, jak úspěšně si vede například Zásilkovna, která velmi rychle expanduje nejen v ČR, ale i okolních státech. Už delší dobu je známo, že patříme k nejlepším na světě v užívání bezkontaktních plateb. A našlo by se toho víc, co povzbudí naši národní hrdost. Jak známo, mezi Goliáši není malý David bez šance, jak se píše v Bibli a jak jsme se o tom v historii mnohkrát přesvědčili.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Leden 2021

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOB tsoft   EON EG 2017 107  icom
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví

PSC 0175

Češi budou nové věci vymýšlet stále 5. říjen 2020

Josef KratochvílJe obdivuhodné, kolik českých firem, vysokých škol, výzkumných organizací a dalších subjektů v uplynulém půlroce nacházelo nová řešení pro to, aby mohly existovat dál, rozvíjet výrobu a služby. Nabízet trhu to, co nejvíce potřebuje. Vznikly nové produkty, zrodily se ojedinělé postupy práce, ke slovu se dostaly špičkové technologie i efektivnější organizace procesů. Znamená to, že potenciál tvořivosti nabral na obrátkách, aktivoval se.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma 30 let Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE