INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 23. rokem

20210222 110420Aby fungovaly určité procesy ekonomiky, je k tomu nutná také administrativa. Ta se neobejde bez důležitého pomocníka, a tím je stále papír, nebo lépe, výrobky z papíru. Třeba tiskopisy nebo kotoučky do pokladen. Řeknete si, jaká samozřejmost, cožpak ona potřebuje zvláštní pozornost? Odpověď je jasná: ano, potřebuje. Ve společnosti KRPA FORM, a.s., je jedním z významných měřítek i dokladem kvality značka Czech Made. Hovořili jsme o tom s Tomášem Bártou, výkonným ředitelem:

Jak se daří dostát tradici prvotřídní kvality i v dnešním vysoce konkurenčním prostředí?

Prioritou naší firmy je spokojenost zákazníků, které KRPA FORM dosahuje především kvalitou nabízených produktů a služeb. Kvalitu produkce potvrzuje také dlouhodobé držení prestižní značky Czech Made. Pro následující roky plánujeme další rozvoj, a to zejména v rozšíření výroby papírových sáčků a další modernizaci provozu výroby pokladních kotoučků a tiskopisů. V roce 2020 byla zahájena rozsáhlá revitalizace celého provozu v Dolní Branné, která zahrnuje výstavbu nových výrobních, skladových, administrativních a expedičních prostor.
Snažíme se o vyvážené zákaznické portfolio tak, abychom měli klienty jak v řadách velkoobchodů, řetězců, ale i koncových spotřebitelů. Bez náležité pozornosti kvalitě ve všech fázích produkce by to nešlo. To máme den co den na paměti.

Co to v praxi znamená?

Je to velký závazek na udržení pomyslné laťky, který začíná výběrem jakostních vstupních surovin, jež jsou průběžně testovány, měřeny, nebo v našich laboratořích zkoumány, zda se shodují s technickými listy/parametry našich dodavatelů. Samotný proces výroby probíhá na automatických nebo poloautomatických linkách, které jsou obsluhovány našimi zkušenými zaměstnanci. Ti procházejí pravidelnými školeními výrobců našich strojů, tak našimi vedoucími jednotlivých výrob, kteří jsou velkými odborníky ve svých profesích. O kvalitu pečují zaměstnanci kontroly výroby, kteří prověřují výrobky na začátku, v průběhu a na konci výrobního procesu tak, abychom minimalizovali riziko expedice vadného produktu.

Zmínil jste značku Czech Made. KRPA FORM je jejím dlouholetým držitelem. Jak právě ona pomáhá a jaký je pro vás její hlavní přínos?

Hlavním benefitem je pro nás možnost odlišit se od výrobků, které jsou na náš trh dováženy ze zahraničí. Zákazník má možnost si vyžádat tyto produkty od českého výrobce, potažmo svého obchodního partnera ať z řad velkoobchodů, papírnictví, či jiného obchodního zdroje. Zboží označeno logem Cech Made je vyráběno v ČR a podléhá pravidelným kontrolám a ověřování kvality nejen výrobně, ale i od našich zákazníků a koncových spotřebitelů. Jsem rád za nové hodnoticí postupy, kdy zákazníci vyplňují dotazníky online a zasílají je přímo do České společnosti pro jakost.
Hlavním přínosem je možnost prezentace pod tímto logem v katalozích našich obchodních partnerů a přímo na spotřebních baleních našich výrobků. Každý spotřebitel má takto možnost upřednostnit českého výrobce.

Značkou Czech Made jsou oceněny vaše tiskopisy. Jak široký sortiment v této oblasti vyrábíte?

Když se řekne slovo tiskopis, většina lidí, kteří nejsou z oboru, si vybaví předtištěné bloky, například je to kniha jízd, kterou mají všechna služební vozidla. Ano, tyto tiskopisy děláme také, ale sortiment je podstatně širší. Patří sem mimo již zmiňované bloky všech různých formátů, kopií, všechny druhy tabelačních papírů jak bianko, tak potištěné dle přání zákazníků, faktury, dodací listy, výpisy, CMR, pokladní doklady a další formuláře, které je nutno rychle a průkazně vyplnit. Různé druhy speciálních tiskopisů, jako jsou mzdové obálky, tiskopisy s integrovanou kartou, poštovní poukázky, složenky, tiskopisy s ochrannými prvky, vstupenky, direct mailing, číslování, personifikace, regálové etikety atd. Výrobní portfolio tiskopisů je opravdu velmi rozmanité. Každý zákazník si u nás vybere.

Rovněž další významná část vašeho sortimentu, kotoučky, se mohou pyšnit uvedenou značkou...

