INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 20. rokem

Knaisl svetlejsiDaniel Knaisl Máme-li věřit vizionářům, obejdou se v budoucnu nejen výrobní obory, ale i služby bez zaměstnanců. Lépe řečeno, ne úplně, ale z velké části. To musí znít českým firmám jako rajská hudba. Jejich největší bolestí jsou dnes totiž chybějící lidé. Logistika netvoří žádnou výjimku. Čím žije dnes a kam směřuje, o tom jsme hovořili s jednatelem skupiny Geis Danielem Knaislem.

Jaká nejčastější úskalí čekají na zasilatelské služby? Bývá čas dodání a vzdálenost tím, co dělá největší problém?

Čas dodání ani vzdálenosti nejsou tím, co zasílatele trápí. To, co nám aktuálně komplikuje naše služby, je fatální nedostatek lidí na trhu práce a s tím spojený nárůst mzdových nákladů. Týká se to hlavně řidičů a skladníků. To vše vede k tomu, že ceny našich služeb rostou.

Stále hlasitěji a častěji se hovoří o tom, že průmysl 4.0 bude klást vyšší, a především jiné nároky na lidi, výroby i služby. Ale digitální ekonomika, robotizace a umělá inteligence mohou nabídnout i nové řešení problémů, třeba právě se zaměstnanci. Připravujete se v GEIS na to, co nás všechny čeká v už nepříliš vzdálené budoucnosti?

Ano, samozřejmě. Skupina Geis investuje do rozvoje svých technologií průběžně nemalé částky. Vývoj určitě směřuje k automatizaci. Jsme v období další „průmyslové revoluce“, a změny tedy přicházejí. Základ vidím v dobrém a funkčním řešení IT, rozvoji aplikací a masivnějším nasazování moderních technologií v rámci všech logistických, hlavně skladových procesů. My sami automatizaci podporujeme a byli jsme již v roce 2005 jedna z prvních balíkových služeb, která i přes tehdy relativně levnou a dostupnou pracovní sílu investovala do plně automatizovaného centrálního překladiště a nešli jsme levnější cestou ručního třídění. Před pár měsíci jsme otevřeli zcela nové a opět plně automatické centrální třídicí balíkové centrum v Modleticích u Prahy. Ačkoliv je investice do automatizace vysoká, v dnešní době je to nejlepší cesta, jak být efektivní a jak zajistit spolehlivé fungování s menším počtem zaměstnanců.

Blíží se Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně. Jak velkou a významnou skupinu představují pro GEIS strojírenské firmy?

Strojírenské firmy patří mezi naše významné klienty, hlavně v oblasti paletové, celovozové, letecké a námořní přepravy. Náhradní díly, ale i některé hotové výrobky vozíme však i naší balíkovou službou. Pro mnoho nejvýznamnějších strojírenských firem zajišťujeme i logistické projekty s plným outsourcingem, od skladování a distribuce jednotlivých komponentů k výrobním linkám v režimu just-in-time, odběru hotových produktů přímo z výroby, jejich skladování, vychystávání objednávek a jejich bezpečné certifikované balení, i pro námořní přepravu.

připravil Pavel Kačer

Slovo ke dni

  • O pořádku a dalších povinnostech

    Pořádek musí být, jinak by vojáci lezli na Karláku po stromech jako opice. To platilo a platí dodnes. A nad dodržováním disciplíny bdí úřady. Finanční správa si své povinnosti vzala natolik s srdci, že se rozhodla lustrovat i svatební hostiny. Kdo na nich byl, kolik toho snědl, a především, byly-li splněny veškeré povinnosti vůči státní pokladně. Zpovídat se měli novomanželé. Jenže věc se provalila, ukázala se jako přílišné zasahování do soukromí, a díky médiím máme na světě pěkný skandál. Jen se divím, že se nad praktiky byrokratů v dnešní době ještě někdo pozastavuje. Vždyť je jich už tolik a všude kolem nás, že se v tom nevyznají vykonatelé práva ani zákonodárci. Při vyhlašování soutěže Absurdita roku vždy člověk žasne, co všechno lze vymyslet na svobodného občana a co všechno v naší zemi úředníkům projde. Ale že není nic nového pod...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Září 2018

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

logo KOBTOSlogo 172

 

Partneři plus:

tsoft   EON EG 2017 107
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtocz

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma_web_iprosperita Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300

INZERCE