INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 20. rokem

DSC 7196 kopie kopieIng. Tomáš BřezinaStálicemi na trhu mohou zůstat jen ti nejlepší. Ti best. Psáno verzálkami BEST, a.s., pak je to jasné spojení. Dnes je firma největším tuzemským výrobcem betonových stavebních prvků pro venkovní a zahradní architekturu. Vlastní osm výrobních a prodejních areálů s 24 továrnami v Čechách a na Moravě, a také tři štěrkopískové lomy. Exportuje do Německa, Rakouska, Polska a na Slovensko. Od letošního roku je držitelem certifikátu Osvědčeno pro stavbu – Česká kvalita.

Tolik z webových stránek a jen pro orientaci těm, kteří namísto prohlížení webu staví, rekonstruují, zušlechťují ráz krajiny či hledají její nový výraz. V sortimentu BEST najdou vše potřebné, ba mnohem více. Dostává se jim inspirace, kterou by jen těžko jinde nacházeli. Že je to příliš černobílé tvrzení? Ba naopak, spíš hozená rukavice, jež netouží hledat, natož definovat hranice. Pro BEST totiž neexistují. Vybrat si zde můžete svůj dům stejně tak jako jedinou dlaždici, na niž postavíte šálek s čajem jen tak jako hru věcí člověku příjemných. BEST umí setrvat ve vaší přítomnosti s noblesou originality a ponoukat vás k tomu, abyste nezapomínali prožívat každý den. U zakladatele, statutárního ředitele a předsedy správní rady Ing. Tomáše Březiny jsem hledala odpověď na to, jak pojmenovat hodnoty, jež přinesly jeho podnikání jedinečnost užitečnosti:

Úspěch je sladká odměna za dobrodružství, jemuž se říká podnikání. Je to však velmi pomyslná veličina, která sice hřeje u srdce, ale je vykoupena hlubším smyslem života – dělat, co je užitečné, co lidé potřebují a zároveň se seberealizovat. Kde hledáte inspiraci k tomu, abyste zákazníkům rozuměli? A vyráběli v tomto smyslu?

jj kopie kopieÚspěch je nedefinovatelný. Jsem přesvědčen, že velmi často nositel tzv. viditelného úspěchu je ničím proti člověku, který vede „jen“ normální život, je jen normálně prospěšný společnosti... A to ve chvíli, kdy je (ne)viditelně hendikepovaný. Zdravotně, špatnou původní rodinou, nulovou možností studovat atd. atd. Takže: je třeba životní nadhled nad vším, a především nad sebou samým. Inspirace, jak rozumět zákazníkům, neexistuje. Kdo se jim chce opravdu věnovat a rozumět jim, musí to mít v genech, musí ho to bavit, musí sám chtít. Zákazník je na to citlivý, pozná to. Všichni klíčoví lidé prostě musí být prozákazničtí... A pak to jde.

Trh prahne po inovacích, svět je jimi posedlý. Avšak – jak drahé jsou? Dá se to přesně spočítat? Nebo je riziko se vším všudy těžko odhadnutelné? Tabulky nejsou všechno, intelektuální kapitál se těžko měří, čas ještě složitěji. Je to hodně o víře, že projekt vyjde? O nezbytnosti riskovat?

V tak banálním prostředí, jakým bezesporu je stará klasická ekonomika, jejíž my jsme součástí, je nezpochybnitelnou a jedinou možnou metou viditelný a spočitatelný finální výsledek. Jakákoliv inovace musí mít kladný ekonomický výsledek. Vše ostatní je balast. Nebo „letadlo“, které po čase prostě spadne. A ano, každý nový projekt je o víře, že konáme správně, každý nový projekt je větší, či menší risk. Ti úspěšní ale mají hranici únosnosti rizika nastavenou výše, než má běžná populace, obvykle jsou také velmi pracovití, obvykle nepočítají se štěstím... Obvykle tabulky ani nevyrábějí, ani nečtou.
Spotřebitelům přinášíte jednoduché a designově atraktivní produkty, které stavebnictví nejen potřebuje, ale investoři, architekti a stavebníci je chtějí. Vymyslet něco jednoduchého je však největší umění. Kdo je v BESTu autorem nápadů? Jak vybíráte vždy ten nejlepší?

Autory nápadů jsou klíčoví lidé. Atraktivní produkty jsou a musí vždy být výslednicí znalostí zákaznických potřeb, trendů, praktičnosti, ekonomiky produktu, použitelnosti produktu (nejlépe jednoduché použitelnosti...), estetiky a elegance, novosti. To samojediný člověk neobsáhne. Ano, nakonec musí o produktu či inovaci rozhodnout jedinec a musí to rozhodnutí unést. Nehlasujeme v kolektivu, to je v tomto případě blbost. Zákazníkovi je lhostejný většinový, kompromisní názor... ten prostě jen chce to nejlepší.

010A podle jakých měřítek se novinky uvádějí do výrobního programu?

Na začátku je intuice, víra, odhad, zkušenosti. Následně ekonomika výroby a prodejů. Do života uvádíme vše, u čeho předpokládáme, či aspoň v to doufáme, produktový a ekonomický posun. Neváháme nikdy. Máme opačné pocity a potřeby. Trvale mít dostatek nápadů na nové výrobky, které na trh uvést chceme.

Projekty rodinných domků z vašeho zdiva jsou moc pěkné, a hlavně praktické. I na nich jste se podíleli? Nebo je to záležitost stavebních firem, s nimiž spolupracujete?

Především samotný zdicí systém UNIKA je unikátní, skvělý. Jednoduchý, velmi levný investičně a následně provozně, stavebně velmi přátelský, trvanlivý pro generace. Sami jsme připravili řadu projektů, možností architektonických provedení jsou však tisíce, UNIKA je velmi univerzální stavební systém. Pro všechny své přednosti jde o ideální stavební systém, zejména pro mladé lidi a rodiny.

Přijít do vaší vzorkovny a prodejny je skoro lepší než jít na rande. Věřím, že pro spousty lidí je to srdcová záležitost, protože se zde otvírají vrátka, jež povzbuzují lidskou fantazii, kreativitu, smysl pro krásu a pohodu. I to je výsledek vašeho businessu. Myslím, že to není málo...

Nesmírně mě těší vaše laskavé hodnocení. Ale upřímně, pro rande bych raději volil jiné prostředí a jinou zábavu. Avšak pár měsíců či let po tomto rande jsme ideální a skvělou destinací pro pokračování započatého... Na všechny se velmi těšíme!

otázky připravila Eva Brixi

Slovo ke dni

  • Proti neviditelnému nepříteli

    O tom, že na bakterie zabírají antibiotika stále méně, už asi slyšel každý. S vynálezem penicilinu jsme sice porazili mnoho nebezpečných nemocí, ale s jeho stále častějším používáním si vytvořili nový problém. Jmenuje se antibiotická rezistence a hrozí, že brzy vyvolá naprostou katastrofu. Tyto látky nepříjímáme pouze v podobě tablet nebo injekcí, když chceme porazit zánět, ale do těla se dostávají i jídlem. Hospodářská zvířata totiž rovněž přijímají veterinární přípravky s antibiotickými účinky, a to dokonce i preventivně, tedy z důvodu, aby nedostala bakteriální infenci. Zůstanou v mase, mléce, vejcích i jinde v prostředí. V České republice si odborníci uvědomili problém už dávno a dokonce na vládní úrovni s ním začali bojovat. Pro příští léta jsme přijali už druhý akční plán s názvem "Národní antibiotikový program 2019 - 2022....

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Duben 2019

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtocz

Duševní vlastnictví

Jak je to dnes s výukou základů ochrany duševního vlastnictví v České republice? 16. duben 2019

Výuka základů ochrany duševního vlastnictví, zejména se zaměřením na ochranu průmyslového vlastnictví, není ve vzdělávacím systému v ČR až na výjimky pevně a systematicky zakotvena. V tomto smyslu je třeba vyzdvihnout iniciativu představitelů škol a vyučujících na všech úrovních, kteří v rámci možností tuto výuku realizují a seznamují žáky, studenty a posluchače se základními principy ochrany duševního vlastnictví. Snahou Úřadu průmyslového vlastnictví je všemi dostupnými prostředky podpořit každou aktivitu v tomto směru formou konzultací, kurzů i výukovými materiály.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma_web_iprosperita Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300

INZERCE