INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 20. rokem

Martin DusíkMartin DusíkSpolečnost Trachea, a.s., největší výrobce nábytkových dvířek u nás a průkopník nejmodernějších technologií v povrchové úpravě desek pro nábytkáře, přináší do Čes­ka každý rok novinky v oblasti plošných nábytkových materiálů. Pro mnohé z odběratelů, k nimž patří řemeslnické firmy, výrobci kuchyní či kancelářského nábytku na míru, je Trachea ikonou, dodavatelem, s nímž je radost spolupracovat. Důvěra se odvíjí od precizních služeb počínaje poradenstvím až po individuální konzultace ohledně speciálního využití produktů. Na mnohé, co je s tím spojené, jsme se zeptali Martina Dusíka, vedoucího obchodního oddělení tohoto holešovského výrobce.

Kde hledáte inspiraci při výběru inovativních materiálů na nábytek a obkladové plochy?

Cesty jsou v podstatě dvě. První z nich jsou naše pravidelné návštěvy významných designových a nábytkových evropských veletrhů, na kterých chodíme s otevřenýma očima a hledáme novinky nejen v oblasti vlastních materiálů, ale samozřejmě také různých detailů v jejich zpracování na nábytku. Druhým, neméně důležitým zdrojem inspirace, jsou naše pravidelná setkání s architekty, kteří vytvářejí autorské interiéry a rádi využívají nové nebo originální a netradiční materiály. Na nás je pak posoudit a vybrat z jejich požadavků takové materiály, jejichž zavedení je na českém trhu reálné a které jsou samozřejmě dostupné od dodavatelů.

GLAXX bila lesk kralovska seda mat obyvaci pokoj foto zdroj TracheaBez nejpokrokovějších technologií a kvalitního strojního zázemí se asi neobejdete. Jak se vám daří držet krok s dobou v tomto směru?

Aby výrobce mohl nabídnout ty nejmodernější materiály, tak si už dnes rozhodně nevystačí s klasickými truhlářskými stroji a postupy. Sledování technologických inovací a jejich aplikace v rámci výrobního zázemí je tak pro nás naprostou nezbytností a jde ruku v ruce s novinkovými materiály. Příkladem může být rok 2014, kdy jsme zavedli do výroby PUR olepovací centrum, díky čemuž jsme mohli na český trh přivést například akrylátová dvířka vyznačující se kvalitním zpracováním hran s tzv. ztracenou spárou. Dnes už máme olepovací centra dvě, a to v rámci naší nové haly, která je svým vybavením i dispozicí zcela přizpůsobená právě pro výrobu akrylátových a laminátových materiálů s olepenou PUR hranou.

Nejžhavějšími novinkami jsou od letošního roku materiály pro interiér pojmenované T.BOARD, GLAXX a FENIXX. Charakterizujete je jako materiály třetího tisíciletí. Mají asi poměrně unikátní vlastnosti...

U všech jde o dvě roviny pohledu – designovou a praktickou uživatelskou. Design se odráží ne­jen v dokonalé imitaci skla, jako je tomu u materiálu GLAXX, či doslova hebké sametovosti HPL povrchu u materiálu FENIXX, ale také v digitální přesnosti tisku T.OVERFACE na ideálně rovinaté obkladové desky T.BOARD. A jejich praktičnost se ve vyšší úrovni projevuje nejen vysokou mechanickou odolností potisku, ale například u FENIXXu doslova nedobytností jeho nanopovrchu.

odolnost FENIXXu vuci narazu foto zdroj TracheaČím je pro uživatele atraktivní GLAXX?

GLAXX je vyroben z vysokopevnostního akrylátu smíseného se skleněným prachem na nosné MDF desce a svým vzhledem zcela věrně napodobuje matné i lesklé lakované sklo. Charakteristická je pro něj jeho elegantní zkosená hrana s fazetou, která podtrhuje designový skleněný vzhled. A čím je atraktivní? Jednoduše právě svojí dokonalou imitací skla, oproti kterému navíc nabízí obrovskou výhodu v podobě možnosti dodatečných úprav, jež interiérové sklo kvůli své tvrdosti vůbec neumožňuje. Do GLAXXu je tak možné na rozdíl od skla vrtat i řezat, a lze jej tak daleko lépe opracovávat či s ním jinak manipulovat při montáži.

U desek FENIXX hovoříte o nanopovrchu. V čem jsou díky němu jedinečné?

FENIXX je opravdový materiál pro třetí tisíciletí. Nanočástice na jeho povrchu se kombinují s vysoce mechanicky odolným podkladem z HPL laminátu a přináší designové i užitné vlastnosti, které zatím nemají u žádného jiného současného materiálu obdoby. Již na první pohled FENIXX zaujme svým hlubokým matem, který se právem řadí k těm nejhlubším na trhu a vyznačuje se sametovou hebkostí na dotek i výraznou intenzitou barev. Nanočástice přinášejí i neocenitelné praktické vlastnosti, mezi kterými vyniká zejména vysoká odolnost vůči vodě, silným nárazům v ploše či chemikáliím nebo schopnost vydržet extrémní výkyvy teplot a působení suchého tepla například při kontaktu s horkým kuchyňským nádobím. Nanočástice navíc vytvářejí na ploše FENIXXu kompaktní vrstvu, díky které je možné z povrchu například odstranit pomalování či opravit mechanická poškození pomocí tepla.

FENIXX bila cerna koupelna foto zdroj TracheaJak rychle se podaří novinkám získat pevnou pozici mezi standardním sortimentem?

Rozhodně se to liší materiál od materiálu, a nelze tedy paušalizovat. Než jsme našli odvahu nabídnout akryláty na český trh, tak to trvalo téměř tři roky a trh ovládly během prvních dvou let od svého představení. Oproti tomu skládaná dvířka z laminátu na svoji velkou příležitost stále čekají. Naše loňská novinka – možnost výroby a dodávky korpusů do pěti pracovních dnů na místo montáže se prosadila velice rychle. Truhláři i architekti pochopili, že tímto postupem velice vstřícně zvládnou daleko více zakázek od jednotlivých klientů a investorů. Z pohledu letošních novinek si troufám odhadovat, že GLAXX a FENIXX najdou oblibu především u architektů, kteří je dokážou prokombinovat s již zavedenými materiály, a tím rychleji uvést do života. T.BOARD je obkladový materiál, který nabízí velice nenáročné zpracování při montáži a jednoduchou přípravu pro realizaci, a proto má šanci mít plošnější zásah na trhu.

za rozhovor poděkovala Eva Brixi

Slovo ke dni

  • Roboti zatím nepomohou

    Politici přišli se skvělým nápadem zkrátit lidem pracovní dobu. Čekali, že jim to přinese tolik potřebné volební preference a nic je to nebude stát. Jenže narazili na nepochopení. Jen 18 procent firem na tento návrh odpovědělo, že jim nevadí. Ostatním by to v době, kdy sehnat další zaměstnance na pacovním trhu je téměř nemožné, přineslo větší či menší problém. Zvýšením produktivity práce by to řešit nešlo, roboti připravení zaskočit za lidský faktor rovněž nejsou k dispozici. A samotní pracovníci rovněž nejsou nadšeni z toho, že by se jim zkrátila mzda. Zdá se, že Česká republika ještě není na 35 hodinový týden připravena. Jedině, že by navrhovatelé přišli s nějakým převratným nápadem, o němž by dokázali společnost přesvědčit. Nechme se překvapit.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Březen 2019

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtocz

Duševní vlastnictví

Pro lepší budoucnost České republiky: připravena je inovační strategie na období 2019–2030 19. únor 2019

Ekonomika České republiky a v rámci toho šance na jistoty života od vzdělanostní úrovně až po příležitost k důstojnému stáří by se měla rozvíjet strmějším tempem, pokud se máme dostat mezi několik nejvyspělejších zemí starého kontinentu. Hledají se cesty, jak umocnit potenciál lidského kapitálu, jak s ním hospodařit, aby se zúročily například možnosti podnikání, vědy, výzkumu, jak vnímat a podpořit inovační aktivity napříč obory, a tak, aby technologické ambice, které historie nazve další revolucí, pozvedly v konečném důsledku životní úroveň lidí zase o stupeň výše. Na vládní úrovni je připravena nová strategie.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma_web_iprosperita Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300

INZERCE