INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 20. rokem

 MG 3504Ing. Tomáš MilichMálokterá potravina je natolik univerzální jako vejce. Potřebujete teplou snídani? Uvaříte si vajíčko na měkko. Nestihli jste připravit ovesnou kaši s medem? Mohou být míchaná vajíčka, vaječná omeleta nebo zeleninový salát s vařeným vejcem. K tomu kousek žitného chleba a máte po starostech. Jedním z největších dodavatelů vajec na český trh je společnost OVUS – podnik živočišné výroby, spol. s r.o., která hospodaří na dvou farmách u Slaného, v Kvíci – Těhuli a ve Smečně. Ze skladu v Kvíci Těhuli putují na váš stůl vajíčka různých velikostí, barev, vlastností. 

Není totiž vejce jako vejce. Ale to naše pozorné čtenářky už vědí. Nač by rád tentokrát upozornil jednatel firmy Ing. Tomáš Milich, to se dozvíte na následujících řádcích:

Každý rok má svá předsevzetí. O splnění jakých by se ráda letos pokusila vaše
firma?

Nápadů je hodně, musíme spíše zvažovat, jaký z nich se dá úspěšně převést do praxe a co přinese zákazníkovi. Neradi totiž slibujeme, raději plníme. V roce 2019 bychom rádi rozšířili svou spolupráci s dalšími obchodními řetězci, cílem je tedy zvýšit množství dodávaných vajec na český trh. Máme pestrý sortiment, včetně jedné delikatesy, která postupně vchází do povědomí náročnějších zákazníků, jsou to pod obchodním názvem Indiánská vejce.

Ale ne každý ví, kde se dají koupit...

Jednak, a jednak lidé netuší, že pocházejí právě od slepic, které jsou z našich velkochovů. Tedy že tyrkysová a bledě zelená vajíčka a vajíčka s čokoládově hnědou skořápkou, tedy vajíčka s takto zabarvenými skořápkami, snášejí slepice na hluboké podestýlce v halách s přístupem denního světla nedaleko Slaného. Koupit se dají například v síti prodejen Albert, Tesco, Globus a Kosik.cz.

 MG 8900Před vaším marketingem je tedy hodně práce. Jakým směrem půjdete?

Na propagaci této speciality jsme se hodně zaměřili v druhé polovině roku 2018 a letos pokračujeme. Přáli bychom si, aby se o Indiánských vejcích dozvědělo také co nejvíce výživových poradců, nutričních specialistů, sportovců, lékařů, protože tato vejce obsahují méně cholesterolu než běžná. Také bychom Indiánská vejce chtěli propagovat mezi hoteliéry či majiteli penzionů. Ti právě touto specialitou mohou zpestřit například snídaně svým hostům, mohou zaujmout... Ke zvýšení povědomí bychom rádi hojněji využívali i sociální sítě. Proto jsme navázali přátelskou komunikaci se dvěma blogerkami a rozjíždíme společné aktivity, během kterých právě tato vejce veřejnosti představujeme.
Také pokračujeme ve zveřejňování inspirativních receptů na svých webových stránkách. A zkusíme i štěstí v některých soutěžích laděných na podnikatelskomanažerskou notu.

Nedávno jste deklarovali, že máte ambice více zásobovat gastroprovozy, jako jsou školní jídelny, lázně, výrobny lahůdek. Daří se to?

Myslím, že ano. Pronikli jsme i na slovenský trh, kde je zájem o naše vejce v nálevu, která mají dlouhou trvanlivost. Používají se pro výrobu nejrůznějších salátů, ke zdobení chlebíčků, baget apod.

Inovace chystáte i ve svém velkochovu nosnic. Prozradíte, oč půjde?

Protože je konkurence na našem trhu vysoká, nerad bych čeřil vody. Koncept již máme a odpovídá nejnovějším trendům a požadavkům veřejnosti na komfort a pohodu slepic.

Říká se, že zvíře vycítí, zda je člověk v jeho blízkosti v pohodě. Co je na tom pravdy?

To mohu jen potvrdit. Proto se snažíme, aby právě toto naši pracovníci od zootechniků až po dělníky měli na paměti. Je to základ našeho řízení kvality jednotlivých procesů, které nespočívá jen v přesně naprogramovaném
krmení, čištění, měření, počítání, regulace teploty, vlhkosti vzduchu. Zaměstnance vedeme k tomu, aby si uvědomovali zákonitosti přírody, podle toho se chovali a vnímali i svoji práci. Bouřlivé změny nebo efekty v halách nejsou ku prospěchu, to je stará pravda i zkušenost. Takže například novináři mají
zakázáno fotografovat.

Je znát větší poptávka po této superpotravině od doby, kdy se prokázalo, že vejce lidskému organizmu prospívají, a ne škodí, jak někteří pomýlení hlásali?

Určitě ano. Hlavně se dá také vypozorovat, že z běžných strávníků spadl stres z toho, že si již nemusí odpírat to, nač měli chuť a co bylo a je zdravé. Že se opět vejce doporučují konzumovat celá, nejen bílky, jak se kdysi tvrdívalo. Takže ano, lidé už zase mají vajíčka rádi.

ptala se Eva Brixi

Slovo ke dni

  • Roboti zatím nepomohou

    Politici přišli se skvělým nápadem zkrátit lidem pracovní dobu. Čekali, že jim to přinese tolik potřebné volební preference a nic je to nebude stát. Jenže narazili na nepochopení. Jen 18 procent firem na tento návrh odpovědělo, že jim nevadí. Ostatním by to v době, kdy sehnat další zaměstnance na pacovním trhu je téměř nemožné, přineslo větší či menší problém. Zvýšením produktivity práce by to řešit nešlo, roboti připravení zaskočit za lidský faktor rovněž nejsou k dispozici. A samotní pracovníci rovněž nejsou nadšeni z toho, že by se jim zkrátila mzda. Zdá se, že Česká republika ještě není na 35 hodinový týden připravena. Jedině, že by navrhovatelé přišli s nějakým převratným nápadem, o němž by dokázali společnost přesvědčit. Nechme se překvapit.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Březen 2019

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtocz

Duševní vlastnictví

Pro lepší budoucnost České republiky: připravena je inovační strategie na období 2019–2030 19. únor 2019

Ekonomika České republiky a v rámci toho šance na jistoty života od vzdělanostní úrovně až po příležitost k důstojnému stáří by se měla rozvíjet strmějším tempem, pokud se máme dostat mezi několik nejvyspělejších zemí starého kontinentu. Hledají se cesty, jak umocnit potenciál lidského kapitálu, jak s ním hospodařit, aby se zúročily například možnosti podnikání, vědy, výzkumu, jak vnímat a podpořit inovační aktivity napříč obory, a tak, aby technologické ambice, které historie nazve další revolucí, pozvedly v konečném důsledku životní úroveň lidí zase o stupeň výše. Na vládní úrovni je připravena nová strategie.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma_web_iprosperita Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300

INZERCE