INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 21. rokem

Mgr. Jana Bocek TeichertováMgr. Jana Bocek Teichertová

Životní úroveň stoupá, v jídelníčku si můžeme dopřát vše, na co máme chuť. Přesto, nebo právě proto, odborníci varují, že se stravujeme nevhodně, což je dvojnásob škodlivé v případě dětí. Školní jídelny, na rozdíl například od restaurací, jako by stály stranou pozornosti. K těm, kteří školákům chtějí nabízet správnou výživu, patří EKOLANDIA. V soutěži Asociace kuchařů a cukrářů ČR Nejlepší kuchař roku ve společném stravování letos obsadila první příčku v kategorii Nejlepší moderní bezmasý pokrm. Jednatelka společnosti EKOLANDIA, školní catering, mateřská škola s.r.o., Mgr. Jana Bocek Teichertová nám prozradila více:

O české gastronomii se toho napsalo už mnoho. Zájem se však upírá spíše na hotely, restaurace a hospody, jenže Češi, ti malí, se stravují ve školních jídelnách. Není čas to změnit?

V České republice je v současnosti kolem tisícovky soukromých škol, z toho jich naprostá většina nemá vlastní gastronomické zázemí. Před více než pěti lety, kdy jsme sami hledali dodavatele zdravé, kvalitní stavy do školky, jsme si všimli, že je na trhu málo dodavatelů školních obědů, a proto jsme založili vlastní školní kuchyni.

Čím bodujete u strávníků a čím zaujala odbornou porotu?

Hlavní rozdíl je v tom, z čeho vaříme a jak. My vaříme bez umělých dochucovadel a přemíry soli. V našem jídelníčku jsou i trochu netradiční suroviny jako bulgur, pohanka a jáhly. Využíváme suroviny, které se jedly dřív, a pak je vytlačily třeba hranolky. Naše maso pochází z Vysočiny, zelenina pak z Polabí. Hovězí vývar připravujeme z kostí, knedlíky a bramborové noky si děláme sami. Pečeme si vlastní chleba i koláče. Navíc maso zpracováváme pomocí nejmodernější technologie tak, že se dělá na málo stupňů přes noc. Je tak šťavnaté a zachová si všechny vitaminy a minerály. Klíčem k tomu, aby se z kvalitních surovin stalo skvělé jídlo, jsou výborní kuchaři, kteří většinou přijdou vařit pro děti právě v době, kdy se jim narodí vlastní děti.

Kolik pokrmů nyní kuchyně EKOLANDIA připravuje? A kde jsou její odběratelé?

Přes 3000 obědů denně. Rozvážíme je převážně do soukromých, ale i státních školských zařízení ve Středočeském kraji a v Praze, která si uvědomují, že je nesmírně důležité, aby si děti ve školním věku ukotvily správné stravovací návyky.

Počítáte s dalším rozvojem?

Určitě ano. Vzhledem k tomu, že zájem o naše pokrmy roste, budeme trochu stavebně rozšiřovat prostory.

Jana Bocek Teichertova kuchyne Ekolandia nahledFirma vznikla do jisté míry jako reakce na to, jak se vaří pro malé strávníky. Je situace ve školních kuchyních opravdu tak špatná, dostávají děti opravdu nezdravá a nevhodná jídla?

Znám školní jídelny, kde vaří kvalitně a z čerstvých surovin. Ale bohužel jsou také takové, kde vaří z kyblíků a pytlíků. Školní jídelny musí splňovat tzv. „spotřební koš“ a ten nevylučuje používání uzenin a polotovarů. Proto je možné, že děti dostanou na oběd uzené či párek nebo bramborovou kaši z prášku. Sladká jídla nevadí. Děti palačinky a knedlíky milují. A právě do těchto jídel se krásně dají „schovat“ zdravé suroviny. Palačinky se mohou připravit špaldové, pohankové nebo s ovesnými vločkami a podmáslím. Do bramborových knedlíků se švestkami a mákem se zase mohou přimíchat chia semínka.

Co podle vás hrozí, když nebudeme dbát na to, aby naše děti jedly kvalitně?

Nedostatečná výživa dětí se velmi často ztotožňuje s problémem hladu. To je však velmi zavádějící představa. Nesprávně živené může být jakékoliv dítě v moderní společnosti, a to včetně obézních. Špatně vyživované děti jsou buď obézní, nebo moc hubené. Obě skupiny spojuje kvalitativní podvýživa, což mi přijde v době dostatku a hojnosti opravdu zarážející. Pojďme se spíše bavit o tom, co získáme správnou stravou. Z jídla, které má dobrý zdroj a připravíme si ho sami, nám bude prostě dobře. Představte si život bez ekzémů, alergií, vitální a plný síly. Stravovací návyky si neseme do dospělosti. Statistiky o obezitě a zvyšující se míře cukrovky hovoří za vše.

Je zima, ovoce a zeleninu seženeme jen uskladněné, anebo cizokrajné. Jak to zařídit, abychom měli dostatek vitaminů a potřebných látek?

Naše tělo v zimě nepotřebuje cizokrajné potraviny a určitá jednoduchost zimního jídelníčku by byla pro nás prospěšnější než pomeranče a mandarinky. Bohatě by nám stačila jablka, hrušky, sušené švestky, mrkev, celer, červená řepa a zelí. Naopak dovezená zelenina a ovoce – rajčata, papriky, okurky či citrusové plody by měly mít jen doplňující úlohu. Rozhodně se nedá na tyto potraviny spoléhat jako na zdroj nutričních látek. Z našeho jídelníčku si můžete každý den vybrat jídlo, kde je zelenina zastoupena ve větším množství – zeleninové polévky, různá zeleninová soté nebo jídla z kysaného zelí.

Žádá si tedy zimní období jiný typ stravy?

Samozřejmě záleží na každém z nás, ale obecně platí pravidlo, že v zimě máme větší potřebu se zahřívat. V zimním období všichni ocení teplý oběd, případně i večeři. Doporučuji dlouhé zeleninové či masové vývary, krémové polévky třeba z dýně, která zahřívá. To jsou jídla, která naše tělo rádo přijme.

dobrou chuť a zdravé obědy
všem malým strávníkům popřál Pavel Kačer

Slovo ke dni

  • Klimatický balíček přijde draho

    Spotřeba energie z obnovitelných zdrojů stoupne během příštích deseti let na 22 procent. Letos má dosáhnout 15,6 % z veškeré spotřebované energie. Pro někoho je tento cíl málo smělý. Jenže, jak uvedl ministr průmyslu a obchodu ČR Karel Havlíček, každé procento nad hodnotu 20 % si vyžádá podporu 30 miliard korun. Odhaduje se, že z veřejných prostředků půjde na obnovitelné zdroje až 900 miliard Kč. Mám v dobré paměti ujišťování ekologů, že postupně se náklady na „čistou“ energii budou snižovat, až budou srovnatelné s ostatními. Zatím to vypadá, že daňový poplatník, podnikatel i běžný spotřebitel, bude obnovitelné zdroje dotovat čím dál víc. A pak je tu druhý problém: Už dlouho víme, že obnovitelné zdroje, například používání řepky v dopravě, může být spíš na škodu než ve prospěch přírody i lidí.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Leden 2020

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtocz

Duševní vlastnictví

opa tent 1

Další podrobné informace o Evropském patentu 17. prosinec 2019

V listopadovém vydání Prosperity jsme vás zasvětili do evropského patentového systému. V tématu jsme se rozhodli pokračovat také v prosinci. Rádi bychom totiž vzbudili ještě větší zájem firem a organizací o řádnou ochranu duševního vlastnictví s tím, že je vhodné znát i náležité procesní postupy. Věřím, že pro všechny, kteří si pozorně přečetli článek předchozí, může být toto pokračování užitečné.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma_web_iprosperita Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3

INZERCE