Kotoučky se dělí do několika málo skupin. Pokladní neboli ofsetové kotoučky, kotoučky s kopií neboli dvouvrstvé kotoučky a kotoučky TERMO, které jsou dnes hlavním výrobním a prodejním objemem. Jsme přímý výrobce čes­kých kotoučků a jsme schopni vyrobit jakýkoli druh, a to podle přání zákazníka. Šíře, návin, dutinka, způsob balení, vlastní potisk, ochranné prvky, papír různých gramáží na základě tržních požadavků a podle specifikace našich odběratelů.
Do této oblasti by si zasloužily zařadit i plotterové role, které sice nejsou klasickými kotoučky, ale role pro velkoformátové tisky do plotrů a kopírek. Papír je vhodný pro černobílý i barevný velkoformátový tisk s inkjetovou i laserovou technologií tisku. Kvalitní papír zaručí, že všechny vytištěné linie budou ostré a naprosto přesné. Plotterové role vyrábíme ve standardních formátech od šíře 297 mm do 914 mm s průměrem dutinky 50 nebo 76 mm. Na zakázku dodáme atypické formáty plotterových rolí.
Ke kotoučkům snad jen ještě to, že nyní je EET zrušeno, obchody, restaurace, bary atd. jsou zavřené a tento produkt zažívá největší útlum, co pamatujeme. Věříme ale, že se ekonomika zase dostane do normálních kolejí a kotoučky najdou své uplatnění zase ve větším měřítku. A jak to souvisí s Czech Madem? Od doby, kdy EET u nás existuje, se do ČR začalo vozit více kotoučků ze zahraničí, a to přetrvává. I z tohoto důvodu chceme více zdůrazňovat význam kvalitní české produkce, a Czech Made je k tomu vynikající nástroj.

A chystáte novinky?

Připravujeme jich rovnou několik. Tou největší je pro nás kompletní revitalizace celého závodu KRPA FORM v Dolní Branné. Tu jsme zahájili v roce 2020 kompletní přestavbou stávajících prostor. Naši zaměstnanci mají zcela nové zázemí – sociální zařízení, šatny, kancelářské prostory. V průběhu roku bude probíhat výstavba nové výrobní, expediční a skladové haly. Na přelomu měsíců září a říjen bude docházet k sestěhování části provozu, kterou máme v prostorách papírny v Hostinném. Touto akcí budeme mít všechnu výrobu, expedici, sklady a zaměstnance v jednom provozu. Celá tato výstavba a centralizace by měla být hotova do konce tohoto roku.
Dále rozšíříme výrobní provoz papírových sáčků o další stroj, tedy spíše o další kompletní výrobní linku. Naší specialitou je výroba nepromastitelných sáčků. Nepromastitelné fastfoodové sáčky jsou speciálně vyvinuty pro balení teplého rychlého občerstvení, jako jsou hranolky, hamburgery, kebaby, párky v rohlíku, fornetti, koblížky a další potraviny s vysokým obsahem tuku. Fastfoodové sáčky KRPA FORM jsou zhotoveny z prémiového nepromastitelného papíru, který je certifikovaný pro styk s potravinami a má garantovaný stupeň nepromastitelnosti. Struktura nepromastitelného papíru brání průniku tuků skrz obal, a zabraňuje tak tvorbě nevzhledných mastných skvrn na povrchu sáčku. Nepromastitelné fastfoodové sáčky tak chrání nejen vaši reklamu natištěnou na sáčku, ale především vaše zákazníky, kteří si tak mohou své jídlo vychutnat bez obav ze znečištění mastnotami.
Další významnou komoditou jsou sáčky na pečivo s okénkem i bez okénka. Vše jsme schopni vyrábět jak v nepotištěné, tak i potištěné produkci a dle přání zákazníků.

připravil David Kubla

Slovo ke dni

  • Pošta na kolečkách

    Vzpomínáte na pojízdné prodejny? Umožňovaly venkovu přiblížit se městu, jak znělo jedno ze socialistických hesel. Ale taková služba přežívala i do dnešních dnů. K nám každý týden zavítal se svým krámkem na kolách řezník Franta. Zájem byl velký, avšak s tím, jak začal v centru obce prosperovat obchod vedený vietnamskou rodinou, už se Fandovi tak nedařilo a přestal zajíždět. Nicméně v nedaleké vesnici to nevzdal. Česká pošta musí hlídat náklady na provoz, zároveň udržet obslužnost celé republiky. Zkouší teď na jihu Čech nabídnout své služby z pojízdného úřadu. Zatím jen na měsíc. Tento jistě zajímavý experiment může mít úspěch, ale čtyři týdny je krátká doba na to, aby si místní lidé zvykli. Navíc rozsah poskytované služby je omezený. Praxe ukáže, zda nápad z minulosti může zajistit pošťákům i slušnou budoucnost.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Duben 2021

INZERCE

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

eon eg logo short  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví

2 karabec

Představujeme IP mediační centrum Praha 23. únor 2021

Cílem tohoto příspěvku je představit nově založené IP mediační centrum Praha, zapsaný ústav, jehož zakladatelem je společnost JUDr. David Karabec, s.r.o., která je specializovanou konzultační, poradenskou a vzdělávací společností se zaměřením na ochranu autorských a průmyslových práv, know-how, obchodní tajemství, licence, nekalou soutěž a franchising.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE