INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

Nový průzkum UPS®(NYSE: UPS) upozornil na problémy, se kterými se potýkají evropští maloobchodníci ve snaze přizpůsobit své aktivity digitálním spotřebitelům. Průzkum UPS Pulse of the Omni-channel Retailer zdůraznil potřebu inovací pro udržení stabilního či rostoucího podílu na maloobchodním trhu. Ten je stále globálnější a je ovládaný hráči, kteří realizují přeshraniční obchodování. Spotřebitelé zkoušejí řadu online i tradičních prodejních kanálů a budou používat ten, který nejlépe vyhovuje jejich potřebám,“ uvádí Carrie Royle, manažerka marketingu pro maloobchod, UPS Evropa. K porovnání a vyhodnocení maloobchodních nabídek používají také sociální sítě.“ Zasilatelská a přepravní řešení UPS pomáhají maloobchodníkům v růstu a přispívají k větší spokojenosti s online prodeji.

Na začátku tohoto roku se odborníci na logistiku z více než 700 maloobchodních firem prostřednictvím průzkumu podělili o své zkušenosti. Maloobchodníci v Evropě sledují specifické plány zaměřené na investice a restrukturalizaci, aby udrželi krok s předními konkurenty v oblasti maloobchodu. Více než 30 % oslovených manažerů uvedlo, že čelí velkým výzvám spojeným s investicemi do informačních technologií, organizováním logistiky, pochopením chování spotřebitelů a řízením, které by bylo otevřené široké škále prodejních kanálů.


Lepší využití kamenných obchodů

Evropské maloobchodní firmy, které si chtějí udržet konkurenceschopnost, by měly vzít v potaz, že počet zákazníků, kteří navštíví obchod, klesá s růstem online nákupů. Měly by tedy jít nad rámec tradičního poslání maloobchodní prodejny a využít ji jako součást zásobovací a distribuční sítě.

Téměř třetina (27 %) evropských maloobchodníků již využívá obchody i jako střediska pro vyřizování objednávek. Jak ale vyplývá z grafu, mezi jednotlivými zeměmi jsou velké rozdíly.

Zjištění UPS také ukazují, že 31 % maloobchodníků v Evropě plánuje v příštích 12-24 měsících nabídnout svou síť obchodů a dalších přidružených míst jako pohodlnější alternativu pro vyzvednutí zásilky pro online nakupující. „Průzkum v oblasti maloobchodu potvrzuje naše zkušenosti s flexi zákazníky. Časově vytížení zákazníci si vyzvednou svoji zásilku, jak se jim to hodí, v jedné z našich 24 tisíc specializovaných poboček UPS Access Point™ rozmístěných po celé Evropě a Severní Americe,“ dodává Royle. „Téměř 27 milionů zákazníků po celém světě využívá online službu a mobilní aplikaci UPS My Choice®, která umožňuje naplánovat a přesměrovat zásilky, jak se to zákazníkovi hodí.“

Prodej namísto vyprodání zásob

Podle zjištění předchozího spotřebitelského výzkumu UPS, v okamžiku, kdy je některá položka označena jako vyprodaná, 41 % evropských spotřebitelů přejde na webové stránky nebo aplikaci konkurence a 20 % respondentů jde do konkurenčního obchodu. Pouze 17 % dotázaných uvedlo, že si počkají a zboží u tohoto maloobchodníka koupí. Výzkum zaměřený na distribuci pomocí více kanálů ukazuje, že firmy na internetu jsou pružnější co se týká vyprodaných zásob; 68 % internetových firem nabízí sledování zásilky a její doručení na preferovanou adresu, jakmile je zboží dostupné, a 59 % sleduje objednávky a proaktivně informuje spotřebitele o dostupnosti, zatímco kamenné obchody se za nimi opožďují. Téměř polovina kamenných maloobchodních prodejen (45 %) navrhne zákazníkovi pouze, aby počkal, aniž by mu nabídla alternativu. UPS plně podporuje rozvoj a rozšiřování vícekanálových zasilatelských řešení, jež jsou součástí logistické strategie maloobchodníků a umožňují jim vybrat to nejlepší možné řešení a proměnit tak situaci, kdy zboží není na skladě, v prodejní příležitost.

Zajištění vrácení přeshraničních zásilek

Je všeobecně známo, že vyřizování vrácení zásilek je klíčovým faktorem úspěchu maloobchodníků včetně internetových firem. Důvěra zákazníka a integrita značky závisí na efektivním vrácení zásilek. Obchodníci uvádějí, že jejich klíčovým úkolem v této oblasti je řízení vrácení vadného zboží (64 %) a provádění kontrol kvality (50 %). Z průzkumu také vyplývá, že maloobchodníci potřebují pomoc nezávislých logistických partnerů. Více než 60 % respondentů tvrdí, že potřebují řadu nezávislých logistických partnerů pro vyřizování vrácení zásilek a více než 70 % uvedlo, že přispívají k nákladové efektivitě. „Řízení zákaznických objednávek a vrácení přeshraničních zásilek může být náročné,“ řekla Royle. "UPS nabízí maloobchodníkům širokou škálu řešení pro vyřizování vrácení zásilek. Spotřebitelé mohou obratem ruky vyřídit své předplacené a předem označené zásilky určené k vrácení na některém z 15 tisíc míst UPS Access Point po celé Evropě.“

Průzkum UPS Pulse of the Omni-channel Retailer

Ve snaze lépe pochopit přechod k maloobchodním prodejům pomocí více kanálů si UPS nechala provést průzkum 2016 Pulse of the Omni-channel Retailer. Byl uskutečněn v Belgii, Francii, Itálii, Německu, Nizozemsku, Španělsku a Velké Británii.

Telefonické rozhovory realizovala IDC Retail Insights v jazyce příslušné země v období od ledna do března 2016. Průzkum byl proveden na vzorku 100 respondentů v jednotlivých zemích (celkem 707 osob).

Mezi dotazovanými byli prodejní a provozní manažeři na seniorních pozicích včetně osob odpovědných za dodavatelské řetězce, logistiku a e-commerce. Do průzkumu byly zahrnuty firmy z oblasti přímého maloobchodu a navazující maloobchodní výrobci oděvů, spotřebního zboží a průmyslu vyspělých technologií.

 

Slovo ke dni

  • Obrat k přirozené stravě nebo zdravému selskému rozumu?

    Není to tak dávno, co vyšla souhrnná zpráva pod hlavičkou OSN upozorňující na nebezpečí vysoce zpracovaných potravin. A čím že jsou nebezpečné? Mají souvislost s výskytem a rozvojem některých chorob včetně těch obávaných civilizačních a duševních. O posledně jmenovaných se dokonce hovoří čím dál častěji jako o epidemii. Není se co divit. Evoluce člověku trvala léta. Jak by mohlo být lidské zažívání zvyklé na látky nebo technologické zpracování surovin, které není starší než století? Zažili jsme boom ztužených tuků, tuků na smažení, průmyslových cukrovinek obohacených o kukuřičný sirup, glukózovo-fruktózový sirup, modifikované škroby, emulgátory, sladidla, přídavky mléčných bílkovin, hrachového proteinu…Ve výčtu by se dalo pokračovat. Otázka tedy zní, když je možné restrikcemi potírat kde co, nebylo by nasnadě také něco zvýhodnit? Třeba...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Květen 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3