INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 22. rokem

Radek VelebilZajímá vás, jak se bude „otáčet“ robot v digitální továrně, chcete si vyzkoušet, jaká s ním bude „jízda“ a jste zvědaví na premiéru nového robotického systému KR Quantec-2? Pak určitě navštivte v pavilonu Z expozici společnosti KUKA. Víc napoví rozhovor s Radkem Velebilem (na snímku), který je Sales Manager ve společnosti KUKA CEE GmbH, odštěpný závod.

KUKA patří k tradičním vystavovatelům MSV Brno. Jaká bude letošní firemní expozice?

Tentokrát se přesuneme z našeho tradičního pavilonu G do pavilonu Z. Na našem stánku se poprvé v české výstavní premiéře představí nový robot KR Quantec-2, který je jedním z nejdůležitějších robotů pro automobilový průmysl a také další blízké obory. Navazuje na svého předchůdce, kterého se vyrobilo více než 100 000 kusů a pro automobilový průmysl představuje synonymum pro nekompromisní kvalitu a schopnost odolávat dlouhodobě zátěži v nepřetržitých provozech. Nová generace k tomu ještě přidává i velmi nízké náklady na celkové vlastnictví a také nové Motion Modes, které umožňují snadné přizpůsobení robotů pro různé aplikace. Díky těmto vlastnostem se dá významně zkrátit celková doba návratnosti projektů. Hlavním důvodem přesunu do pavilonu Z je ale jeden z nejzajímavějších exponátů na veletrhu. KUKA nabídne po pěti letech opět možnost vychutnat si robot i z jiné stránky, kdy je možné se na něm nechat povozit s vysokým přetížením, a třeba i hlavou dolů. Robocoaster bude opět magnetem pro stovky návštěvníků veletrhu.

Jak si vaše firma představuje digitální továrnu, což je jedno z hlavních témat 61. ročníku MSV?

Digitální továrna nejsou jen klasické roboty, ale také mobilní a kolaborativní robotika řízená velmi vyspělými řídicími systémy s vysokou úrovní autonomie. Samotný proces digitalizace ale začíná již u návrhu výrobků, řešení konceptů vyrobních procesů a jejich implementace.
KUKA má pro všechny tyto oblasti inovativní řešení. Jsme velmi aktivní v řešeních IoT nebo výzkumu možností použití umělé inteligence.

Čím je Brno pro společnost KUKA nepostradatelné?

MSV je v prostoru střední a východní Evropy jeden z nejvýznamnějších veletrhů v oblasti průmyslu. Velikost veletrhu, počet návštěvníků, zajímavé exponáty a přátelská atmosféra jsou ve srovnání s veletrhy v okolních zemích na vysoké úrovni, a tak i KUKA Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně využívá pro prezentaci největších novinek ve svém portfoliu. Letošní rok nebude výjimkou a jsem přesvědčen, že náš nový robot KR Quantec-2 si premiéru na takovémto fóru plně zaslouží.

vydařenou prezentaci novinek
na letošním strojírenském veletrhu v Brně popřál Pavel Kačer

Slovo ke dni

  • Když prsty zahálejí

    Člověk by měl držet krok s rychlým postupem technologií. To jsem si znovu uvědomil, když jsem dostal do ruky nový smartphone. Ten umí nejen psát, ale i odezírat z úst a slova převádět na text. Proč to tedy nevyzkoušet? Nechám tentokrát prsty zahálet a zkusím namluvit svoji první glosu. A uvidím, jestli umělá inteligence dokáže být stejně dobrá, nebo dokonce lepší než ta přirozená. Začnu tedy do mikrofonu diktovat, první slova se objevila na displeji a k nim přibyla další. Nakonec z toho vznikla smysluplná věta a věty daly dohromady hotový text. A výsledek? Až na jednu hrubku naprosto perfektní! Takže to vypadá že moje prsty budou stále víc zahálet a víc toho zůstane pro pusu.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Červenec 2020

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtoczupv logo 56

Duševní vlastnictví

lukas zmeskal

Průmyslová práva se dotýkají každé firmy 18. červen 2020

Ochránit nápad, na němž stojí podnikání, je pro firmu buď samozřejmost, anebo záležitost, jíž nevěnuje velkou pozornost. Mgr. Lukáš Zmeškal se během své praxe patentového zástupce setkává s oběma případy. Jako partner ve společnosti patentových zástupců Langrova, s.r.o., v Plzni i jako předseda Českého svazu vynálezců a zlepšovatelů či spoluorganizátor mezinárodní výstavy technologických novinek, patentů a inovací Invent Arena v Třinci (ta letošní se posouvá až na rok 2021) se již setkal s řadou příběhů, které svým způsobem píší dějiny podnikání u nás. Jak právě on nahlíží na ochranu duševního vlastnictví?

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma 30 let Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE