INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 20. rokem

Knaisl svetlejsiDaniel Knaisl Máme-li věřit vizionářům, obejdou se v budoucnu nejen výrobní obory, ale i služby bez zaměstnanců. Lépe řečeno, ne úplně, ale z velké části. To musí znít českým firmám jako rajská hudba. Jejich největší bolestí jsou dnes totiž chybějící lidé. Logistika netvoří žádnou výjimku. Čím žije dnes a kam směřuje, o tom jsme hovořili s jednatelem skupiny Geis Danielem Knaislem.

Jaká nejčastější úskalí čekají na zasilatelské služby? Bývá čas dodání a vzdálenost tím, co dělá největší problém?

Čas dodání ani vzdálenosti nejsou tím, co zasílatele trápí. To, co nám aktuálně komplikuje naše služby, je fatální nedostatek lidí na trhu práce a s tím spojený nárůst mzdových nákladů. Týká se to hlavně řidičů a skladníků. To vše vede k tomu, že ceny našich služeb rostou.

Stále hlasitěji a častěji se hovoří o tom, že průmysl 4.0 bude klást vyšší, a především jiné nároky na lidi, výroby i služby. Ale digitální ekonomika, robotizace a umělá inteligence mohou nabídnout i nové řešení problémů, třeba právě se zaměstnanci. Připravujete se v GEIS na to, co nás všechny čeká v už nepříliš vzdálené budoucnosti?

Ano, samozřejmě. Skupina Geis investuje do rozvoje svých technologií průběžně nemalé částky. Vývoj určitě směřuje k automatizaci. Jsme v období další „průmyslové revoluce“, a změny tedy přicházejí. Základ vidím v dobrém a funkčním řešení IT, rozvoji aplikací a masivnějším nasazování moderních technologií v rámci všech logistických, hlavně skladových procesů. My sami automatizaci podporujeme a byli jsme již v roce 2005 jedna z prvních balíkových služeb, která i přes tehdy relativně levnou a dostupnou pracovní sílu investovala do plně automatizovaného centrálního překladiště a nešli jsme levnější cestou ručního třídění. Před pár měsíci jsme otevřeli zcela nové a opět plně automatické centrální třídicí balíkové centrum v Modleticích u Prahy. Ačkoliv je investice do automatizace vysoká, v dnešní době je to nejlepší cesta, jak být efektivní a jak zajistit spolehlivé fungování s menším počtem zaměstnanců.

Blíží se Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně. Jak velkou a významnou skupinu představují pro GEIS strojírenské firmy?

Strojírenské firmy patří mezi naše významné klienty, hlavně v oblasti paletové, celovozové, letecké a námořní přepravy. Náhradní díly, ale i některé hotové výrobky vozíme však i naší balíkovou službou. Pro mnoho nejvýznamnějších strojírenských firem zajišťujeme i logistické projekty s plným outsourcingem, od skladování a distribuce jednotlivých komponentů k výrobním linkám v režimu just-in-time, odběru hotových produktů přímo z výroby, jejich skladování, vychystávání objednávek a jejich bezpečné certifikované balení, i pro námořní přepravu.

připravil Pavel Kačer

Slovo ke dni

  • Slevy na dopravu zůstanou

    Vláda zjišťuje, že přicházejí horší časy a místo rozdávání je třeba šetřit. Nic proti tomu, odpovědný hospodář se vždy natáhne tak, jak mu, podle starého českého přísloví, stačí postel. A my teď můžeme sledovat, kdo si utáhne opasek víc a kdo míň, případně vůbec. Ministryně práce a sociálních věcí, sociální demokratka Jana Maláčová by ráda zvyšovala důchody, peníze na ně vidí v resortu dopravy. Tam loni studenti a důchodci dostali 75procentní slevy z jízdného, což přijde státní pokladnu ročně na šest miliard korun. Jenže jak by to vypadalo, kdyby o tuto výhodu cestující po necelém roce přišli? Asi by se jim to moc nelíbilo. Škodné by bylo hnutí ANO, jemuž patří doprava, finance a premiér, zatímco ČSSD by si u voličů – důchodců jistě napravilo dojem. Ministr dopravy Ťok se proto hned nechal slyšet, že o zrušení slev se neuvažuje. Zbývá se...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Únor 2019

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtocz

Duševní vlastnictví

Pro lepší budoucnost České republiky: připravena je inovační strategie na období 2019–2030 19. únor 2019

Ekonomika České republiky a v rámci toho šance na jistoty života od vzdělanostní úrovně až po příležitost k důstojnému stáří by se měla rozvíjet strmějším tempem, pokud se máme dostat mezi několik nejvyspělejších zemí starého kontinentu. Hledají se cesty, jak umocnit potenciál lidského kapitálu, jak s ním hospodařit, aby se zúročily například možnosti podnikání, vědy, výzkumu, jak vnímat a podpořit inovační aktivity napříč obory, a tak, aby technologické ambice, které historie nazve další revolucí, pozvedly v konečném důsledku životní úroveň lidí zase o stupeň výše. Na vládní úrovni je připravena nová strategie.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma_web_iprosperita Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300

INZERCE