INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 23. rokem
Tři tisíce lidí z celého světa noc co noc budilo své partnery, rodiny, spolubydlící. Tři tisíce lidí trápila ronchopatie – česky chrápání, nepříjemná obtíž a v kombinaci se zástavami dechu nebezpečná nemoc. Tři tisíce lidí už ale nechrápe! Během deseti let je všechny tohoto nepříjemného problému zbavil specialista ORL MUDr. Tomáš Moravec v Asklepionu!

Již deset let provádí Asklepion – Klinika a institut estetické medicíny poměrně jednoduchý, ale velice účinný zákrok speciální laserovou diodou, který nejen že dokáže odstranit chrápání, ale také pomůže od chronické rýmy či nosních polypů.

Před deseti lety, než toto ošetření Asklepion v Čechách zavedl, bylo možné si od chrápání ulevit pouze speciálními „rovnátky", která přidržovala povolené měkké patro. Nyní se problém řeší ambulantně, během 15 minut – po vstupním ORL vyšetření se ihned přistoupí k zákroku, který je jen trochu nepříjemný. Následuje po něm hojení bolestivé asi jako angína. Celé 2/3 ošetřených klientů je s výsledkem zcela spokojeno, u dalších 20 % tento problém významně ustoupil.

V Asklepionu nabízí klientům laserovou operaci chrápání, odborně zvanou LAUPP (laserem asistovaná uvulopalotoplastika) se zárukou vysoké odbornosti a zodpovědnosti. Zákrok je ambulantní, může se provést ihned po vstupní konzultaci a klient poté odchází domů. Při zákroku lékař pomocí laserového paprsku upraví tvar měkkého patra a případně i krčního čípku. Pokud se požadovaný výsledek nedostaví napoprvé, lze zákrok opakovat, za což se již neplatí.

Lékařské studie dokázaly, že chrápající osoby častěji trpí vysokým krevním tlakem, ischemickou chorobou srdeční, srdeční arytmií a cévními mozkovými příhodami. Opravdu vážné je chrápání, kdy se jeho pravidelný rytmus střídá s dlouhými chvílemi ticha (od vteřin po minuty), během nichž spící člověk nedýchá – tzv. apnoickými pauzami. Tento syndrom spánkové apnoe je způsoben stoupajícím odporem v horních cestách dýchacích až jejich přechodnou uzavření, při kterém je proudění vzduchu silně omezeno. „Syndrom spánkové apnoe má i další závažné zdravotní následky než již výše zmíněné – důsledkem jsou například pravidelné ranní bolesti hlavy, pocity nevyspání, neúměrná potřeba spánku během dne, poruchy paměti, poruchy erekce a další potíže," doplnil MUDr. Tomáš Moravec ne proto, aby „strašil" pacienty, nýbrž proto, aby upozornil na další souvislosti projevu, který je často nejen terčem nejrůznějších vtipů a poznámek, ale i na to, co laik netuší. Chrápání je společensky obtížně akceptovatelné, z hlediska zdravotního by však mělo být pro mnohé lidi varováním.

(tz)

Slovo ke dni

  • Stravenkový paušál uspěl

    Jedna z nejvíce kontroverzních věcí, které hýbaly podnikatelskou věřejností, bylo zavedení stravenkového paušálu, tedy rozšíření možností v poskytování obědů zaměstnancům. Proti byly vydavatelé stravenek a odbory. Argumentovalo se rozbitím osvědčeného systému, který léty prokázal své kvality. Příznivci paušálu poukazovali na to, že změna poskytuje více možností, zjednoduší administrativu a skoncuje s vysokými provizemi. Po dvou letech fungování se ukazuje, že čtyři z deseti firem dávají přednost stravenkovému paušálu. Zejména vyhovuje malým a středním zaměstnavatelům. Ti velcí mohou poskytnout občerstvení ve vlastních podnikových jídelnách. Ale nestalo se, že by lidé v práci přestali obědvat a raději získané finanční prostředky vydali za něco jiného. Myslím, že nynější praxe, i když možná do značné míry ovlivněná pandemií koronaviru, prokázala...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Červen 2021

INZERCE

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

eon eg logo short  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví

14 Karabec

Jak je to s promlčecí lhůtou při mimosoudním řešení sporů 3. květen 2021

Ve srovnání se zahraničím se alternativní metody řešení sporů (ADR) v České republice používají v oblasti ochrany duševního vlastnictví nedostatečně. S tím souvisí i nedostatek mediátorů odborně připravených vést mediační spory v této specifické oblasti práva. Mediace má přitom nezastupitelnou úlohu zejména v případech, kdy strany nejsou schopny vyjednávat, jejich vzájemné vztahy jsou vyhrocené, soudní řešení nemusí přinést očekávaný výsledek, v dané věci je nejednoznačný výklad práva, hrozí vysoké náklady na vedení sporu, existuje časová či ekonomická tíseň stran nebo spor je příliš komplexní.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE