INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 21. rokem

Radek VelebilZajímá vás, jak se bude „otáčet“ robot v digitální továrně, chcete si vyzkoušet, jaká s ním bude „jízda“ a jste zvědaví na premiéru nového robotického systému KR Quantec-2? Pak určitě navštivte v pavilonu Z expozici společnosti KUKA. Víc napoví rozhovor s Radkem Velebilem (na snímku), který je Sales Manager ve společnosti KUKA CEE GmbH, odštěpný závod.

KUKA patří k tradičním vystavovatelům MSV Brno. Jaká bude letošní firemní expozice?

Tentokrát se přesuneme z našeho tradičního pavilonu G do pavilonu Z. Na našem stánku se poprvé v české výstavní premiéře představí nový robot KR Quantec-2, který je jedním z nejdůležitějších robotů pro automobilový průmysl a také další blízké obory. Navazuje na svého předchůdce, kterého se vyrobilo více než 100 000 kusů a pro automobilový průmysl představuje synonymum pro nekompromisní kvalitu a schopnost odolávat dlouhodobě zátěži v nepřetržitých provozech. Nová generace k tomu ještě přidává i velmi nízké náklady na celkové vlastnictví a také nové Motion Modes, které umožňují snadné přizpůsobení robotů pro různé aplikace. Díky těmto vlastnostem se dá významně zkrátit celková doba návratnosti projektů. Hlavním důvodem přesunu do pavilonu Z je ale jeden z nejzajímavějších exponátů na veletrhu. KUKA nabídne po pěti letech opět možnost vychutnat si robot i z jiné stránky, kdy je možné se na něm nechat povozit s vysokým přetížením, a třeba i hlavou dolů. Robocoaster bude opět magnetem pro stovky návštěvníků veletrhu.

Jak si vaše firma představuje digitální továrnu, což je jedno z hlavních témat 61. ročníku MSV?

Digitální továrna nejsou jen klasické roboty, ale také mobilní a kolaborativní robotika řízená velmi vyspělými řídicími systémy s vysokou úrovní autonomie. Samotný proces digitalizace ale začíná již u návrhu výrobků, řešení konceptů vyrobních procesů a jejich implementace.
KUKA má pro všechny tyto oblasti inovativní řešení. Jsme velmi aktivní v řešeních IoT nebo výzkumu možností použití umělé inteligence.

Čím je Brno pro společnost KUKA nepostradatelné?

MSV je v prostoru střední a východní Evropy jeden z nejvýznamnějších veletrhů v oblasti průmyslu. Velikost veletrhu, počet návštěvníků, zajímavé exponáty a přátelská atmosféra jsou ve srovnání s veletrhy v okolních zemích na vysoké úrovni, a tak i KUKA Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně využívá pro prezentaci největších novinek ve svém portfoliu. Letošní rok nebude výjimkou a jsem přesvědčen, že náš nový robot KR Quantec-2 si premiéru na takovémto fóru plně zaslouží.

vydařenou prezentaci novinek
na letošním strojírenském veletrhu v Brně popřál Pavel Kačer

Slovo ke dni

  • Na Svatého Martina jen českou husičku

    K nejoblíbenějším svátkům se u nás zařadil den se čtyřmi jedničkami 11. 11., tedy jedenáctý listopad na Svatého Martina. Patron lidí laskavých, soucitných, s otevřeným srdcem a peněženkou, vyžaduje zvláštní sváteční jídlo. A tím je samozřejmě husa se zelím, knedlíkem zapíjená svatomartinským vínem. Češi by měli vědět, že udělají nejlépe, když si předem objednají drůbež u domácího chovatele, protože jen tak dostanou tu nejvyšší kvalitu. Ve velkých obchodech si mohou koupit mražený produkt, avšak ten už zdaleka není tak chutný. Jde o jakýsi „brojler“ ze zahraniční produkce, který navíc vyžaduje delší přípravu. A kupující by si měli dát pozor na tzv. „husokachnu“, protože s husou nemá nic společného. Jde o kachnu pižmovou, případně kříženou z kachnou pekingskou. Tak dobrou chuť!

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Listopad 2019

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtocz

Duševní vlastnictví

upv logo

Sto let pro ochranu nejlepších nápadů 15. říjen 2019

Sté výročí zřízení tehdejšího Patentního úřadu v Praze je příležitostí připomenout si nejen významná, ale i obtížná období oboru průmyslové vlastnictví i činnosti Úřadu průmyslového vlastnictví (ÚPV).

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma_web_iprosperita Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3

INZERCE