INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 23. rokem

2022 02 28 10 „Na své práci miluji různorodost a to, že mohu pomáhat druhým,“ zdůrazňuje často Ing. Simona Myslikovjanová, Ph.D., MBA, MBE, která podle hodnocení České manažerské asociace v rámci soutěže MANAŽER ROKU patří mezi 36 výjimečných manažerů České republiky.

Ti, co ji znají, o ní říkají: Od počátku měla vysoké ambice. Následné změny pracovních pozic a dalšího vzdělávání byly pro ni výzvou a hnacím motorem. Ušla velký kus cesty, avšak zdaleka není na konci svých možností. Když člověk o sobě takové uznání uslyší, povzbudí ho to. Ocenění ve jmenované soutěži bylo velkou motivací k dalším plánům.

Simona Myslikovjanová vede svou firmu SiMyCo s.r.o., která neustále roste a v minulém roce dokonce expandovala na zahraniční trh. Zcela jistě i díky skvělému týmu této společnosti. Vybudovat ho nebylo zcela jednoduché, dnes šlape jako soukolí švýcarských hodinek. A pak – Simona Myslikovjanová ráda posouvá „věci“ dále, nespokojuje se s kompromisem. Čerstvou novinkou je, že SiMyCo získalo mezinárodní ochrannou známku. I tento krok dokládá rozvoj firmy. Simona Myslikovjanová je však žena ještě dvou dalších profesních rolí. Být na několika pozicích zároveň ji totiž neuvěřitelně baví a naplňuje, a rovněž jí to dodává další energii. Působí totiž ještě jako výkonná ředitelka HR a gastro provozů SKI areálu Kraličák s nejmodernější lanovkou v České republice. Její velmi oblíbenou specializací je vedení dlouhodobých tréninkových plánů, a tak jako Learning, Talent, Process & Communication Specialist pomáhá nyní také v Nemocnici Nymburk.

Právě zdravotnictví ji poslední dobou imponuje a zároveň je pro ni výzvou, jak zlepšit komunikaci lékařského personálu s pacienty a chovat se k nim s větší empatií. „Intenzivní práce a vytvoření tréninkového programu na míru probíhá nad očekávání, celý lékařský personál se s chutí zapojil do interaktivního školícího procesu. A jsem ráda, že si potřebu kvalitnějšího vztahu lékař – pacient uvědomuje i management nemocnice v čele s nejvyšším vedením, má jasnou vizi a školí se také. Je to přímo balzám na duši sledovat, jak se jedinci mění, stejně tak komunikace, synergie a symbióza na jednotlivých odděleních,“ přiznala Simona Myslikovjanová. Mezi velmi časté zákazníky firmy SiMyCo patří hotely, výrobní firmy, rodinné firmy či již zmíněné zdravotnictví.

V čem tkví úspěch Simony Myslikovjanové? Třeba v tom, že ji vždy potkáte jako dobře naladěnou podnikatelku a manažerku, která se naučila vstřebávat výzvy života. A to učí i firmy a jednotlivce.

Specializuje se rovněž na Interim&Talent management, oboru rozumí. Pomohla již desítkám firem z potíží. A jak taková spolupráce s danou firmou probíhá? Simona Myslikovjanová převezme řízení klíčového projektu (firmy) a ve většině případech se po dohodě s vedením stává Executive Interim Director, který po dokončení úkolu ukončí ve firmě svoje působení. Může jít o projekt vyžadující speciální znalosti a zkušenosti, které nemají manažeři daného subjektu, anebo nastává situace, kdy je potřeba ukázat správnou a efektivní cestu řízení společnosti. To vše lze zvládnout.

Mezi nejčastější zadání patří nastavit procesy ve firmě, věnovat se hospodaření a v neposlední řadě to je práce s lidmi, kde se odborník zaobírá každým jedincem tak, aby se společnými silami docílilo kýženého výsledku. Odhalují se například talenty daného týmu a natrénuje se praktické používání těchto vrozených schopností v každodenním režimu.
Každá firma má totiž svůj potenciál a záleží jen na přístupu vedení, do jaké míry tohoto potenciálu využije. Na první pohled nic neříkající a otřepaná fráze má své reálné základy, na které je možné si ukázat, a i v této rovině s vlastním businessem pracovat.

Sladění talentu s úkoly přináší konkurenční výhodu. Každý jedinec ve společnosti tak může co nejlépe svůj talent využít, ať už je jakýkoli. Součástí působení Simony Myslikovjanové ve firmách je i tvorba tréninkových plánů, považuje profesní i osobní rozvoj zaměstnanců za velice důležitý. Oceňovaným přístupem každého vedoucího pracovníka je správné vnímání všech tréninků, školení, seminářů, workshopů, pracovních setkání atd. pořádaných pro zaměstnance. Profesionalita musí být podmínkou, ze které vedoucí zaměstnanec či ředitel nesmí ustoupit, a naopak z ní může těžit.

„Ověřila jsem si, že propojením znalostí a dovedností v oblasti strategie, komunikace, psychologie jsem schopna nastavit a zavést The Performance Management Journey a udržet Work-Life Balance, a současně implementovat úspěšně unikátní strategii, která podniku umožní přežít a dosáhnout patřičné konkurenceschopnosti, přinášející odpovídající ekonomický efekt,“ uvedla Simona Myslikovjanová.

(red)

Slovo ke dni

  • Ochlazení z Bruselu

    Svět se dostal do bezprecedentní situace. Kdo by před rokem řekl, že Evropská unie bude firmám a lidem nakazovat, jak si mají zatopit. Kolik stupňů Celsia bude v pořádku, kolik ne a kdy si budou teplomilní hříšníci koledovat o trest. Vracíme se tak do časů direktivní ekonomiky, do dob, kdy strana a vláda nařizovala, co kdo smí a nesmí. V kapitalizmu přece měla místo nařízení a zákazů usměrňovat chování společnosti neviditelná ruka trhu. Jenže ani ta, jak se ukazuje, nezískala plnou důvěru vedení. Ano, zemního plynu, elektřiny i dalších energií se nebude dostávat, ale s jeho kritickým nedostatkem roste jejich cena. Kdo tedy bude moci příští zimu topit „pánu Bohu do oken“? Myslím si, že skoro nikdo. Omezovat se ve spotřebě a snižovat náklady se stane nutností, pokud mají firmy a domácnosti přežít krizové období. Tento ekonomický zákon...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Srpen 2022

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy eon eg logo short  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

judr karabec ip mediace

Formulace zásad mediační dohody 10. srpen 2022

V předchozích příspěvcích jsme se seznámili s těmi fázemi mediace, ve kterých IP mediátor navozuje pocit vzájemné důvěry a pozitivního ovzduší pro mediační jednání, nastavuje základní pracovní a společenská pravidla, a také aktivně naslouchá stranám a pojmenovává předměty jednání. Strany konfliktu však nebyly zatím připraveny spolu efektivně komunikovat a vzájemně si na­slouchat.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3