INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 22. rokem

B12T9499František BoudnýBýt dobrým vedoucím vyžaduje kombinaci mnoha vlastností, které jsou často v protikladu. Jak by měl vypadat ideální lídr pracovního týmu, nedávno mapovala anketa, kterou uskutečnila personální agentura Předvýběr.CZ s.r.o. mezi zájemci o práci. Asi nepřekvapí, že dobrý šéf by měl především umět motivovat. Avšak nejen to uvedl v našem rozhovoru ředitel personálky František Boudný.

Předvýběr.CZ je česká personální společnost, která působí na trhu od roku 2008. Zaměřuje se na předvýběr vhodných kandidátů, kdy oslovuje uchazeče přes online pracovní portály, online databáze a rozsáhlou interní databázi kontaktů. O kvalitní vyhledávání a relevantnost kandidátů se stará 30 zaměstnanců pracujících v pražské centrále a v regionálních kancelářích na Vysočině, v Brně a Ostravě. Předvýběr.CZ je partnerem klubu Technology Florbal Mladá Boleslav, fotbalového klubu FC Vysočina Jihlava a podporuje činnost Nadačního fondu Toník. Jako partner Hráčské fotbalové unie pomáhá profesionálním sportovcům se začleněním do běžného života po ukončení kariéry.

Pravidlo číslo jedna pro vedoucího týmu tedy zní?

Jednoznačně schopnost motivovat své podřízené. Tato schopnost je důležitá pro 85 % účastníků průzkumu.

Které další vlastnosti zaměstnanci u šéfů oceňují?

Pro osm z deseti lidí je stejně důležité na misce vah odbornost šéfa a schopnost budit respekt. 70 % lidí si cení empatie.

Jsou lepšími vedoucími muži, nebo ženy?

Pro tři čtvrtiny lidí to není důležité. Ve zbývající čtvrtině je ale čtyřikrát víc zastánců názoru, že lepším šéfem je muž.

Jak lidé se svými šéfy vycházejí?

Každý druhý zaměstnanec považuje svůj vztah se šéfem za dobrý. Třetina dokonce vnímá svého nadřízeného za kamaráda. A třetina lidí se svým vedoucím běžně probírá nejenom pracovní výsledky a plány, ale i osobní záležitosti.

Kamarádství, ale zároveň vyžadovat splnění úkolu, to nejde vždycky dohromady. Proč je tak těžké být dobrým šéfem?

Řekl bych, že šéf musí umět dobře porozumět svým lidem, ocenit jejich schopnosti a eliminovat slabé stránky. Avšak přitom zachovávat určitou diskrétnost. Na jedné straně zaměstnanci chtějí, aby se o ně vedoucí zajímal. Na druhé by jim vadilo, aby ve vztazích zacházel příliš daleko, aby se k nim stavěl až příliš osobně. Vztah šéfa a zaměstnance musí také být založený na oboustranné důvěře. Znalost některých osobních informací často může pomoct manažerovi, aby svým lidem vytvořil lepší pracovní podmínky.

Co nejčastěji lidé nechtějí, aby se o nich vedoucí dozvěděl?

Asi nepřekvapí, že jsou to názory na politiku a společnost. Za citlivé lidé považují také informace o svých majetkových poměrech a zdravotním stavu.

A co si naopak přejeme, aby o nás šéf věděl?

Úplně nejvíc chceme, aby nadřízený chápal naše představy o další kariéře. Měl by také vědět, kdy slavíme narozeniny. O tom, že vztah nadřízený – podřízený není tak neosobní, svědčí i to, že každý druhý zaměstnanec si přeje, aby šéf věděl, co ho trápí a z čeho má radost.

za rozhovor poděkoval Pavel Kačer

Slovo ke dni

  • Oteplování prospěje ekonomice

    Společnost Deloitte v ČR spočítala, že česká ekonomika na změně klimatu vydělá. V případě „nejteplejšího scénáře“ vzroste HDP na osobu kumulovaně do konce století až o čtvrtinu. Někdo na tom prodělá,  jiný vydělá. Profitovat z toho mají země, které hospodaří v chladnějších klimatických pásmech, naopak škody utrpí na jihu. Klesat budou například náklady na zimní období, a to zvláště na vytápění. To ostatně pociťujeme už řadu let, kdy se u nás topná sezona zkracuje a třeskuté mrazy bývají stále vzácnější. Na druhou stranu musíme se vyrovnat s tím, že dál porostou ceny energií v důsledku omezování uhlíkové stopy. Jak vidno, nic není ani černé ani bílé. Navíc nemůžeme si být jisti, že vlna globálního oteplování bude pokračovat tak, jak jsme si dnes naplánovali. Není vyloučeno, že dřív nebo později se trend zvrátí a my budeme bojovat s...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Září 2020

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtoczupv logo 56

Duševní vlastnictví

pat ochr

Patentová ochrana je předpokladem úspěchu inovační strategie 12. srpen 2020

V loňském roce slavil Úřad průmyslového vlastnictví 100 let od svého založení. Již před sto lety bylo průmyslníkům a výzkumu jasné, že bez právní ochrany nových řešení a bez nejnovějších technických informací nemůže jejich business prosperovat a prosadit se ve světové konkurenci.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma 30 let Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE