INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

Podpora podnikání je hlavní úlohou, kterou je potřeba řešit při boji s nezaměstnaností, která je v Ústeckém kraji nejvyšší v ČR. S plánovaným neprolomením nebo jen částečným prolomením limitů těžby hnědého uhlí

navíc dojde k dalšímu zvýšení počtu osob bez práce a utlumení navazující podnikatelské činnosti. Krajská hospodářská komora Ústeckého kraje je tedy pro variantu prolomení těžebních limitů i na dole ČSA. Pokud ale vláda prolomení limitů neumožní, je potřeba hledat jiné cesty, jak vznik nových pracovních míst podpořit a kompenzovat ušlé miliardové investice.

„Krajská hospodářská komora proto stanovila několik prioritních oblastí, ve kterých může stát přispět k hospodářskému oživení regionu,“ říká předseda KHK ÚK František Jochman.  Od vlády komora očekává zvýšení finanční alokace z fondů EU, které poplynou na hospodářský rozvoj kraje a zvýhodnění strukturálně postiženého kraje před jinými regiony ČR. Současně je nezbytné realizovat vládou navržené státní podpůrné programy na vznik nových pracovních míst, rekvalifikaci nezaměstnaných, podporu začínajícím podnikatelům, inovacím ve firmách a přilákání dalších investorů. Ústecký kraj se potýká s velkým množstvím neužívaných průmyslových areálů, které by se měly z vládního programu sanovat a připravit pro možné investory. „Bez státních prostředků není v silách kraje ani měst tyto brownfieldy připravit tak, aby byly pro podnikatele a investory využitelné,“ dodává Jochman.

Vedle přímých opatření pro rozvoj podnikání patří mezi priority komory také rychlá dostavba D8 a R7, která kraj propojí směrem na Prahu a německou dálniční síť.

„Jsou to naše společné priority s vedením kraje, odbory i Hospodářskou a sociální radou. V regionální tripartitě jsme za jedno a věříme, že se vláda postaví k problémům čelem a navržená opatření zrealizuje,“ uzavírá Jochman.

 

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. |  www.komora.cz

 

 

 

 

 

Slovo ke dni

  • Obrat k přirozené stravě nebo zdravému selskému rozumu?

    Není to tak dávno, co vyšla souhrnná zpráva pod hlavičkou OSN upozorňující na nebezpečí vysoce zpracovaných potravin. A čím že jsou nebezpečné? Mají souvislost s výskytem a rozvojem některých chorob včetně těch obávaných civilizačních a duševních. O posledně jmenovaných se dokonce hovoří čím dál častěji jako o epidemii. Není se co divit. Evoluce člověku trvala léta. Jak by mohlo být lidské zažívání zvyklé na látky nebo technologické zpracování surovin, které není starší než století? Zažili jsme boom ztužených tuků, tuků na smažení, průmyslových cukrovinek obohacených o kukuřičný sirup, glukózovo-fruktózový sirup, modifikované škroby, emulgátory, sladidla, přídavky mléčných bílkovin, hrachového proteinu…Ve výčtu by se dalo pokračovat. Otázka tedy zní, když je možné restrikcemi potírat kde co, nebylo by nasnadě také něco zvýhodnit? Třeba...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Květen 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3