INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem
Tři tisíce lidí z celého světa noc co noc budilo své partnery, rodiny, spolubydlící. Tři tisíce lidí trápila ronchopatie – česky chrápání, nepříjemná obtíž a v kombinaci se zástavami dechu nebezpečná nemoc. Tři tisíce lidí už ale nechrápe! Během deseti let je všechny tohoto nepříjemného problému zbavil specialista ORL MUDr. Tomáš Moravec v Asklepionu!

Již deset let provádí Asklepion – Klinika a institut estetické medicíny poměrně jednoduchý, ale velice účinný zákrok speciální laserovou diodou, který nejen že dokáže odstranit chrápání, ale také pomůže od chronické rýmy či nosních polypů.

Před deseti lety, než toto ošetření Asklepion v Čechách zavedl, bylo možné si od chrápání ulevit pouze speciálními „rovnátky", která přidržovala povolené měkké patro. Nyní se problém řeší ambulantně, během 15 minut – po vstupním ORL vyšetření se ihned přistoupí k zákroku, který je jen trochu nepříjemný. Následuje po něm hojení bolestivé asi jako angína. Celé 2/3 ošetřených klientů je s výsledkem zcela spokojeno, u dalších 20 % tento problém významně ustoupil.

V Asklepionu nabízí klientům laserovou operaci chrápání, odborně zvanou LAUPP (laserem asistovaná uvulopalotoplastika) se zárukou vysoké odbornosti a zodpovědnosti. Zákrok je ambulantní, může se provést ihned po vstupní konzultaci a klient poté odchází domů. Při zákroku lékař pomocí laserového paprsku upraví tvar měkkého patra a případně i krčního čípku. Pokud se požadovaný výsledek nedostaví napoprvé, lze zákrok opakovat, za což se již neplatí.

Lékařské studie dokázaly, že chrápající osoby častěji trpí vysokým krevním tlakem, ischemickou chorobou srdeční, srdeční arytmií a cévními mozkovými příhodami. Opravdu vážné je chrápání, kdy se jeho pravidelný rytmus střídá s dlouhými chvílemi ticha (od vteřin po minuty), během nichž spící člověk nedýchá – tzv. apnoickými pauzami. Tento syndrom spánkové apnoe je způsoben stoupajícím odporem v horních cestách dýchacích až jejich přechodnou uzavření, při kterém je proudění vzduchu silně omezeno. „Syndrom spánkové apnoe má i další závažné zdravotní následky než již výše zmíněné – důsledkem jsou například pravidelné ranní bolesti hlavy, pocity nevyspání, neúměrná potřeba spánku během dne, poruchy paměti, poruchy erekce a další potíže," doplnil MUDr. Tomáš Moravec ne proto, aby „strašil" pacienty, nýbrž proto, aby upozornil na další souvislosti projevu, který je často nejen terčem nejrůznějších vtipů a poznámek, ale i na to, co laik netuší. Chrápání je společensky obtížně akceptovatelné, z hlediska zdravotního by však mělo být pro mnohé lidi varováním.

(tz)

Slovo ke dni

  • Obrat k přirozené stravě nebo zdravému selskému rozumu?

    Není to tak dávno, co vyšla souhrnná zpráva pod hlavičkou OSN upozorňující na nebezpečí vysoce zpracovaných potravin. A čím že jsou nebezpečné? Mají souvislost s výskytem a rozvojem některých chorob včetně těch obávaných civilizačních a duševních. O posledně jmenovaných se dokonce hovoří čím dál častěji jako o epidemii. Není se co divit. Evoluce člověku trvala léta. Jak by mohlo být lidské zažívání zvyklé na látky nebo technologické zpracování surovin, které není starší než století? Zažili jsme boom ztužených tuků, tuků na smažení, průmyslových cukrovinek obohacených o kukuřičný sirup, glukózovo-fruktózový sirup, modifikované škroby, emulgátory, sladidla, přídavky mléčných bílkovin, hrachového proteinu…Ve výčtu by se dalo pokračovat. Otázka tedy zní, když je možné restrikcemi potírat kde co, nebylo by nasnadě také něco zvýhodnit? Třeba...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Duben 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3