INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

Přes tři tisíce schůzek uskutečnili zástupci téměř čtyř stovek zúčastněných firem spolu s diplomaty či řediteli zahraničních kanceláří agentury CzechTrade v rámci Konference ekonomických radů 2016. Tradiční setkání pracovníků zahraniční obchodní sítě s českými exportéry uspořádalo ve dnech 20. - 23. června Ministerstvo průmyslu a odchodu spolu s Ministerstvem zahraničních věcí a Svazem průmyslu a obchodu ČR.

Exportéři měli možnost v rámci konference využít účasti celkem 122 diplomatů a 46 ředitelů zahraničních kanceláří CzechTrade. Z teritorií projevili tradičně největší zájem o Německo, Čínu, Rusko (2,2 % českého vývozu po poklesu z 3,2 %) a Spojené státy americké (12% českého vývozu s rostoucí tendencí). Největší nárůst zájmu byl zaznamenán u Iránu a Kazachstánu, termíny pro setkání se zástupci těchto zahraničních pracovišť byly kompletně zarezervovány již dva týdny dopředu. 

Diskutovaným tématem konference byly priority v oblasti proexportní politiky, tj. zejména zajištění rychlých a ověřených informací pro české firmy, podpora podniků v zahraničí, konkurenceschopné financování projektů (činnost ČEB a EGAP) a rozšíření zahraniční obchodní sítě. "Spolupráci s  firmami považujeme za klíčový nástroj v podpoře exportu i za cennou zpětnou vazbu.  Stát nemůže garantovat všem firmám, že na trhu obstojí. Může ale vytvářet podmínky pro to, aby obstát mohly. O tom všem je aktivní proexportní politika státu a jednotlivá opatření na podporu vývozu a investic,“ uvedl ministr Jan Mládek.

Za prioritní snahu vlády označil ministr Mládek vybudování systému podpory, který bude odpovídat měnícím se potřebám českých firem a situaci v české ekonomice, ale zároveň bude t pružně reagovat na měnící se podmínky na světových trzích. "Důležité také je, abychom se pohybovali v mantinelech našich rozpočtových možností s důrazem na maximální efektivitu vynaložených prostředků. To se týká zejména práce v zahraničí i v zahraničí realizovaných projektů, " dodal ministr. 

(tz)

 

Slovo ke dni

  • Obrat k přirozené stravě nebo zdravému selskému rozumu?

    Není to tak dávno, co vyšla souhrnná zpráva pod hlavičkou OSN upozorňující na nebezpečí vysoce zpracovaných potravin. A čím že jsou nebezpečné? Mají souvislost s výskytem a rozvojem některých chorob včetně těch obávaných civilizačních a duševních. O posledně jmenovaných se dokonce hovoří čím dál častěji jako o epidemii. Není se co divit. Evoluce člověku trvala léta. Jak by mohlo být lidské zažívání zvyklé na látky nebo technologické zpracování surovin, které není starší než století? Zažili jsme boom ztužených tuků, tuků na smažení, průmyslových cukrovinek obohacených o kukuřičný sirup, glukózovo-fruktózový sirup, modifikované škroby, emulgátory, sladidla, přídavky mléčných bílkovin, hrachového proteinu…Ve výčtu by se dalo pokračovat. Otázka tedy zní, když je možné restrikcemi potírat kde co, nebylo by nasnadě také něco zvýhodnit? Třeba...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Květen 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3